Specializace ve zdravotnictví - LF MU Brno


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.09.2014 22:31:45, Lea, zhlédnuto: 485x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Zdravím,
v současné době dokončuji magisterské studium na FF MU. Ráda bych se však začala věnovat ještě jinému oboru, nejlépe některé z nabízených specializací ve zdravotnictví, popř. jinému studiu zaměřenému na biologii (a to zejména), chemii a fyziku.
Jelikož jsem však prve zvolila studijní program, který nenachází příliš velké uplatnění, tentokrát bych ráda zvolila obor, se kterým není až takový problém se uplatnit. Nejde mi o platové ohodnocení, jako spíš o to, abych opravdu bez velkých potíží našla práci v oboru.
Díky za každý tip.


Email: le-nyeseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.09.2014 12:16:36, Inkvizitor) Velkým problémem nelékařských oborů na lékařských fakultách je především to, že je zhusta okupují studenti, kteří si tak kompenzují svoji neschopnost studovat všeobecné nebo zubní lékařství. Samozřejmě že se to netýká všech studentů, ale úroveň výuky je tomu uzpůsobena...

  Co se týče uplatnění, tak nejlepší perspektivu má obor dentální hygienik, protože zubařů je kritický nedostatek a delegace rutinních výkonů na specialisty-nelékaře je logickým krokem. Vzhledem k poptávce po studiu zubního lékařství bude i zde znalostně a intelektově výrazně lepší kolektiv než např. na oboru radiologický asistent (ty jsem měl tu pochybnou čest jeden čas učit a podle mě neměla většina z nich ani odmaturovat...).

  Po fyzioterapii je poptávka, zejména po studiu, takže i v rámci tohoto oboru lze očekávat dobrý kolektiv. Zpočátku jsou znalosti i intelektuální schopnosti srovnatelné s mediky, ve vyšších ročnících bohužel studenty kazí napojení rehabilitace a fyzioterapie na obor fyzikální medicína. Navzdory názvu "fyzikální" jde o ryzí šarlatánství, které se bohužel v medicíně zahníznilo a hned tak se ho nezbavíme. Jejich "teorie" (pokud vůbec nějaké vytvářejí) jsou hromadou zvratků na poznatcích seriózní biologie, fyziky a biofyziky. Něco takového pochopitelně studenty poznamená a tak je průměrný fyzioterapeut vychován v pseudovědě.

  Obor nutriční terapeut je problém. V zásadě je to kurz pro dietní sestry nafouknutý do vysokoškolského studia až do magisterského stupně, tedy je spíše směšný. Jeho absolvování je ale nutnou podmínkou pro výkon profese nutričního terapeuta. Známým, které profese láká a skutečně chtějí dělat jako nutriční terapeuti na úrovni (a ne jako třeba šarlatánská lžidoktorka Slimáková), doporučuji jít studovat nutriční terapii a souběžně s tím se zapsat na potravinářskou chemii, biochemii, biologii nebo potravinářské obory na zemědělce - a především brát pravdy vyučujících s velkou rezervou, protože navzdory silným proklamacím o zdravotním vlivu potravy je většina tvrzení food science postavena na velmi nejisté evidenci.

  Optika a optometrie je poměrně dobrý obor co se týče uplatnění. Problémem je spíše to, že část absolventů poměrně úzké kompetence nenaplňují. Kvalita studentů je spíše podprůměrná. A pozor, navzdory dvěma semestrům obecné fyziky a několika kurzům týkajících se fyzikální optiky jsou faktické znalosti fyziky vč. optiky studentů vesměs špatné. Jednou jsem jim měl přednášet a vycházeje z předpokladu, že jde o "napůl fyziky" jsem je totálně odrovnal, protože vesměs neznali ani zásadní pojmy z fyzikální optiky (Maxwellovy rovnice, vlnová rovnice, Fourierovská optika,...). Jak jsem z výslechu pochopil, jde o rutinéry v geometrické optice.

  Důvod existence samostatného oboru ortoptika je trochu mimo mé chápání. Zkušenost se studenty nemám, ale nepředpokládám, že by pro ně adekvátně neplatilo totéž co pro budoucí optometristy.

  Radiologický asistent je strašný obor. Jeho posláním je vychovávat "sestry pro rentgen", obor je těžce poznamenán jednak tím, že si ho málokdo zvolí primárně (motivovaní studenti jsou studovat na FJFI ČVUT případně jadernou fyziku na MFF UK), takže je "záchranným" oborem pro ty, kteří se nedostanou na jiné obory (vč. ošetřovatelství). Druhým problémem je, že samy studijní plány nesou nezaměnitelný psychotický rukopis prof. Válka, tedy že v předpokládaném rozsahu je obor prakticky nevystudovatelný i pro génia. Vzhledem k tomu jsou studenti zmatení, neví. Měl jsem tu smůlu je učit a přisedat u jejich zkoušení. To, že neovládají ani základy radiobiologie, bych ještě rozdýchal. Ovšem to, že většina z nich plavala i v základních pojmech jaderné a subjaderné fyziku v rozsahu učiva průměrného gymnázia.

  Zdravotnický laborant připravuje zejména laboranty pro histologické laboratoře (připravují sklíčka na patologiích). V ostatních oborech jim velmi silně konkurují absolventi biologických a chemických oborů. Kvalita studentů je podprůměrná, většinou chtějí být rutinéry.

  Zdravotnické záchranáře jsem nepostihl. Co jsem potkal několik absolventů v praxi, tak se jednalo vesměs o poměrně myslící lidi, takže úroveň studia bude spíše lepší. reagovat zde
  Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.09.2014 21:43:30, Lea) Díky za obsáhlý příspěvek, hned si člověk udělá o jednotlivých oborech lepší obrázek. reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Navazující Mgr. bez Bc. specializace v daném odvětví - Výběr vysoké školy
 2. Ekonomie + právo, Praha vs. Brno - Výběr vysoké školy
 3. Management zdravotnictví - Informace o studiu
 4. VŠCHT Praha x VFU Brno - Výběr vysoké školy
 5. Porodní asistence- Brno, kombinovaná forma - Informace o studiu
 6. Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví - Výběr vysoké školy
 7. VŠ Newton College vs. VŠ Hotelová škola Brno - Výběr vysoké školy
 8. Studium - 1.stupeň zš - Praha, Hradec, Brno či Olomouc? - Výběr vysoké školy
 9. VŠ Karla Engliše, Brno - názory? - Výběr vysoké školy
 10. MU Brno - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 11.06.2024 20:52:12.