Dobrý den, dostala jsem se na dva magisterské obory - Provoz a ekonomika, Podnikání a administratva. Je zde někdo kdo by poradil, který z těchto dvou oborů je lepší?!
Moc děkuju
(02.07.2013 15:27:00, Miloouš)
Ahoj, nejsem z ČZU, ale provoz a ekonomika mi zní o poznání lépe.
reagovat zde
(04.07.2013 13:55:42, v)
Nejde o to, který z oborů je lepší - to je věc názoru. Každý ti asi řekne něco jiného (subjektivní pohled).... Jde o to jakou představu máš o své budoucnosti. Konktrétně u těchto oborů se vybírá třetí (komplexní) předmět ke státnicím. Takže, pokud tě to táhne spíše k účetnictví doporučuju PaA (PaA - účetnictví je komplexní předmět ke státnicím ->3 předměty týkající se účetnictví, PaE nabízí účto jako jeden volitelný předmět v 5.ročníku). Pokud tě zajímá ekonomika+zemědělství doporučuju obor PaE (zajímavé jsou předměty Ekonomika světového zemědělství, Agrární politika - ty se na oboru PaA nevyučují). Koukni na internetové stránky PEF, tam jsou studijní plány těchto oborů.
reagovat zde
(04.07.2013 14:17:53, Micha)
Ahoj, je pravda, že účetnictví mě celkem baví. Proto se více přiklánim k PAAN. Ale zase jsem si všimla velké naročnosti některých předmětů vyučovaných právě na tomto oboru - Finance a úvěr, Hodnocení podnikatelské činnosti. Ovšem i na PAE jsou údajně přemrštěné předměty. A co se například EKonometrie týče (ta je na obou oborech) - je zvládnutelná?, zdá se jako největší strašák magisterského studia? (znam i lidi kteří přešli radeji studovat na VSRR - o tom také uvažuji). Jaký obor si studoval/a ty ??
reagovat zde
(04.07.2013 17:04:29, v)
Po bakalářském studiu (obor PaE) jsem se rozhodovala také mezi těmito dvěma obory. Nakonec u mě zvítězil obor PaE (hlavně se neptej proč :-D, dlouho jsem váhala a pak si narychlo vybrala). Jak na PaA, tak i na PaE jsou některé předměty hodně náročné - podle toho si asi nevybereš. Co vím, tak na PaA je to již zmíněné HPČ, na PaE je to třeba Evropská integrace, Prognostika a plánování. Marketingové řízení, Management (vyučovaný na obou oborech) patří taky mezi ty náročnější. Já osobně jsem s ekonometrií neměla žádné problémy. Je trošičku náročnější - učivo je velice obsáhle, ale podle mě to není strašák - je opravdu velice dobře vyučován (přednášky i cvika). Tento předmět mi přišel jako užitečný a zajímavý. Podle reakcí kolem sebe jsem tento názor nesdílela sama :-)
reagovat zde
(04.07.2013 17:34:22, Micha)
Děkuji za reakci. Rozhodování není lehké. Přeci jenom jde o zaměření na následující dva roky, a ráda bych studium úspěšně ukončila co nejdříve (nejlepe řádně za dva roky) i vzhledem k mému věku /na Bc. jsem nenastoupila hned po střední škole). Uvažuji také o VSRRN veřejné správe a regionálním rozvoji/ neboť se mi jeví, že bych tento obor mohla zvládnout spíše. Ovšem ani o tomto oboru nemam přiliš mnoho informaci.
reagovat zde