Na práva ze střední odborné školy?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 18.07.2014 00:25:46, Lucie, zhlédnuto: 359x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hezký večer všem,
mám ohromný zájem studovat na právnické fakultě. Chtěla bych vás poprosit o názor, o rady, o případné materiály nebo o doporučenou literaturu, díky které bych se mohla připravit na přijímací řízení na tyto fakulty s možností úspěchu?.. Myslíte, že má člověk jako já, který studuje normální střední odbornou školu se zaměřením na právo možnost uspět?
Předem děkuji za veškerou pomoc a názory :)

Email: luca.slamovaseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2014 08:09:43, Inkvizitor) Studium ze střední odborné školy na vysoké škole zaměřené na jiný obor není nic neobvyklého, největším problémem je, že některé střední odborné školy jsou dosti slabé a pro studenta je první ročník na skutečné vysoké škole takový šok, že v akademickém slova smyslu nepřežije první ročník.

  Zjisti si, z čeho se dělají přijímací zkoušky, doporučená literatura bývá obvykle uvedena na stránkách fakulty. PrF v Praze imho předala pořádání přijímacích zkoušek SCIO - a protože SCIO se dávno zpronevěřili svému proklamovanému poslání, totiž testování znalostí, pořádají přípravné kurzy (člověk nesmí být b|bý jako pucštok, ze peníz si může i dosti významně zlepšit iluzi znalostí/schopností podle SCIO v režii SCIO). Rozhodně nejlepší právnickou fakultnou je PrF MU v Brně - a tam jsou přijímací zkoušky na základě testu studijních předpokladů pořádaných přímo MU. Na ty se připravuje špatně, nemá totiž smysl se učit něco konkrétního. Testují hlavně myšlení, prostorovou představivost a trochu i rozhled. Ze středoškolského studia na TSP nejlépe připraví matematika, geometrie a filozofie a logika v rámci ZSV, vše nad rámec se počítá k dobru. (nakonec lze najít i vzorové testy http://www.muni.cz/admission/tsp/?lang=cs ) reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.07.2014 13:32:46, Radek) Zdar Luci. Jak říká Inkvizitor. Záleží na jakou fakultu. V Praze Scio (test OSP, ZSV) - jasný plán, koupit testů pár a mrknout na to. I kurzy můžou v něčem pomoct. Na to ZSV nejspíš pomůže podle testu (kde nehledej konkrétní otázky ale spíš náhled druhu otázek a podrobnost) a podle nějaké publikace typu "ZSV v kostce", a mít trochu takový ten přehled o institucích, EU, historii 20. století. Ty OSP - myslím si že něco se natrénovat dá - naučit se ty logické úlohy, jakoby aspoň ta orientace v testech.. povědomí co tam je a na co se zaměřit.. zvolit strategii při samotném psaní naostro. Určitě bych doporučil, pokud si nebudeš s něčím v testu vědět rady, tak se někoho zeptat. Třeba mi napiš mailem co bys potřebovala.
  A jak správně říkal Inkvizitor. V Brně na MU je to TSP (test studijních předpokladů) - jsou na jejich stránkách ke stažení varianty všech TSP které kdy byly použity a k tomu správné výsledky. Zase, existují kurzy, existuje diskusní fórum o jednotlivých úlohách (www.prijimacky-tsp.cz) nebo se zeptej mě do mailu, nebo to hoď sem do diskuse nějaký konkrétní příklad.
  Má to různé specialitky.. např. na práva v Praze pomůže, když máš nějaký jazykový zkoušky.. prostuduj za co vše se dají získat body navíc.. ono jde za určitých podmínek mít až 20 bodů navrch, a to už se počítá. Na pražská práva se dostane tak každý osmý.. V Brně možná každý 10tý. Říká se, že v brně je studium víc o praktickém uvažování a logice a v Praze o biflování, ale nevím, neumím posoudit. Biflování je asi dost u obou..;) Jsou to přecijen práva.. spoustu zákonů a tak.. V Brně si člověk při nepřijetí z kapacitních důvodů může zaplatit celoživotní vzdělávání a dělat tam jakoby prvák (za školné) a pak když uděláš testy další rok, tak můžeš přestoupit do druháku a předměty co jsi udělala máš hotové. Jako tím, že je velká část testu věnovaná obecným předpokladům studia (rozuměj logické úlohy typu nějakého iq testu), tak ani moc nezáleží jestli studoval člověk gympl nebo jak.. ten gympl pomůže trochu v ZSV, pokud byl člověk pilným studentem. Lidi z obchodek zas můžou chytnout ze zsv nějaké otázky z ekonomie nebo práva. Ale stejně to chce pořádnou přípravu, ty otázky jsou do hloubky a kolikrát si člověk říká, jak si tohle může někdo pamatovat. Takže jdi do toho naplno a šance tu určitě je. reagovat zde
  Email: radek.lexavejskacz

Podobné příspěvky:
 1. právnické vysoké školy - Informace o studiu
 2. Co po střední? (jazyky) - SPĚCHÁ - Výběr vysoké školy
 3. CHCETE SE DOSTAT NA PRÁVA? - Přijímačky, přípravné kurzy
 4. nějaký absolvent učitelství historie pro střední školy? - Masarykova univerzita
 5. Příprava na práva - Přijímačky, přípravné kurzy
 6. Výběr školy - Ostatní
 7. Přestup z jiné školy - Ostatní
 8. Chci učit NJ na střední - Výběr vysoké školy
 9. Učitelství pro mateřské školy - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
 10. Pomoc při výběru vysoké školy - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.05.2024 23:03:26.