Dálkové studium VŠ - výhody a nevýhody?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.07.2012 19:03:27, lampel, zhlédnuto: 5692x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Dobrý den,

Potřeboval bych poradit od někoho, kdo má zkušenosti s dálkovým (resp. kombinovaným) studiem VŠ. Po prázdninách maturuji (gympl) a rozhoduji se, kam dál. Uvažuji také, že bych školu studoval kombinovaně.

Tak jsem se chtěl zeptat, co takové kombinované studium vlastně obnáší, jaké to má nevýhody oproti klasickému dennímu studiu. Slyšel jsem už o kombinovaném studiu ledacos, ale spíše názory "z druhé až n-té ruky", než-li konkrétní zkušenosti. Například jsem četl článek, kde se možnost volby denního či kombinovaného studia rozebírala, a tuším, že to končilo doporučením, že kombinovaně studovat by měli jen ti, kteří studují při zaměstnání. Proč, to už tam ale nepsali. Troufal bych si odhadnout, že to je asi z důvodu toho, že jelikož se člověk učí víceméně doma sám a nic ho nepopohání, tak to vyžaduje více disciplíny, tudíž ten, kdo právě vyšel střední a nepracuje, se daný obor denním studiem naučí lépe. Přes tuto nevýhodu jsem ochoten se přenést. Nebo je zde ještě nějaký další problém?

Zkrátka potřebuji vědět, zda by byla vyloženě tragédie, pokud bych po gymplu šel studovat kombinovaně, aniž bych byl přitom v zaměstnání (snad kromě příležitostných brigád; dále připadá v úvahu možnost kombinovaného studia dvou VŠ současně) Jinak pokud bych měl jmenovat, co mě na dálkovém studiu nejvíce láká, pak je to samozřejmě vidina toho, že nebudu muset dojíždět do školy tak často. Ale ani zde nejsem informován, jak často se tam tedy vlastně v průměru dojíždí - zda několikrát za týden, za měsíc, či dokonce za rok. Jak vypadá průměrný studijní den/týden/měsíc/rok takového průměrného dálkového studenta?

Je to na všech školách s kombinovaným studiem přibližně stejné, nebo takové studium vypadá na každé škole jinak? V mém případě připadají v úvahu ČVUT, VŠE, UK a ZČU, konkrétně obor se zaměřením na informatiku.

Děkuji za jakékoliv cenné informace.

Email: entita7gmailcom
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2012 19:49:11, com) tak predevsim je kombinovany studium pro ty kteri uz chodi do prace, protoze uz nemas status studenta, tudiz uz nemas studentsky vyhody a musis se hlasit na pracak, az teda udelas tu maturu.. Jinak sem studoval na upce, takze nevim jak na ostatnich skolach, ale tam byla skola tak jednou za tri tydny a to celej pátek a sobotu.. No a pak se tam muselo casto jezdit o zkouskovym, kdyz mas za semestr treba tak 5predmetu a u kazdyho zapocet i zkousku a treba nektery predmety nedas na prvni pokus, ale az na ty dalsi.. tak si za ten mesic zkousovyho tam zajedes treba 10x az 15x..
  A co se tyce vyhod/nevyhod.. Vyhoda je urcite v tom, ze vetsina zapoctu byla vesmes za seminarku oproti dennimu studiu, kdy mely zapoctovy pisemky.. Ale ve zkouskach rozdily vicemene nebyly.. A nevyhoda, ze denni studenti maj cviceni, kde probranou latku procvicuji a to jim dava vyhodu hlavne v predmetech jako matika, statistika, ekonomicky a informaticky predmety.. Kdezto nam dalkarum se za 4hodiny v kuse proberou 60stranek skript a ty se to pak musis naucit doma sam, a takovy regresni analyzy a hypotezy se uci tezko, kdyz to vidis poprvy v zivote :D
  Takze se pak neni cemu divit, ze v prvaku je nas na oboru 100 a ke statnicim se nas dostane 20. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2012 14:10:59, Inkvizitor) Každá škola a dokonce i každý obor mají časovou organizaci studia vyřešenou jinak. Z vlastní špatné zkušenosti vřele doporučuji si nejprve zjistit časovou organizaci tak, že prohledáš web příslušné fakulty a když nic, tak nadrzo napíšeš na studijní oddělení. Pokud ti nabídnou něco jako docházku dle dohody nebo možnost sestavit si rozvrh, tak to zrovna zamítni, je to krajně neseriózní od dané školy. Domnívám se, že právě v tomto je zakopaný pes poměrně velké mortality kombinovaných studentů - osobně jsem kombinovaného studia zanechal, když jsem zjistil (až za provozu), že úprava laboratorních předmětů se týkala jen prvního ročníku, další dva roky by byly s prezenčními studenty - tedy ve skutečně "vhodné" časy pro zaměstnaného.

  Jinak pokud vím, tak ze za něco stojících českých vysokých škol mají kombinované studium dobře organizované jen FEKT VUT (výuka výlučně v sobotu), VŠB-TUO (výuka pátek a sobota, lze dohledat), FEL a FAV ZČU (u některých oborů - pátek a sobota 2x v měsíci), FIT ČVUT (soboty) a částečně FEL ČVUT (jeden den v týdnu, pouze na jednom oboru pochopili, že by bylo vhodné přesměrovat výuku do sobot). reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.07.2014 09:08:44, Borec) Myslim, ze absolutne nema smysl se hlasit na kombinovane studium a pritom nechodit do prace. Rozsah uciva si tim rozhodne nezmensis. Konkretne na FEKT VUT jsou rozdily mezi dennim a kombinovanym takoveto:

  -pouze 2x laboratorni cviceni misto 11x
  -5x prednaska misto 11x, tzn. obsah prednasek je 2x zhusteny pri stejnem rozsahu uciva
  -0x cvika misto 11x
  -zadny pulsemestralni test
  -zadna zajistena vyuka anglictiny, skola organizuje pouze zkousku

  Celkove to znamena vice cteni skript doma bez kontaktu s vyucujicim, coz muze byt problem, pokud jsou skripta napsana nejakym docentem tak, ze to chapou jen ostatni docenti, ale maturant jen tezko. Sice budes mit doma vic casu, ale ten stravis tim, ze budes skripta lustit jak hieroglyfy, co tim ten pan docent vlastne myslel. Takze pak mozna zacnes zavidet dennim studentum tu moznost chodit na cvika, ale skola ti to uz neumozni. reagovat zde
  Email: jarda80quickcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2014 10:15:34, Mirek) Souhlas s Borcem. Taky jsem o tom kdysi přemýšlel, ale opravdu se to nevyplatí, pokud člověk opravdu nemá sociální fóbii až do té míry, že si nedovede dojít ani pro jídlo. Je to opravdu pro ty, co se z té práce utrhnout nemůžou. reagovat zde
   Web: http://www.bivs.cz/

Podobné příspěvky:
 1. Dálkové studium - obor pedagogiky... - Výběr vysoké školy
 2. Je možné dálkové studium práv a na jaké VŠ?? - Informace o studiu
 3. Denní vs. dálkové (prezenční vs.kombinované) studium???? - Informace o studiu
 4. Jít či nejít na vysokou? Výhody a nevýhody - Výběr vysoké školy
 5. Dálkové studium - Ostatní
 6. dálkové navazující Mgr. studium - Bankovní institut vysoká škola, a.s. - už ne
 7. Podniko.-Finance-Mezinárodní obchod-ZČU,výhody a nevýhody? zkušenosti ?? - Výběr vysoké školy
 8. 2013/2014 Marketingová komunikace, Bc., dálkové studium - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
 9. Dálkové/kombinované studium na Právnické škole v ČR? - Výběr vysoké školy
 10. dálkové studium - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.02.2024 09:28:09.