Ekonomie na Managementu firem

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.08.2015 12:51:41, Adriana, zhlédnuto: 8243x, reakcí celkem: 28Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím,
na VŠEM mě velmi láká magisterský obor Management firem. I když je na Bc. nestudovala personalistiku ani andragogiku, tyto obory mě velmi baví a intenzivně se jimi zabývám a nabídka VŠEM mi mezi VŠ přijde nejzajímavější a nejpraktičtější. Jedinou překážkou pro mne jsou ekonomické předměty, které v magisterském studiu na VŠEM jsou. Chci se zeptat, zdali jsou ekonomické předměty hodně náročné, když jsem ekonomii a matiku viděla už hodně dávno a jsem spíš humanitně zaměřený typ? Ale jsem dříč a dokážu se naučit ledasco (Karlovka mě vycvičila). Moc bych si přála studovat na VŠEM, ale nevím, zdali by mě při první zkoušce z makra či mikra i po důkladné přípravě a doučování nevyhodili... Otázka tedy směřuje na obtížnost ekonomických a matematických předmětů. Předem moc děkuju.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2015 09:52:49, Celer) Tahle diskuse se zvrhla v pěkně irelevantní (je mi líto, ale jemnějšího slova nelze použít) sračku, která nemá vůbec nic společného s původním dotazem. Alespoň že jsou tu zastoupeny obě strany. Jak lidi, co si potřebují nahonit ego a povykládat o tom, že vystudovali/studují FFU nebo NF, tak lidi, co potřebují zase všem povykládat jak je celá ta VŠE vlastně hrozná ***. Potrénujte své logické myšlení a kognitivní schopnosti a zkuste si odpovědět na otázku, proč jsem Adrianě psal o obtížnosti daného studia? (Spoiler: Protože přestupuje a je logické, že může mít obavy z obtížnosti, zvlášť když to jde mimo její obor. Chtěl jsem ji jen ujistit o zvládnutelnosti přestupu, ne otevřít diskusi o tom, kdo má co delšího..)
    Midas: Ta ***á VŠE nevyplivne 500 absolventů, ale něco málo přes 4 500. Je zřejmé, že se vyjadřuje k něčemu, o čem nemáš sebemenší ponětí. Přijímací řízení na doktorská studia jsou velice odlišná od přijímaček na bakaláře/magistra. Obvykle vezmou každého, jehož záměr vypadá alespoň trochu rozumně.
    „Lidi, co neuměli matiku tam šli. Ostatní volili VUT nebo ČVUT.“ To je takový neskutečný bullshit, že tomu snad sám nemůžeš věřit. Lidé se prioritně rozhodují podle toho co chtějí studovat, tedy podle oboru. A zrovna ČVUT obory se překrývají s VŠE jen ve velmi omezené míře. Napadá mě snad jen informatika, ale i tam to není tak přímočaré. Informatika na FIS se orientuje na podnikové systémy + znalostní inženýrství, zatímco třeba FIT se orientuje obecně na computer science jako celek (i když mají trochu podobné obory), nepovažoval bych je proto za přímé substituty. Jedna z velkých iluzí, kterou ve svém příspěvku dáváš na obdiv, je představa VŠE jako jednolité zcela homogenní školy, kde se snad studuje jen 1 obor. Škola má 6 fakult s odlišnými obory, proto pokud máš nějaké pocity o slabém zastoupení matematiky, doporučuji navštívit obory: Finanční inženýrství, Ekonometrie a operační výzkum, Statistika nebo třeba Znalostní inženýrství… a pak mi můžeš povědět o tom, jak málo matematiky tam mají. Obtížnost je také velice různorodá, proto je zcela pitomé tvrdit, že VŠE je těžká/lehká. V nabídce jsou obory, co se obtížností mohou rovnat s nejtěžšími obory na UK/ČVUT, tak i zcela bez stresové obory. Průchodnost můžeš bez větších obtíží dohledat ve výročních zprávách. Stačí srovnat počty přijatých a počty absolventů po 3 nebo 2 letech dle studia.
    Co se materiálů týče. Ve většině oborů i přes rychlý rozvoj zůstává obsah bakalářského a magisterského studia prakticky konstantní, je proto ***ost oddávat se nějaké iluzi o tom, že jsme tady všichni 5 let opoždění, nebo tak něco. A na doktorském studiu? Tam žádné učebnice nemáš a čteš originální práce. Ke 100strankovým skriptům bych ti řekl jediné. Zapiš si na MFF UK v mimořádném studiu náhodné procesy 1, jsou k tomu tenoučké skripta Základy náhodných procesů 1, která mají sotva přes 100 stran a není to ani formát A4…. a po úspěšném složení zkoušky mi můžeš poreferovat, jak moc je obtížnost studia determinována tloušťkou skript.
    I v ekonomii je spousta zaměření, kde konkrétní vzdělání je opravdu důležité… Asi by to bylo zajímavé, kdyby se třeba na pozici manažera rizik nebo pojistného matematika přihlásil absolvent veřejné správy a zkoušel tvrdit, že je hrozně moc talentovaný.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2015 05:11:59, yyy) Velmi dobře shrnuto, musím jen souhlasit. ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2015 23:22:56, Luna) Nastoupit na PhD. a dodělat ho, to jsou dvě odlišné věci (eventuálně mi napiš jméno, jako studentka si to můžu velmi lehce ověřit a vyhledat si ho, mnohdy tam vidímei životopisy těch lidí).
    Jinak si pleteš makroekonomiku s makroekonomií, zní to sice podobně, ale podobné to opravdu není.
    A nechápu, proč tu zmiňuješ PhD., když já mluvím o bakaláři.
    VUT nebo ČVUT opravdu nevolili z většiny ti, kteří uměli matiku, dost často to bylo naopak - lumeni z průmyslovek, co by neudělali přijímačky z matiky, tak šli bez přijímaček na ČVUT/VUT. Tam je pak po roce vyklepli ( a pro tvou info, tak i na ČVUT a VUT jsou ekonomické fakulty a obory).
    Jeden můj kamarád byl velmi chytrý, premiant na gymnáziu, šel též na finance, můj bratranec, opět velmi chytrý, vystudoval VŠE, a pak i práva..., podle mě to není škola pro ***ce.
    VŠE vnímám jako školu pro lepší studenty, obzvlášť ve srovnání s takovou PEF ČZU či soukromými ekonomkami, to je pak opravdu ten Harvard, srovnání s medicínou mi přijde zcestné, školy by se měly srovnávat ve stejném oboru.

    Tenké skořápky? Měl jsi v ruce Holmanovy učebnice? Má 4 - ekonomii (800 stran), mikro (asi 700) a makro (450) ekonomii a dějiny ekon. myšlení (cca 500 stran). To vše si užiješ na NF VŠE. Je ale pravda, že FMV a FPH používají na bakaláři jiné učebnice.

    Ekonomie není tak banální, aby ji pochopil každý de*il, obzvláště ekonomické teorie jsou velmi těžké, ale to bys věděl, kdybys nestudoval na nějakém podřadném soukromém učnáku, ale na pořádné škole. Chápu, že z toho ted máš komplexy, ale vymýšlením si pitomo*stí ti lépe nebude. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2015 06:50:20, Patrick) Moc tomu nerozumíš. Některé fakulty na VŠE vždy patřily a stále patří mezi obtížné s velmi dobrým uplatněním. Zejména některé obory na FFÚ a FIS navíc vyžadují pokročilou znalost matematiky, kterou bych osobně nezvládl.

    Rozhodně tak neplatí, že nezáleží na tom, kdo jakou školu vystuduje. To je dost mylná informace, naštěstí dnes už není tak rozšířená. Hlavně mezi ekonomickými školami jsou velké rozdíly v obtížnosti a stačí se podívat na průzkumy a žebříčky s uplatněním absolventů, tam je vidět ten dramatický rozdíl.

    Ale chápu, že pro někoho kvalita školy není primárním kritériem při výběru VŠ a raději preferuje snazší studium a více volného času. To je naprosto legitimní. Ale poté nemůže čekat stejné uplatnění jako jeho konkurenti z prestižnějších univerzit. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2015 00:39:50, Midas) Zdravím, několik věcí k tomu. Měl jsem "kolegu" co v 25 letech začal Bc. a Ing. Marketing na VŠFS...jasně, práce apod., chtěl mít vzdělní. Poté nastoupil na PhD. na Národohospodářskou fakultu na VŠE. Otázka zní: jak náročné studium na NH fakultě to tedy je, když se tenhle flákač (což bez pochyby on byl...ne, vážně byl), se tam dokázal nasoukat? Tj. jak asi víme obor marketing, kde je 80% sociologie, měkká data apod. relevantní k makroekonomice? Takže asi takhle.

    Nechápu taky to, že se studenti hodnotí podle školy. VŠE dlouhodobě patřila k nejsnadnější škole. Lidi, co neuměli matiku tam šli. Ostatní volili VUT nebo ČVUT. Tak tu přestaňte mluvit o VŠE jako by to byl Harvard, Wharton nebo Columbia nebo snad nějaký Ivey League School. Je to ***á VŠE, do prde..., která ročně vyplyvne 500 lidí, co vědí prd. Při dnešních možnostech studia online přímo z MIT přednášek od renomovaných kapacit (George Soros vám udělá přednášku o finančních trzích z London SoE např.) nebo jinde, mi příjde totální ***ost říkat, že je tu nějaká úroveň českých veřejných škol, když všichni vědí, že se učebnice do češtiny z Eng. překládají o 5 let pozdějí než jsou publikovány a na VŠ jsou dostupné až za další 2 roky. A o skriptech se ani nebavím. Ty tenké 100 stránkové skořápky? Náročné studium..uhum..to určitě.

    Všechno záleží jak talentovaný je ten konkrétní jedinec a jak odhodlaný je se něčemu naučit. Ekonomie není medicína a jestli někdo jí chce studovat, tak je celkem jedno kde, hlavně, když to pochopí a najde si dobré podklady. Tak se tu už přestaňte vzájemně ***, pač mě to už taky sere ten český maloměšťácký, krátkozraký pohled. Amen.
    reagovat zde
    Email: macseznamcz


Podobné příspěvky:
  1. Ekonomie příklad - Ostatní
  2. Vysoká škola ekonomie a managementu - ZKUŠENOST - Ostatní
  3. IT + ekonomie - ČVUT FIT/FEL nebo VŠE FIS - Výběr vysoké školy
  4. VŠE (a jiná ekonomie) - jaký obor? - Výběr vysoké školy
  5. kombinovane studium ekonomie v Praze na verejny VS - Výběr vysoké školy
  6. VŠE- fakulta managementu vs. národohospodářská fakulta - Vysoká škola ekonomická v Praze
  7. Management firem - Ostatní
  8. Vysoká škola ekonomie a managementu - Ostatní
  9. VŠE - Fakulta Managementu - studium BC, dálkově - přijímací řízení - Vysoká škola ekonomická v Praze
  10. Studium managementu v angličině - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.