Příprava na práva


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 19.03.2014 15:22:12, Adéla, zhlédnuto: 1412x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Ahoj,
ráda bych studovala na právnické fakultě v Praze či v Brně. Máte někdo prosím nějaký tip na přípravný kurz nebo rady z jaké literatury čerpat.

Děkuji za jakoukoli radu

Email: adela-kralovaemailcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2014 18:19:40, Jan) Pokud jsi z gymplu, tak není problém se dostat. Uč se z Odmaturuj ze ZSV, potrénuj OSP a je to tam. Na práva se dnes dostane skoro každý, takže žádný strach.
  Kdyby to ale náhodou nevyšlo, tak máš dvě možnosti:

  1) Jít do Plzně, kam berou každého ***ého ***a, nebo do Olomouce, kde pak na odvolání berou ryze průměrné studenty (průměrné gymnazisty)
  2) Pokud to nevyjde na UK či MU přímo, je tu ještě CŽV (tam berou snad třetinu), zaplatíš 48 litrů za rok, uděláš zkoušky a jsi v regulérním druháku.

  Jen bych tě chtěl varovat, at zapomeneš na píčoviny jako Suits, Ally McBealová a další kašpařiny, o tom to opravdu není.
  Ke studiu-studium práv není příliš náročné, je to lehčí než většina oborů na ekonomce, ale těžší než třeba obory na FSV, FF.
  K uplatnění-soudci, notáři, exekutoři, nikam sem se nedostaneš-stop stavy..., podnikovýho právníka budeš dělat za menší prachy díky imbecilům ze soukromek, který sice uměj ***, ale cenově se podbízej.
  Takže zbývá advokacie s tím, že koncipientů je v současný době jako blech a nikdo ti později nezaručí, že se solidně uživíš, důležitý je excelovat a mít obchodní talent, jde o získání klientely, je to byznys jako každej jinej, na idealistický píčoviny jako že budeš zachranovat dcerku matky unesenou otcem do SA, ihned zapomen.

  Z humanitních oborů je to ale asi to nejlepší. I když jsi fixovaná pouze na českej trh, v jiný zemi (kromě Slovenska) budeš moci s takovým vzděláním leda tak zametat chodníky.
  Kupodivu dost lidí jde na práva jen proto, že jsou dutí na matiku, nejde jim chemie nebo fyzika.

  Závěrem bych chtěl říct, že zapomen na to, že má u nás právník nějaký renomé, nebo tě čeká facka jako svině, právník je u nás to samý co podnikatel.

  Ještě jedno doporučení, sice je u nás studium práv (na rozdíl od medicíny) na dost nízké úrovni, ale i přesto se vyhni Plzni a Olomouci-absolventi hrají druhou ligu, není o ně takový zájem, i když mezi nimi bude jeden génius, tak bude muset makat mnohem více, aby se vůbec prosadil.

  Ještě si neodpustím-pokud nemáš vysoký IQ a neumíš jazyky, tak zapomen na to, že si s právama vyděláš prachy, ty jsou jen v mezinárodních kancelářích. Welcome to reality ;) reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.04.2014 10:00:14, Aneta) ahoj,

  já navštěvovala nultý ročník - od jaknavysokou, kde mě připravili, jak na NSZ, tak na TSP. Lektoři mi skvěle vysvětlili probíranou problematiku, tak jsem tyto postupy dovedla aplikovat i na podobné příklady. Nakonec jsem se dostala do Prahy i do Brna, ale zůstala jsem v Brně. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.04.2014 23:59:13, Adriena H.) Předchozí příspěvek byl opravdu velmi podrobný a uvedl možná tak trochu do reality. Praha i Brno jsou skutečně dobré a kvalitní volby. Větší provázanost s praxí lze očekávat od MUNI. Přeci jenom ne nadarmo se hovoří o Brně jako o městu soudů ;-)

  Rozhodně je nutné si důkladně projít podklady k přijímacím zkouškám. Co se týče nějakého vhodného čtiva, tak nejzásadnější je učebnice Teorie práva - od Jaromíra Harvánka (http://www.levneucebnice.cz/p/teorie-prava/) nebo od Aleše Gerlocha (http://www.levneucebnice.cz/p/teorie-prava-6-vydani/). V zásadě je jedno, kterou z nich. Gerloch je levnější, stručnější a celkově čtivější. Na druhou stranu díky větší stručnosti bude potom nutné během studia některé drobnosti dostudovat odjinud. Teorie práva ti pomůže vžít si odbornou terminologii, nastartovat systematické právní myšlení a bude ti dělat společnost po celé studium :)

  Pro neprávníky a "laiky" připadá v úvahu snad ještě Viktor Knapp (http://www.levneucebnice.cz/p/teorie-prava-9788071790280/) - zhuštěné na pouhých 247 stran s důrazem na objasňování problematiky a různé úhly pohledu na základní otázky, vlastně to ani není učebnice v pravém slova smyslu. reagovat zde
  Email: hadrienaemailcz

Podobné příspěvky:
 1. Příprava na NSZ od SCIO (právnické fakulty a další) - Přijímačky, přípravné kurzy
 2. Na práva ze střední odborné školy? - Přijímačky, přípravné kurzy
 3. Pripravne kurzy na vysokou na práva - Přijímačky, přípravné kurzy
 4. FSS priprava - Masarykova univerzita
 5. Příprava na práva - Ostatní
 6. Práva - Přijímačky, přípravné kurzy
 7. Příprava - Veterinární lékař - Přijímačky, přípravné kurzy
 8. Kurz na práva UP OLOMOUC - Přijímačky, přípravné kurzy
 9. jazykovka příprava k PET - Přijímačky, přípravné kurzy
 10. Příprava - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.05.2024 23:03:26.