Práva UK


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.12.2011 23:51:31, adrian, zhlédnuto: 1918x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den, chtěl bych se zeptat jaké je uplatnění studentů právnické fakulty UK při/po studiu ?
Musí si hledat práci ? Je o ně zájem od právnických kanceláří ?
A co platové ohodnocení dá se srovnávat třeba s absolventy VŠE ?


Email: adrian546emailcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.05.2012 20:04:02, maph) Ohledně nezaměstnanosti a platů můžeš mrknout na http://pravauk.cz/proc-studovat-prava/ reagovat zde
  Web: www.pravauk.cz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2014 18:29:02, Jan) Pokud jsi z gymplu, tak není problém se dostat. Uč se z Odmaturuj ze ZSV, potrénuj OSP a je to tam. Na práva se dnes dostane skoro každý, takže žádný strach.
  Kdyby to ale náhodou nevyšlo, tak máš dvě možnosti:

  1) Jít do Plzně, kam berou každého ***ého ***a, nebo do Olomouce, kde pak na odvolání berou ryze průměrné studenty (průměrné gymnazisty)
  2) Pokud to nevyjde na UK či MU přímo, je tu ještě CŽV (tam berou snad třetinu), zaplatíš 48 litrů za rok, uděláš zkoušky a jsi v regulérním druháku.

  Jen bych tě chtěl varovat, at zapomeneš na píčoviny jako Suits, Ally McBealová a další kašpařiny, o tom to opravdu není.
  Ke studiu-studium práv není příliš náročné, je to lehčí než většina oborů na ekonomce, ale těžší než třeba obory na FSV, FF.
  K uplatnění-soudci, notáři, exekutoři, nikam sem se nedostaneš-stop stavy..., podnikovýho právníka budeš dělat za menší prachy díky imbecilům ze soukromek, který sice uměj ***, ale cenově se podbízej.
  Takže zbývá advokacie s tím, že koncipientů je v současný době jako blech a nikdo ti později nezaručí, že se solidně uživíš, důležitý je excelovat a mít obchodní talent, jde o získání klientely, je to byznys jako každej jinej, na idealistický píčoviny jako že budeš zachranovat dcerku matky unesenou otcem do SA, ihned zapomen.

  Z humanitních oborů je to ale asi to nejlepší. I když jsi fixovaná pouze na českej trh, v jiný zemi (kromě Slovenska) budeš moci s takovým vzděláním leda tak zametat chodníky.
  Kupodivu dost lidí jde na práva jen proto, že jsou dutí na matiku, nejde jim chemie nebo fyzika.

  Závěrem bych chtěl říct, že zapomen na to, že má u nás právník nějaký renomé, nebo tě čeká facka jako svině, právník je u nás to samý co podnikatel.

  Ještě jedno doporučení, sice je u nás studium práv (na rozdíl od medicíny) na dost nízké úrovni, ale i přesto se vyhni Plzni a Olomouci-absolventi hrají druhou ligu, není o ně takový zájem, i když mezi nimi bude jeden génius, tak bude muset makat mnohem více, aby se vůbec prosadil.

  Ještě si neodpustím-pokud nemáš vysoký IQ a neumíš jazyky, tak zapomen na to, že si s právama vyděláš prachy, ty jsou jen v mezinárodních kancelářích. Welcome to reality ;) reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2014 18:40:33, Jan) Uplatnění při studiu-díky tomu, že je studium na právech během semestru neuvěřitelná flákárna-nedá se snad srovnat ani s některýma oborama na fildě (i když zkouškový je horší na právech), tak můžeš v pohodě pracovat v AK, v nižších ročnících budeš dělat asi jen sekretářku, zalejvat kytky, zvedat telefony, vařit kafe. Pokud budeš mít štěstí, později tě pustí k něčemu víc...
  Práci si musí hledat každej mimo mediků a farmaceutů...
  Ale práci v oboru seženeš, jen ten plat po absolvování nebude překračovat 20 litrů...
  Je těžké srovnat s VŠE, na VŠE maj nejvyšší platy lidi z FFU, po třech-pěti letech to bylo přes padesát, medián přes 40.
  S právama se po třech-pěti letech taky dostaneš na průměr přes 40...
  Ale záleží na tobě, budeš mít klientelu? Ok, budeš mít třeba 100 litrů. Nebudeš mít klientelu? Můžeš mít třeba jen 12 tisíc hrubýho.
  Uvědom si, že z těch prachů musíš zaplatit elektr. zákony, členství, nájem, sekretářku a byznys je závislej i na hosp. cyklu.
  Poptávka po právnících byla vysoká v 90. letech, kdy se nejvíc rozkrádal majetek, ted už není co krást, kde krást a nabídky je vysoká. Právníků je taky jako sraček.
  Jdi raději na medicínu nebo farmacii.
  ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2014 19:24:58, Lucie) Velice zajímavý příspěvek! Díky za něj! Ty jsi studoval práva, že máš tolik informací? reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2014 20:56:06, Jan) Není za co. Ano, studoval jsem je.
    Lidi u nás jsou tak trochu z***lí. Sice tu jsou zazobaní právníci (advokáti), kteří vydělávají těžké prachy, ale taky tu je spousta lidí s PF, kteří nic nedokázali a maj plat jen o trochu vyšší než prodavačka v Tescu.

    Jako já to těm lidem tak trochu přeju, většina mých spolužáků byli stejně jen "parchanti", kteří si mysleli, že jen co vyjdou ze školy, tak budou mít náběh na medáka-o to jim šlo především.
    Že když řeknou, že jsou studenti/absolventi PF UK, že jim kočky hned naskáčou do postele. Něco na tom asi je, pro baby jsou právníci sexy, ale to maj asi stejně jen v hlavách Richarda Geera a další filmový pracháče, pro chlapy jsou totiž sexy lékařky. Proč to totiž? Protože ženám jde u chlapa hodně o prachy, jeho zajištění. Vsadím se, že kdyby si většina žen v ČR myslela, že medici budou jednou mnohem větší pracháči než právníci, tak hned propadnou medikům.

    No, prostě mi u těch lidí chyběli nějaký větší idee, třeba zlepšení institucí ČR, boj s korupcí..., většina má místo toho v květáku jen to, kdy by si asi tak mohli koupit Lamborghini-odpověd zní, že většina z nich nikdy. :D

    Vem si třeba situaci na Slovensku, tam je PF mnohem víc a práva tam má skoro každej absolvent..., s tím souvisí i jejich uplatnění.

    U nás už starý advokáti začínaj taky kvičet, že se až moc zvyšuje konkurence, přitom-co je na tom špatnýho? Pro klienty to je jedině dobře. A tak počítám, že zkoušky po koncip. budou v budoucnu těžké jako prase, aby to nejlépe nikdo neudělal.S15

    Práva nejsou špatný, ale nakonec se může stát, že absolvent bude mít dost podobný uplatnění jako trotl ze soukromky, co studoval nějakou očesanou právní specializaci na 3 roky.

    Občas se říká, že práva jsou dobrej obor pro bohaté, já s tím souhlasím, mít kontakty a studovat práva, to má perspektivu, bez kontaktů je to dost často o ničem.
    Většina absolventů nakonec stejně zkejsne u nudný práce za pár litříků, ale aspoň budou dělat v oboru, a tak to má bejt.
    Aspon půjdou studovat práva už konečně lidi, u kterých je na prvním místě zejména jejich vnitřní motivace, tedy hlubší a upřímný zájem o obor, nikoli peníze a představa života v luxusu.

    Jinak ještě ke studiu-je to mizérie, přednášky nemají příliš vysokou úroven, aktivita na seminářích, průběžný testy, prezentace, to nic neexistuje..., proto se většina během školního roku (kromě zkouškovýho období) nudí a zkouší k tomu studovat ještě další školu, v lepším případě VŠE, kde je docela dost práce během semestru a člověk se tam určitě víc otrká a získá větší sebevědomí než na PF UK.

    S právama je prostě člověk limitovanej..., žít v USA, tak práva můžu jedině doporučit, ale u nás?
    U nás je to jen nuda, slohy spisů a čtení sraček..., u soudů jsou občas takoví ko**ti, že se člověk nestačí divit...ano, jednání s našimi soudy je opravdu na vysoké úrovni, ti úředníci tam snad studovali někdy za Marie Terezie...

    Ještě bych tady zbořil jeden mýtus: Právníci se opravdu neučí věci nazpaměť, nemělo by to ani valného smyslu, když jsou naši zákonodárci plodní jako Indové...
    Na právech proto jako na ekonomce získáš nějakej širší všeobecnej přehled + předměty dle zaměření
    reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2023 01:29:01, PrF MU > PF UK) Doporučuju studovat práva na kvalitní pravnický fakultě, tj. v Brně. S PF UK v životopise hrozí, že skončíš v mekáči. reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. CHCETE SE DOSTAT NA PRÁVA? - Přijímačky, přípravné kurzy
 2. Na práva ze střední odborné školy? - Přijímačky, přípravné kurzy
 3. Pripravne kurzy na vysokou na práva - Přijímačky, přípravné kurzy
 4. Příprava na práva - Přijímačky, přípravné kurzy
 5. Přijímačky na práva - Ostatní
 6. opět práva - Ostatní
 7. Má cenu se ještě hlásit na práva? - Výběr vysoké školy
 8. Práva - Ostatní
 9. ČZU ekonomka a práva na UK současně - Česká zemědělská univerzita v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 20.02.2024 22:53:58.