(04.08.2015 20:25:05, VŠEM)
1) Pokud někdo veřejně říká "A", měl by kvůli objektivitě sdělit i "B", i když frustrace a snaha co nejvíce škodit a uškodit je v textu jednoznačně dominující a dotyčnému zatemňuje mysl:
- Uvedené studentky (šlo celkem o 20 studentů) byly vyloučeny za hrubé porušení vnitřních předpisů školy, a to na základě podvádění při registraci své vlastní docházky na výukových soustředěních (pozn. přednášky na žádné vysoké škole nejsou povinné), kdy při 100% účasti na výuce se studentům jako bonus může připočíst určitý počet bodů k výsledku zkouškového testu z daného studijního předmětu (jde o motivační prvek pro samotné studenty a registrace docházky je zcela dobrovolná a pouze na samotných studentech, kdy je ovšem následně nutné dodržovat stanovená pravidla).
- Pokud tyto "plusové" body za docházku (získané jednoznačně a prokazatelně podvodným jednáním dotyčných) následně odečteme, tak uvedení studenti již nejsou těmi výbornými, jak se zde snaží prezentovat, ale již jen pouze průměrnými, se svými "trojkami".
- Přehlížení podobných praktik (podvádění u zkoušek, plagiáty, tj. opisování a kopírování cizích textů u seminárních a závěrečných pracích) na soukromých VŠ, je asi i jedním z důvodů jejich "špatného" jména napříč veřejností, protože např. veřejné vysoké školy si luxus toho, že studenty netrestají a za podvody de facto nevylučují, mohou prostě dovolit (obecně jsou považovány za zdroj poctivosti a až téměř svatosti, i když paradoxně největší skandál v dějinách ČR, proběhl právě na jedné veřejné VŠ) s tím, že VŠEM šlo vždy prvé řadě o jméno školy, respektive toho, aby se budoucí absolventi za svůj diplom nemuseli v budoucnu stydět, právě kvůli podvodným praktikám některých studentů, vydávající se následně za vzorné a výborné.
- Na VŠEM si student kupuje za své školné pouze studijní místo, ne možnost obcházet vnitřní předpisy VŠEM nebo možnost beztrestně a kdykoli podvádět, jen proto, že si zaplatil školné, protože na VŠEM je student v prvé řadě studentem a pokud si plní své studijní a administrativní povinnosti, tak až pak oním zákazníkem, za které se někteří studenti na soukromých vysokých školách považují. Bohužel některé SVŠ, toto pravidlo obracejí, takže se nemůžeme divit jaké renomé soukromé vysoké školství v ČR má, i když tvoří necelých 8% všech vysokoškolských studentů, přesto je některými považováno téměř za zdroj všeho současné zla...
- Za uváděné školné každý student prokazatelně čerpá maximální studijní a administrativní servis tak, jako zde podvádějící studentky, takže litovat mohou pouze svého podvodného jednání, které následně vedlo k vyloučení ze studia. Pokud by VŠEM zvolila jinou alternativu potrestání, tak bude následně druhou skupinu studentů obviněna, že nám jde zase jen o ty peníze, protože studenty chceme na VŠEM udržet za každou cenu kvůli školnému, které platí.
- Pokud by VŠEM opravdu šlo jen a jen o ty zmiňované peníze na školném, tak nebude sama vylučovat 20 studentů a připravovat se tak o dosti vysokou částku na školném ve stylu uchazeč = absolvent, tak jako se to děje nejen na soukromých VŠ, ale i těch veřejných, a to jen kvůli finančním normativům na studenta, které dotyčná škola dostává od státu.
2) Pracujeme na VŠEM, ale z hlediska objektivity, férovosti a hlavně poctivosti, která dotyčným jednoznačně chyběla, je tato skutečnost ve výsledku absolutně nepodstatná:
- Již absolvované zkoušky u nás (tedy klasifikace očištěné od bodu získaných podváděním), Vám velmi mile rádi uznají na jiných vysokých školách, a to opravdu i těch veřejných.
- Exemplární trest vyloučení byl zvolen také proto, že se dnes vyloučení z vysoké školy nepovažuje za životní tragédií, která by dotyčnému zmařila budoucí studijní nebo profesní život jako v minulých letech (před rokem 1989), a to právě díky vysokému konkurenčnímu prostředí v ČR v oblasti vysokých škol (dotyční přestoupí jinam, což už většina z těch vyloučených dle našich informací stejně učinila), kde budou pravděpodobně i spokojenější, než na samotné VŠEM, když jim VŠEM stála de facto jen za podvádění.
- Studenti, tak jako na jiných VŠ přicházejí a odcházejí, kdy důvodem jsou např. prostředí školy, atmosféra v rámci studia a studijních skupin, kvalita akademického sboru, administrace studia, ale někteří i kvůli skutečnosti, že je studijní oddělení na VŠEM nevede pokaždé za ručičku, když si dotyčný "dupne nebo pískne".
3) Ohledně závěrečné a zdůrazněné poznámky o SO, která je standardně nic neříkající a jednoznačně se nese v duchu výše popsané studentské frustrace, respektive zájmu hlavně škodit, tak k tomu jen můžeme dodat, že většina nepochopení ze strany studentů pramení pouze a jen ze skutečnosti, že se dotyčný neumí ani správně na SO zeptat, přichází zmaten, není schopen objektivně popsat svůj administrativní a studijní problém, a to i proto, že tito nejistí studenti většinu informací získávají místo z ověřeného zdroje (stránky VŠEM, vnitřních předpisy a pokyny), od svých spolužáků, kteří jsou většinou stejně "informovaní" jako dotyční, takže následně student získává pocit, že když mu je sdělena relevantní a pravdivá informace, které se liší od jeho zprostředkované, viníkem je právě a jednoznačně SO, protože na sociálních sítích přece všichni mluví pravdu, tak proč na SO říkají něco jiného, než chci slyšet.
- Zároveň vždy platilo a platí (zvláště na VŠEM je to prokazatelným pravidlem), že každý opravdu alespoň dobrý student, žádné studijní oddělení za celou dobu svého studia na VŠEM ani nepotřebuje (systém administrace studia je tak nastaven), protože na SO se chodí ptát a dotazovat opravdu jen ti nesamostatní, problémoví a neschopní jedinci (věčných remcalů je z celkového počtu studentů cca 10%, ale zaměstnávají právě oněch 90% kapacit celého SO) si informace vyhledat, analyzovat a následně správně i aplikovat, tak jak se tomu učí právě na vysokých školách, respektive je takové získávání a práce s informacemi základem pro každého budoucího absolventa vysoké školy.
- Bohužel studenti, kteří odcházejí buď kvůli své studijní neschopnosti VŠEM vůbec vystudovat (jako důvod zanechání studia takovou skutečnost nikdo z nich v rámci dané žádosti nikdy nepřizná, tj. končím, protože na to nemám), nebo byli donucení odejít, většinou svou frustraci prezentují právě na podobných diskuzních fórech, a to jen za účelem škodit, ne přinášet objektivní informace ostatním. Je to sice smutné, ale v naší společnosti bohužel pravdivé a reálné...
reagovat zde