VŠEM nebo VŠFS?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 01.07.2013 22:33:43, Anet, zhlédnuto: 2651x, reakcí celkem: 34Reagovat na příspěvek
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti se studiem MBA na těchto školách. Jsem momentálně na Univerzitě Hradec Králové a ráda bych přestoupila na soukromou školu na kombinované studium se zaměřením na marketing. Vzhledem k tomu, že jsem byla na jeden semestr erasmus student, tak bych vyžadovala trošku západnější styl výuky, protože se to s českým stylem výuky nedá absolutně srovnat. Momentálně mi je sympatičtější spís VŠEM, ale pokud mě někdo chce vyvést z omylu, tak prosím do toho :)

Email: aneta.cermanovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2013 13:21:09, Eva) T. : Asi to chce prvně chápat věci v trochu širším kontextu. Spojení "nejtěžší gympl v Praze" vzniklo již před značně dávnýmii časy a jeho autoři pocházeli z ČVUT.
    1) obtížnost VŠE se posunula za posledních deset let směrem nahoru
    2) obtížnost ČVUT, respektive tech. fakult obecně musela jít trochu dolů, především díky kvalitě nabíraných studentů

    Studuji na FSV UK politologii (na fakultě to je středně obtížný obor) a na VŠE ekonomii. A opravdu nevím, co by v tom případě musela být například ona FSV UK, pakliže by VŠE byla gympl.
    Stejně jako nevím, co by pak musela být taková ČZU, kam velká část neúspěšných studentů z VŠE zamíří.
    Nechci se přít, ale soudit školu na základě nějakého dávného spojení, to mi přijde přinejmenším dosti hloupé.
    Stejně jako například říkat, že na pajdáku je nejtěžší věcí otevřít vchodové dveře. Za tohle by tě asi většina studentů kombinace francouzština a čeština na Pedf UK utloukla.

    Doba se změnila, kdyby nic jiného, tak tu jsou nově i regionální a soukromé školy, které jsou v drtivém procentu případů bezesporu nesrovnatelně lehčí než veřejné školy ve velkých městech.
    Mějte se fajn a pořád se nehádejte, kdo chce vzdělání, půjde na školu s tradicí a zázemím, kdo chce titul, půjde na nějakou školu s "a.s. , s.r.o." a podobně v názvu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2013 12:44:47, Janek) *snad i v druháku reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2013 12:41:28, Janek) Mimoto..."ze zkušeností vím"..., tak to má opravdu velkou vypovídací hodnotu, když to není tvá vlastní zkušenost... Se mnou bylo kupříkladu v prváku, ještě i snad ve druháku docela dost lidí, kteří občas vyprávěli lidem okolo, jak je to studium vcelku v pohodě, imho ve třetáku už většina z nich neměla poukázky a ze školy vyletěli... Ten kreditovej systém je zrádnej. Mnoho "chytrolínů" se kupříkladu snaží vyhýbat stěžejním předmětům studia do co nejvyššího ročníku-aneb berou si volitelné a lehčí povinné předměty...no a když dojde na lámání chleba = na ty pravé oříšky, tak školu většinou opouští.

    Ano, z VŠE několik učitelů působí i na VŠEM, VŠFS..., stejně jako např. několik učitelů z UK působí na UJAKu, ale o čem tato informace vlastně vypovídá? Má vůbec nějakou hodnotu?
    Odpovím za Vás-nemá. :)
    Když se dotyčný nepodřídí trendu "nevyhodit půlku třídy, dát to víceméně všem", je následně vedením odejit. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2013 12:25:50, Janek) A jaký práce sis konkrétně procházel, prosím tě? To by mě teda vážně zajímalo. Aneb není jich zrovna málo, co získaly třeba i nějaké mezinárodní ocenění.
    A kam jsi šel ty? Takový (jistě) geniální student s vysokým míněním sám o sobě, to bych viděl teda minimálně na Harvard... No nic, až spadneš nohama zase pevně na zem, tak dej vědět.
    Řada spolužáků..., jako víš co, jasně, někdo takový se tam dostat mohl, ale to ještě neznamená, že i vystudoval, u nás lidi v hojném počtu ukončovali třeba kvůli té matematice (odhadem tak polovina jen kvůli ní).
    Jasně Mezitím všichni pracujou :D To jsou zase báchorky :D Jediný, co většina mých kámošů stíhá, jsou sem tam občas nějaký ty brigády na pár hodin tejdně, ale určitě se nedá pracovat full time (ty cvika by sis tak ani neposkládal a imho ani u toho nějak víc pracovat příliš nezvládal-není to taková ***, doporučuju vyzkoušet).
    Jedinou výjimkou, kterou znám, jsou lidi z FM, kde je víc kombi studia než na fakultách VŠE v Praze. Ale údajně to nemají nijak zvýhodněné. (jako že by na ně byly oproti prezenčnímu nějaké menší nároky) Ještě je asi pár míst na FPH na navazujícím stupni vyčleněno pro distanční studium, ale tam ty lidi toho magistra pak dělaj de facto pokaždý tři roky.

    Hele, ted si tak ještě říkám, to slovní spojení..."musel procházet", napiš mi (prosím) na mejl své jméno, já si tě docela rád proklepnu, co jsi vlastně zač a jestli jsi Vše neviděl jen z okna autobusu (k čemuž se přikláním). malyslune89seznamcz Dík:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2013 10:30:42, T.) Tak s tím gymnáziem je to pochopitelně nadsázka, ale jak říkám, ze zkušeností vím, že náročné to rozhodně není a v ČR ten titul má větší váhu, než ze soukromých či regionálních veřejných vysokých škol.
    O platech upřímně nic nevím, máme ve firmě jen několik lidí (z 350) ze soukromých škol a jejich plat se nijak neliší, ale soudě podle věku si to udělali jen pro rozšíření již získaných praktických znalostí.

    U MBA se ale hodně hledí na původ, přičemž ten získaný za víkendové dojíždění do Čelákovic asi moc lidí neohromí. Znám případ, kdy člověk s MBA (z nějaké české "tiskárny") neuměl anglick. Proto je minimálně rozumné studovat v AJ :) reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. VŠEM versus VŠE - Ostatní
  2. VŠFS vs VŠEM - Ostatní
  3. Prezenční nebo kombinované studium na VŠEM a MBA pro absolventy? - Informace o studiu
  4. Upřímná recenze na VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  5. MUP nebo VŠFS???? - Výběr vysoké školy
  6. Zkušenosti na VŠEM- ANEB PROČ JSEM SI VYBRALA TUHLE ŠKOLU - Ostatní
  7. VŠFS nebo VŠO?? - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  8. VšFS - Marketingová komunikace - kombinovaná forma - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  9. Studium na VŠEM - rozhodně nedoporučuji !!!!!! - Ostatní
  10. Máte zkušenosti s VŠEM či BIVŠ?Prosím písněte sem. - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.