Denní vs. dálkové (prezenční vs.kombinované) studium????


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 23.01.2011 21:56:09, Shareen, zhlédnuto: 17227x, reakcí celkem: 33Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj všem.
Mám malý problém. Letos maturuji a měla jsem v plánu jít na VŠ na dálkové studium (ekonomický obor) a při škole začít pracovat, protože bydlím s přítelem a ten veškeré finance táhne sám a mně to není zrovna příjemné ho v tom takhle nechat :( . Jenže poslední dobou mi to stále více lidí rozmlouvá, že na dálkové studium se hlásí jen již pracující lidé a že dálkové studium je brané spíše jako rozšíření obzorů, že se nemůže rovnat s denním.

Proto se chci vás všech zeptat, jaký na to máte názor? Vy, kdo chodíte na denní a dálkové studium, prosím vás o reference, zkušenosti či jen názory. Za nedlouho musím podat přihlášky a jsem v koncích...S05 S12

A ještě jedna otázka, kdo by mi ji mohl zodpovědět?: Jak moc je dálkové studium náročnější oproti dennímu? Dá se to stíhat podobně (když neberu v potaz práci při studiu) nebo máte více práce se skripty, domluvou s vedením apod.? Myslíte, že studenti denního studia mají díky přednáškám 4 dny v týdnu (oproti víkendům dálkového) velkou výhodu např. v chápání látky?

Děkuji za případné odpovědi, každá by mi moc pomohla.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.01.2011 23:48:37, Lada) Ahoj, sice nestuduju dalkove(kombinovane), ale to, ze dalkove studium je pro rozsireni obzoru, neni pravda. Studium v denni forme je rovnocenne s kombinovanou. Ziskavas titul, ktery ma stejnou hodnotu jako z denni formy. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.01.2011 23:58:54, Shareen) Já jsem si právě také stála za tím, že to musí být nějaká hovadina. Přece k rozšíření obzorů jsou ta Celoživotní vzdělávání ne? Jenže pravdou je, že neznám nikoho, kdo by po maturitě šel studovat dálkově...S15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2011 09:25:38, Lada) No tak po maturite, uprimne, komu se chce pracovat, ze? Navic pokud rodice podporuji studenta, tak neni duvod, proc studovat dalkove. Si predstav, ze musis byt minimalne 8 hodin v praci kazdy den. Po praci prijit domu a jeste se neco ucit. Ne ze by to tak bylo kazdy den, ale treba ve zkouskovem, to asi musi byt zaprah.
    Zjisti si take, jake jsou moznosti ohledne prestupu. Muzes zacit studovat na prezencnim a potom, kdyz najdes dobrou praci, tak prejit na dalkove. I toto na nekterych skolach lze. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2011 14:40:45, Shareen) Co já vím, jde přestoupit jen, pokud doděláš bakaláře prezenčně, tak jít na mgr/ing dálkově nebo naopak. Po roce to nikde nenabízej. Aspoň ne na školách, které mám vybrané. :( To víš, že jsem o tom už také přemýšlela... :( Mě právě rodiče také podporují, ale upřímně, je mi už trapné v mém věku žádat o kapesné na dopravu , na učebnice, oblečení... u mého mladšího sourozence to chápu, ale jsme od sebe dost let a mě berou jako dospělou už déle. Jistě, nějaké peníze z brigád mám, jenže stálý příjem je stálý příjem. Neměla jsem na mysli práci jako už nějakou náročnou, samozřejmě by bylo lepší v oboru, ale nějakou např. asistentku za 12tis/měs, třeba jen na půl úvazku, aby byl nějaký ten peníz. Proto bych také ráda zjistila od dálkově studujících, jak moc je to náročné...S15 Mám chuť to zkusit, jen se toho bojím. Protože nevím, do čeho bych šla. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2011 22:45:22, jarda80) Z praxe muzu rict, ze zkouskove obdobi je naopak maximalni veget:-), protoze je mozne si dovolit ten luxus a ucit se treba cely tyden jen jeden predmet. Behem semestru je to daleko horsi- kazdych 14 dni je z kazdeho predmetu zadany ukol (pet predmetu = pet ukolu) a limit vetsinou byva 8-9 dni. Behem teto doby clovek musi byt schopen si precist skripta, pochopit o co jde a na zaklade toho vyresit ukol- a casto behem psani ukolu zjistis, ze to jeste vubec neumis a muzes se jedine vratit ke skriptum a snazit se to lip pochopit (zlata cvika v dennim studiu, kde ti nekdo muze poradit). Proto se rada lidi uchyluje k tomu, ze ukoly z nekterych predmetu pouze tupe opisuje od jinych, protoze by to jinak vsechno nestihli. Takze to posledni, ceho bych se bal, je zkouskove obdobi, semestr je daleko horsi:-) reagovat zde
      Email: jarda80quickcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2011 15:46:46, Shareen) Nejprve bych chtěla poděkovat za užitečnou odpověď (bez ironie :) ). Někde jsem už četla, že komb. studium ma možnost dělat zkoušky po celý rok, jakmile uzavřou předmět. To je výhoda :) Jen bych právě chtěla něco ze školy umět, když bych šla na to kombinované studium že :D Jak moc je to náročné během semestru? Koukala jsem, že i kombinované studium má hodiny cvičení (např. UJEP v Ústí). Tak když by mi někdo látku vysvětloval, dalo by se to? Ještě, má komb. studium stený počet předmětů jako prezenční (stejný ročník) nebo se kvůli menšímu počtu dnů ubírají či tak něco? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2011 22:12:59, Jarda) Konkretni podminky kombinovaneho studia se vsude muzou lisit, kazdopadne na VUT si zakladaji na tom, ze kladou na denni studenty a dalkare stejne naroky, tzn. stejna skladba predmetu a ke statnicim je treba i stejny pocet kreditu. Co se lisi- 1. dalkari si nemuzou vybirat volitelne predmety, skladba predmetu je pevna 2. dalkari nemaji zadna cviceni (to asi chybi nejvic- pomoc od dennich studentu by asi hodne pomohla), 3. dalkari maji pouze dve laboratorni cviceni, zatimco denni studenti dvanact. 4. Pro dalkare neni zajistena vyuka ciziho jazyka, musi si ji zajistit sami nebo chodit s dennimi studenty. Zkousky (standartni tri terminy) probihaji v pracovnich dnech spolecne s dennimi studenty v pevne dany cas a den bez moznosti volby- to casto znamena si vzit dovolenou. Zadani testu byva stejne pro denni studenty i dalkare- proto argumenty, ze dalkove studium je lehci je nesmysl. Kazdopadne je lepsi si predem zjistit, jak to na ktere skole chodi a zaridit se podle toho. To same asi plati i o narocnosti studia- kazdopadne kombinovane studium dost omezuje- kdo neni ochoten obetovat veskery svuj volny cas, tak asi nema narok uspet (neumim si vubec predstavit, ze by to zvladnul nekdo kdo ma doma zenu a male deti) reagovat zde
          Email: jarda80quickcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2011 22:30:41, Jarda) Sice te strasim, ale neni to tak hrozny- nicmene opravdu se obcas objevi nejaky zapeklity predmet, nedejboze dva a v tom pripade opravdu muze byt tezke se neco naucit pouze ze skript (na sobotnich prednaskach se spousta jednoduchych veci vynechava, protoze na ne neni cas) a opravdu to pak muze sebrat hodne casu (hlavne pokud jsou skripta psana docenty pro docenty). reagovat zde
            Email: jarda80quickcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.11.2012 21:31:43, míša) Dobrý den Jardo, chtěla bych se zeptat, zda to takto probíhá i ve vyšších ročnících. Manžel začal studovat VUT elektro a je to tak jak to píšete - s manželkou a dětmi se to nedá zvládat :-( Nic jiného nedělá než že se učí, tak si říkáme, jestli se to po semestru nebo alespoň po roce změní, jak dojde k protřídění. Jsou úkoly, se kterými mu pomáhají další čtyři absolventi VUT, všichni v oboru stále pracují, kteří třeba dva dohromady dělají jeden příklad z úkolu celý den. Přijde mně, že na dálkaře mají vyšší nároky než na deňáky. Na to, že má tolik pomoci, tak nic jiného těch 9 dní ze 14 nedělá než že píše úkoly, už nám z toho hrabe všem :-( Je naděje, že se to zlepší? reagovat zde
            Email: mys.poltiscalicz
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.11.2012 16:24:38, Jarda) Mám obavy, že na VUT elektro to ani ve druhém ročníku nebude o moc lepší. Třeťák podle mého názoru už trochu jednodušší je, ale pro změnu je tu navíc zkouška z angličtiny, která taky není úplně triviální a kdo angličtinu v životě neviděl, tak se to nejspíš nenaučí ani za rok ani za dva. Jediný vysloveně snadný semestr byl pro mě osobně až ten úplně poslední, kdy nás s žádnou matematikou už nikdo nemordoval a bylo možné většinu času věnovat bakalářce.

              A na dálkové studenty vyšší nároky určitě nejsou, denní studenti dostávají práce domů ještě výrazně víc. Denní studenti spíš mají výhodu v daleko větším kontaktu s vyučujícími, takže ti je na cvičeních ke správnému výsledku dokopou, zatímco dálkaře doma ke správnému výsledku nedokope nikdo a asi nezbývá nic jiného než intenzivně spolupracovat s ostatními spolužáky nebo s někým kdo už to má za sebou.
              reagovat zde
              Email: jarda80quickcz
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.12.2012 19:09:41, míša) Moc děkujiu za odpověď, i když mně vůbec nepotěšila :-( reagovat zde
                Email: mys.poltiscalicz
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.12.2012 20:51:59, Inkvizitor) Tam je spíš problém v tom, že vyšel ze cviku v matematice - a tím mu všechno trvá déle. Pokud zvládne ročník, měl by se v létě zahrabat do matematiky, načíst si něco navíc a příští rok by se mu mělo dařit mnohem víc:-)

                  Sám sice VUT nemám, ale podílím se na výuce studentů "biomedicínké techniky" - a musím konstatovat, že toho až na několik málo nejlepších v ročníku moc neumí... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2011 16:58:29, Lada) Jak moc si patrala po te moznosti prestupu z denniho na kombi.? Ono to bude upraveno nejakym vnitrnim predpisem fakulty, myslim. Pokud skola utevira prezencni a kombinovane, tak bych se divil, ze by neslo zmenit formu z prezencniho na kombi. Vetsinou staci podat oduvodnenou zadost na studijni oddeleni a mohlo by to jit. Zkus napsat na studijni oddeleni skoly.

    Na tvem miste bych zkusil najit jeste nejaka diskusni fora skol, na ktere se budes hlasit. Tam se jiste dozvis mnohem vice informaci.

    Praci na pul uvazku zvladnou nekteri skloubit i s prezencnim studiem... ale je to ruzne. Nevim o jake skoly ti jde. Ja mam zkusenost akorat s narocnosti politologie a prav. O ekonomkach a podminkach povinne dochazky moc nevim. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2011 15:52:42, Shareen) Pátrala jsem jen na stránkách škol, tak se ještě poptám. ;) Jinak ono moc nabídek k práci neni třeba jen pátky apod. A dělat po nocích v mekáči bych asi nezvládla... Tak já ještě zjistím, jak na tom ty školy jsou S15 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 14:55:09, Rinnoa) =>Shareen: Zdravím! Nevím sice, o jakou VŠ máš přesně zájem, ale možná bych ti mohla dát pár tipů a informací....Já mám totiž téměř totožný případ, jako ty - Již dávno (už od 17ti let) se starám sama o sebe - a to i co se týče nákladů na studium..je mi 22 a bydlím s přítelem,který vše táhne sám, a přesto, že jsem na kombi studiu na UK - MATFYZ, tak stále nemám práci..Jsem v prvním ročníku ale z důvodu náročnosti tohoto studia chci na UJEP FSE- kombi studium Finanční management (po těchto absolventech je docela sháňka). Například na UK je to náročné především časově a při jednosměnném provozu od po - pá se to nedá prostě stíhat - tedy hlavně z toho důvodu dojíždění a financí...Minulý týden jsem ale byla na UJEP na prezentaci FSE finanční management a ptala se na co nejvíce užitečných informací ohledně studiu v kombi formě...Studium je tam čt-pá-so 1x za 3týdny. Pokud ale máš zájem občas navčtívit právě cvičení nebo nějaké přednášky "prezenčáků" stejného oboru, tak můžeš - jsou vesměs veřejné, když na to přijde, může si tam jít sednout i moje máma, jde ale o to, aby bylo volné místo a určitě je lepší se předem domluvit s vyučujícím, který zrovna přednášku nebo cvičení u prezenčního studiua povede. Tak si tedy můžeš doplňovat ušlé hodiny nebo jen tak něco procvičit. Ale jak říkám - je to velmi individuální, záleží na domluvě s daným vyučujícím, ale ta možnost tu je. Dále je zde na UJEP vycházím studentům kombi studia velmi vstříc - individuálními konzultacemi. Vetšina studentů vylítá v prvním roce na matematice - tam je problém, protože to tam rádi "přecedí"...ale tak to chodí všude, to vidím na UK MFF...Další plus u UJEP kombi studia - u prezentace tohoto oboru jsem podala otázku, zda bych platila poslední rok studia s tím, že tento rok končím na jedné škole a ještě letos bych se dostala na UJEP a tam bych studovala bc. studium 4 roky místo 3. Což znamená, že bych třeba překročila standartní dobu studia o 1 rok = správně bych měla hradit školné, které se tam pohybuje okolo 13tisíc za semestr, ale prezentující mi sdělil, že je toto školné i odpouštěno, že tato fakulta má peněz dost, a pokud student není flákač, může prekročit studium bez poplatků....
        Dále u toho kombi studia na této škole se dá pracovat, ale s mírou - tím chci říct, že nejideálnější je 2 směnný provoz nebo turnusy - to má člověk v týdnu i volné dny na zkoušky atd. Známá tento obor studovala,taky kombi, a neměla problém - a pracovala při tom na plný úvazek. A abych pravdu řekla, nijak extrémě nečetla a nebiflovala se po nocích, jen ve zkouškovém období. Pokud má někdo problém - nestíhá, nechápe nějakou látku - je zde možná domluva konzultace, kde je vše vysvětleno. Tedy takové známé "doučování" - v tom tedy vychází vstříc např. UJEP FSE. Co já vím, tak většina absolventů končí jako finanční účetní, účetní, na finančáku atd. Takže velmi dobré uplatnění. Nejtěžší je zde matematika, statistika a finance. Ostatní předměty jsou lehce zvladatelné, pokud máš OA nebo nějakou ekonomicky zaměřenou SŠ a nebo opravdový zájem. Mám již stažená veškerá skripta z UJEP FSE a získala jsem spoustu informací o tomto studiu přímo od studentů.
        Dej mi prosím vědět, zda ti tahle informace alespoň trochu pomohla a kam se tedy vůbec chceš hlásit. Jinak obsahově se prezenční od kombinovaného studia vůbec,ale vůbec neliší a bývá náročnější a to z toho důvodu, že si s mnoha věcmi musíš poradit doma sama...ale pokud jsou studenti ze třídy přátelští - což na kombi bývají často - tak si pomůžete navzájem, a opravdu to tak chodí - na kombi si většinou pomáhají studenti navzájem a velmi ochotně. Hlavně na UJEP. Jinak koukala jsem i na nějaké ty zkoušky a testy z UJEP FSE a kromě matematiky a statistiky, to není opravdu nic náročného...Tedy pokud si člověk denně najde alespoň hoďku na učení, tak potom nemusí být ve stresu ve zkouškovym....Měj se a určitě napiš! Nejlépe na rinnoa2gmailcom reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 15:04:27, Rinnoa) Shareen=> jo a ještě něco - některé zápočty jsou u kombi na UJEP FSE dávány i jen za docházku...A navíc třída prezenčáků (tedy spíše samých mladých slečen s nosem nahoru, které jsou závislé na rodičích) je docela odrazující oproti kombiňákům, kde jsem viděla jen dospělé, milé a rozumné lidičky...Takže dle toho, co jsem vyčetla z tvého příspěvku - chceš být nezávislá a něco opravdu dokázat svým úsilím..Takže kombi by ti jasně vyhovovalo... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 15:09:41, Rinnoa) Jo a mimochodem - jsem od října na kombi studiu a šla jsem tam také hned po maturitě :) dělala jsem si dvě střední, proto jsem až ve 22 na VŠ...už si ale ani nedovedu představit chodit denně do školy a nechat se jen tak živit přítelem...Na jinou školu chci jít hlavně z finančních důvodů (dojíždění) a pátrám velmi podrobně po nějaké okonomické a opravdu zůstanu asi u té UJEP FSE, protože chodím i na jejich spolužáky jako host a vím alespoň jistě, co by mě čekalo....
        Takže tě opravdu moc dobře chápu.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2011 19:09:48, Lucka) Hezky se tu rozjela diskuze...take prihodim svuj nazor na kombinovane a denni studium. Jsem asi trochu extrem, ale chodim do prace a jeste k tomu mam denni studium na VSE a na Karlovce dalkove. Vsichni mi rikali, ze jsem se zblaznila, ale da se to a brzy jiz budu koncit... Nejdrive ohledne te narocnosti, pokud jde o denni studium konkretne na VSE, tak se da zvladat i s praci a spousta lidi pracuje (at uz brigady anebo treba i polovicni ci plny uvazek). Ja sama chodim do prace kazdy den minimalne 4 hodiny (vetsinou vice) a zvladat se to da i o zkouskovem, pokud Ti jde o polovicni uvazek, tak se da v pohode skloubit se skolou, protoze na VSE si rozvrh stanovujes sama (coz ostatne skoro na kazde skole..), takze je na Tobe, jestli budes studovat rano vecer v poledne, nebo pokud se Ti podari sestavit si rozvrh, tak tam muzes byt jenom treba 2 dny v tydnu a zbytek mit volno.. Ale to samozrejme muze byt na kazde skole jinak, ale rozhodne plati, ze i na dennim studiu budes mit podstatne vice casu nez mas na stredni a ze tam nebudes muset chodit kazdy den!
    Pokud jde o to moje kombinovane studium na Karlovce, narocne opravdu neni. Musim si cist doma a mame ukoly na psani, ale zkouskove je naprosta pohoda v porovnani s onim dennim studiem. Nicmene mam kamaradku i na kombinovanem na VSE a tam to zase takova pohoda neni, protoze od nich vyzaduji naprosto stejne znalosti jako od na na dennim studiu, coz vhledem k tomu, ze maji vyuku jenom 3 za semestr je nakonec hlavne o samostudiu doma.. coz ne kazdemu vyhovuje a treba me by to delalo dost potize.
    A pokud jde o nazor ´rozsirovani obzoru´, to asi zalezi jak na kterem studiu. Je pravda, ze na tom kombinovanem mam spoluzaky vsech vekovych kategorii a pokud jde o ty co to maji jakoby hned po stredni, tak hodne casto k tomu maji jeste jednu skolu, takze to kombinovane maji spis jen jako jakousi "bokovku"..stejne jako ja. A treba konkretne na te Karlovce je to opravdu obor koncipovany pro lidi, kteri jiz maji nejakou praxi, takze je to spise teoreticke, kdezto nakopak na VSE kazdy predpoklada, ze toho moc nevis:)
    Osobne jeste vidim vyhodu toho denniho studia v tom, ze mas vetsi vyber predmetu a paklize se chces na neco specializovat, tak muzes v ramci volitelnych predmetu atd., coz pokud jde o to kombinovane, tak to nejde. Tam je vetsinou presne stanoveno, jake predmety musis vystudovat a jede se podle predem daneho planu. Zaroven tam vetsinou nebyva moc velky studentsky kolektiv, nezazijes tu pravou studentskou atmosferu... alespon tedy jak to pozoruju ja ze sveho pohledu. Pak take, pokud jde o to kombinovane, vetsinou te vyucujici moc neznaji a naopak, o te skole moc nevis a ona nevi nic moc o tobe.
    Kdybych si mohla vybrat, tak rozhodne jdu znova na denni studium. Uz jen proto, ze pokud se chces neco opravdu dozvedet, tak mas jednak vic moznosti konzultace, vyuka probiha v mensich skupinach, neni to tak neosobni. Pokud Ti jde pouze o titul, tak zkus dalkove, ale byt Tebou bych urcite zkusila studium denni a k tomu castecny uvazek. Prvni pulrok bych asi doporucila nepracovat, at si zvyknes, pak ale myslim, ze se da treba konkretne ekonomka zvladat i s nejakym privydelkem uplne v pohode a je nas takovych hodne, kdo to takto ma.
    Ale zalezi na jakou skolu konkretne chces, neni ekonomka jako ekonomka :)
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.10.2011 15:54:27, Petra) A mohu se zeptat, jaký obor studuješ dálkově na UK?
      Děkuji Petra reagovat zde
      Email: kratochvilova.petagmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2014 19:35:46, Zdenka) Ahoj,

      musím těžce nesouhlasit, srovnáváš nesrovnatelné. Studuju dálkově na Fakultě managementu v JH. A k tomu nově prezenčně na Národohospodářský fakultě v Praze (stěhovali jsme se). Studium na NF je tedy o dost náročnější. I když je v JH studium dálkové, úmrtnost tam je taky vysoká, tak to není dáno obtížnějším studiem, ale formou studia a určitým standardem VŠE.
      Jinak náročnost fakult a oborů je nesrovnatelná.
      Třeba na NF dostaneš za průměr 2,0 43 z 50 bodů na Erasmus, na FMV dostaneš za stejnej průměr téměř polovinu (24)

      http://www.ilist.cz/clanky/pro-studenty-druhe-fakulty-bude-tezsi-dostat-se-na-erasmus#discussion-41731

      Na VŠE jsou lehčí a těžší fakulty, stejně jako lehčí a těžší obory.
      K nejtěžším patří ekonomie na NF, finance a bankovnictví na FFU a matematicko-statistické obory na FIS. Tedy ne všechny obory na té samé fakultě jsou stejně náročné. Někdy je rozdíl v náročnosti naprosto propastný, např. demografie na FISU je oproti těm těžším oborům na té samé fakultě docela snadná.
      To samé na NF třeba ekonomická analýzy oproti veřejné správě. Či finance oproti daním. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2012 19:26:10, Káťa) Zdravím, chtěla bych zkusit VŠE kombinované studium, chci se zeptat jestli je to kombinováné možné studovat přímo v plzni nebo budu muset dojíždět do Chebu.díky reagovat zde
    Email: katty121emailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2012 12:40:18, ivca) Ahoj, taky jsem si to zjistovala. Podle vseho jde dalkove studovat pouze v Chebu. Ale podle informaci co jsem si nasla se to da zvladnout i s dojizdenim, protoze prednaska je tak 3x za semestr a da se pry domluvit delat zkousky atd. v Plzni. Takze taky rozmyslim, protoze do Chebu to mam 170 kilometru. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.06.2012 20:19:32, kacenka) Ahoj, dálkové jde studovat jak v Chebu tak v Plzni. Liší se to v oborech. V Chebu se studuje podniková ekonomika a management a v Plzni finance a účetnictví. Já dojížděla do Chebu (jsem z Plzně :-) ale některé zkoušky šly vykonávat i v Plzni. Jako nevýhodu vidím u dálkového studia málo výuky. Za semestr jsou z každého předmětu konzultace cca 4x45minut což je děsně málo a informativní hodnota nulová. Já do školy na konzultace pak už vůbec nejezdila, nemělo to smysl. Dobré je zjistit si informace a materiály ke zkouškám od denních studentů, ty mají přednášky a cvičení, kde s nimi probírají vyučující různé příklady. Rozsah vědomostí a nároky jsou na dálkovém stejné jako na prezenčním. Zkouškové termíny jsou u některých předmětů vypsané zvlášť pro dálkaře, někde jsou termíny společné s denními studenty. K zápočtům se většinou vykonávají samostatné práce, je toho dost, co do rozsahu, tak i informativně se vše naučit z knížek bez výuky.
        Když to shrnu, dá se to zvládnout, už mám bc. a teď dělám navazující, ale při práci je toho dost a dost. Jako hlavní problém vidím naprosto nedostatečnou výuku a vysvětlení alespoň základních problémů látky v jednotlivých předmětech od vyučujících. V podstatě je to samostudium s tím, že se s vyučujícími pořádně vidíte až na zkoušce a tam zjišťujete co vše po vás chce a doufáte, že to co jste si načetli doma z knih bude stačit. Chce to rozhodně spolupracovat s dalšími dálkařemi, zjišťovat si informace od starších spolužáků co se chce u zkoušky a zjistit si kontakty s denními studenty. Pak se to dá celkem úspěšně zvládnout. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2013 19:27:48, Andrea) Ahoj :) nemá někdo z vás nějaké zkušenosti s dálkovým studiem VUT FAST?? :) Dá se to časově zvládat při práci nebo je toho moc?? :) reagovat zde
    Email: andrea.tobolakovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.08.2013 19:27:42, Michal) Mám problém takový, že jsem se rozhodl pro kombinované studium a nyní chci na prezenční formu studia a při emailováni se školou mi jeden učitel napsal, že: Dobrý den,

    velice těžko, musel byste to pro to mít velice vážný důvod, který jste
    schopen písemně doložit, nejlépe s nějakým potvrzením, proč o to
    žádáte ...

    S úctou ...... Chci jen vědět jaky duvid například S13 reagovat zde
    Email: luxuszemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.08.2013 19:56:46, Inkvizitor) Ono záleží na konkrétní vysoké škole, oboru a také na ročníku. Tak především tohle neřeší "nějaký učitel" ale referentka studijního oddělení nebo proděkan pro studijní záležitosti - obracej se výhradně na kompetentní osoby.

      Dále pokud jsi jen zapsaný a ještě jsi nebyl ani jeden den ve škole, tak jsou tvoje šance mizivé. Na kombinované studium se obvykle hlásí méně lidí a tak je na ně nižší laťka. V takových případech se cíleně nepovoluje přestup dříve než nejméně po jednom roce - aby se udělala čára přes rozpočet vychcánkům, kteří spekulují s tím, že se snad na kombinovanou formu snáze dostanou.

      Pokud dáváš žádost o změnu formy studia, tak si nevymýšlej hlouposti - takové výmysly jsou obvykle průhledné a spíše urazí. Prostě napiš pravdu, tedy (pokud nejsi výše zmiňovaný vychcánek) to, že jsi předpokládal, že budeš muset studovat při zaměstnání a nyní se situace změnila, protože ti zaměstnavatel vyšel vstříc/vyhrál jsi milión/prastrýc Johan z Ameriky ti odkázal ropné pole/... a že již jsi schopen časově zvládat prezenční výuku. reagovat zde
      Web: http://www.youtube.com/watch?v=CqgZnvfJ9Jg
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.12.2013 12:47:12, dagmar.hribel) Ahoj mám takový dotaz.pracuji na hlavni úvazek a chtela bych jit dálkově studovat vošku do Domažlic.mám takový dotaz zda z dálkové formy je také nějaká odborná praxe.no Nevim jak bych to dávala chodit do práce nějaký dny jeste na praxi a odpoledne do školy.u denno formy vím že mají za ty tři roky 17tydnu praxe ale jak to je u dálkářu nevím ani se to nemůžu nikde dočíst tak prosím o radu.díky reagovat zde
    Email: dagmar.hribekseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2014 20:05:58, Kamila) Denní studium ve stejném oboru na stejné škole je vždy náročnější než dálkové. I nová studie MŠMT dokládá, že lidi na dálkovým se učej v průměru jen polovinu času co lidi na prezenčním. Samozřejmě nemůžeš srovnávat školy jinýho zaměření, když si vybereš nějakej easy obor někde na FSV UK, FHS, FF..., tak to prezenčně může bejt desetkrát větší flákárna než dálkový na technice. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2014 22:11:32, Inkvizitor) Dosti pochybuji, že máš relevantní zdroj, protože tento údaj neříká naprosto nic o tom, že by prezenční studium bylo náročnější než kombinované či distanční studium (dálkové studium jako pojem již dávno neexistuje, takže to nepřímo poukazuje na to, že nečerpáš z věrohodného zdroje). Důvodů je řada a odvíjejí se především od toho, že skupiny prezenčních a kombinovaných (distančních je jen minimum) studentů mají odlišnou strukturu:
      * Kombinované studium je dominující spíše na "snadných" oborech, takže se špatně srovnávají studenti stejných oborů.
      * Studenti kombinovaného studia jsou často starší, mají více zkušeností a pracují v oboru. To znamená, že kombinovaní studenti mohou mít náskok praxí a obecnými zkušenostmi a přehledem.
      * Kombinované studium občas využívají studenti prezenčního studia vzdáleně příbuzného oboru jako časově zvladatelnou variantu souběžného studia dvou škol. Větší či menší překryv tak znamená, že něco již mají odstudováno.

      Tedy závěrem je, že i kdyby taková studie proběhla (o čemž pochybuji), tak výsledky může interpretovat jako "snazší studium kombi studentů" jen někdo, kdo se příliš neobtěžuje s přemýšlením.

      Dokonce na řadě škol probíhají zkoušky prezenčních a kombinovaných studentů společně a zkoušející obvykle neví přesně, jakého studenta před sebou má. Nebo sice neprobíhají společně, ale před zkouškou se píší stejné připouštěcí testy a kladou se stejné otázky (tento postup se používá např. na pracovišti, na kterém jsem absolvoval doktorské studium - a studenti kombinované formy dosahovali výrazně lepších výsledků než studenti prezenční formy, i když ne ve všech oborech). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.04.2014 18:22:11, elmanka) ahoj všem, chci se zeptat vás, co máte zkušenosti s kombinovaným studiem, tedy i konkrétně UJEP - regionální rozvoj, asi jsem se zbláznila, ale i přesto, že jsem matka dvou dětí, bych se ráda do toho vrhla. Vidím ve svém okolí, že VŠ není nic vyjímečného a že SŠ už pomalu nestačí. Tento obor by mě bavil, jen nevím, zda se to dá při práci a dětech zvládnout. Na druhou stranu, mám perfektního manžela, který mě v době zkouškovém dokáže nahradit. Díky předem za odpovědi. reagovat zde
    Email: El.helenaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2016 13:06:38, Lenka) Ahoj prosim poradite nejakou soukromou vejsku v praze, kde se uci bankac-bankovni management a da se tam jeste zapsat na dalkac? Diky reagovat zde
    Email: lenka.dobbyemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.08.2016 09:46:28, Petr) čus podívej se na bivs, zapsat se tam dá až do 3. 10. 2016 takže pohodka. reagovat zde
      Email: petr.stavrovskypostcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.08.2016 12:33:14, x) Kdybys raději uvažovala o studiu na skutečné vysoké škole, udělala bys mnohem lépe. A to i po zohlednění toho, že bys musela rok čekat na nové přijímací zkoušky. Na druhou stranu je pravda, že i s magisterským diplomem z pochybné instituce můžeš zasednou za pokladnu v supermarketu :D reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Práce+prezenční studium - Ostatní
  2. Prezenční nebo dálkové sudium - Mendelova univerzita v Brně
  3. Studium grafiky a podobných oborů dálkově - Výběr vysoké školy
  4. denní a dálkové studium - Výběr vysoké školy
  5. Dálkové studium VŠ - výhody a nevýhody? - Výběr vysoké školy
  6. DÁLKOVÉ STUDIUM FYZIOTERAPIE - Ostatní
  7. MUP - Cestovní ruch - kombinované Bc. - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  8. Psychologie dálkově ??? - Výběr vysoké školy
  9. VŠFS- Marketingová komunikace- kombinované studium ! - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  10. Dálkové/kombinované studium na Právnické škole v ČR? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.