PAEN nebo PAAN


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.07.2013 15:20:59, Micha, zhlédnuto: 1133x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den,
dostala jsem se na dva magisterské obory - Provoz a ekonomika, Podnikání a administratva. Je zde někdo kdo by poradil, který z těchto dvou oborů je lepší?! :)

Moc děkuju
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2013 15:27:00, Miloouš) Ahoj, nejsem z ČZU, ale provoz a ekonomika mi zní o poznání lépe. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2013 13:55:42, v) Nejde o to, který z oborů je lepší - to je věc názoru. Každý ti asi řekne něco jiného (subjektivní pohled).... Jde o to jakou představu máš o své budoucnosti. Konktrétně u těchto oborů se vybírá třetí (komplexní) předmět ke státnicím. Takže, pokud tě to táhne spíše k účetnictví doporučuju PaA (PaA - účetnictví je komplexní předmět ke státnicím ->3 předměty týkající se účetnictví, PaE nabízí účto jako jeden volitelný předmět v 5.ročníku). Pokud tě zajímá ekonomika+zemědělství doporučuju obor PaE (zajímavé jsou předměty Ekonomika světového zemědělství, Agrární politika - ty se na oboru PaA nevyučují).
  Koukni na internetové stránky PEF, tam jsou studijní plány těchto oborů. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2013 14:17:53, Micha) Ahoj, je pravda, že účetnictví mě celkem baví. Proto se více přiklánim k PAAN. Ale zase jsem si všimla velké naročnosti některých předmětů vyučovaných právě na tomto oboru - Finance a úvěr, Hodnocení podnikatelské činnosti. Ovšem i na PAE jsou údajně přemrštěné předměty. A co se například EKonometrie týče (ta je na obou oborech) - je zvládnutelná?, zdá se jako největší strašák magisterského studia? (znam i lidi kteří přešli radeji studovat na VSRR - o tom také uvažuji).
   Jaký obor si studoval/a ty ?? reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2013 17:04:29, v) Po bakalářském studiu (obor PaE) jsem se rozhodovala také mezi těmito dvěma obory. Nakonec u mě zvítězil obor PaE (hlavně se neptej proč :-D, dlouho jsem váhala a pak si narychlo vybrala).
    Jak na PaA, tak i na PaE jsou některé předměty hodně náročné - podle toho si asi nevybereš. Co vím, tak na PaA je to již zmíněné HPČ, na PaE je to třeba Evropská integrace, Prognostika a plánování. Marketingové řízení, Management (vyučovaný na obou oborech) patří taky mezi ty náročnější.
    Já osobně jsem s ekonometrií neměla žádné problémy. Je trošičku náročnější - učivo je velice obsáhle, ale podle mě to není strašák - je opravdu velice dobře vyučován (přednášky i cvika). Tento předmět mi přišel jako užitečný a zajímavý. Podle reakcí kolem sebe jsem tento názor nesdílela sama :-) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2013 17:34:22, Micha) Děkuji za reakci. Rozhodování není lehké. Přeci jenom jde o zaměření na následující dva roky, a ráda bych studium úspěšně ukončila co nejdříve (nejlepe řádně za dva roky) i vzhledem k mému věku /na Bc. jsem nenastoupila hned po střední škole).
     Uvažuji také o VSRRN veřejné správe a regionálním rozvoji/ neboť se mi jeví, že bych tento obor mohla zvládnout spíše. Ovšem ani o tomto oboru nemam přiliš mnoho informaci. reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Vypracované otázky ČZU PEF Podnikání a administrativa - 2023, PAAN - Výběr vysoké školy
 2. Vypracované otázky ČZU PEF Podnikání a administrativa - 2024, PAAN - Přijímačky, přípravné kurzy
 3. Vypracované otázky ČZU PEF Podnikání a administrativa - 2023, PAAN - Přijímačky, přípravné kurzy
 4. Vypracované otázky ČZU PEF Podnikání a administrativa - 2023, PAAN - Česká zemědělská univerzita v Praze
 5. VSFS nebo MUP nebo CZU - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
 6. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 22.07.2024 08:14:44.