Mipp definitivně přišel o udělovaní Nostrifikace


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.06.2011 11:21:14, Radim, zhlédnuto: 3165x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekMipp ačkoliv jeho snaha je vytrvalá ministerstvo školství a veřejné školy před S.R. ooočkem zavírají dveře jaky je důvod?Nemají statut vysoké soukromé školy navíc .Nejvíce jsou postiženi studenti ,kteří oddaně čekají na nostrifikaci ,které se už v životě nedočkají.
Je to smutny příběh,kdo by čekal ,že něco takového se může stát?
Kdo by čekal ,že pár studentů z této školy se dostala do advokátní komory?
Kdo by čekal ,že pár studentů z této školy projdou rigorozním řízením a ziskají doktorát?
už jen z toho principu mohu říct ,že této škole fandím :)
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2011 13:17:55, Jan stejskal) Vážení studenti,

  Na základě informace od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR Vám sděluji, že v současné době nebudou nostrifikovány bakalářské ani magisterské diplomy Zakarpatské státní univerzity v oboru „Právo“.

  Absolventi tohoto oboru nemohou s touto kvalifikací vykonávat profese soudců, advokátů a státních zástupců. S touto kvalifikací najdete uplatnění v právních útvarech různých firem nebo ve státní správě či samosprávě a dalších soukromých společnostech.

  O celé situaci ohledně nostrifikace zahraničních diplomů podle Boloňské a Lisabonské úmluvy se nadále bude jednat a situace se může změnit.

  Dále Vám sdělujeme, že v akademickém roce 2011/2012 bude studium na Zakarpatské státní univerzitě-organizační složce Praha probíhat pouze v kombinované formě studia.

  V Praze dne 23.6. 2011  doc. RNDr. František J i r á s e k, DrSc.,Dr.h.c. reagovat zde
  Email: jajajseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2011 10:48:09, Romča) NOVINKA ze stránek MIPP (30.6.2011) - Modifikace dřívější informace o nostrifikaci.

  Vážení studenti,

  Na základě informace od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR Vám sděluji, že v současné době nebudou nostrifikovány bakalářské ani magisterské diplomy Zakarpatské státní univerzity v oboru „Právo“.

  Absolventi tohoto oboru nemohou s touto kvalifikací vykonávat profese soudců, advokátů a státních zástupců. S touto kvalifikací najdete uplatnění v právních útvarech různých firem nebo ve státní správě či samosprávě a dalších soukromých společnostech. O celé situaci ohledně nostrifikace zahraničních diplomů podle Boloňské a Lisabonské úmluvy se nadále bude jednat a situace se může změnit.

  Akademické tituly udělené Zakarpatskou státní univerzitou v oboru "Právo", Bakalářské-Bc. a Magisterské-Mgr. jsou ve smyslu mezinárodních smluv platné v České republice i v ostatních státech Evropské unie. Uděluje je rektor Zakarpatské státní univerzity na základě úspěšně vykonaných státních závěrečných zkoušek.

  Dále Vám sdělujeme, že v akademickém roce 2011/2012 bude studium na Zakarpatské státní univerzitě-organizační složce Praha probíhat pouze v kombinované formě studia.

  V Praze dne 30.6. 2011

  doc. RNDr. František Jirásek, DrSc., Dr.h.c.
  v zastoupení rektora ZSU

  ========================================================
  Je to stále dokola. Vedení MIPP mlží a mlží. Ale co by člověk neudělal pro peníze.

  Bez nostrifikace diplomu (vzdělání) není však možné plně vykonávat ani ostatní „neregulovaná“ právnická povolání, pokud Vaše vzdělání není výjimečně některému zaměstnavateli skutečně jedno.
  Zahraniční vysokoškolské vzdělání, resp. zahraniční vysokoškolský diplom je na území jiného státu platný pouze tehdy, pokud je zde předepsaným způsobem uznán. K uznávání více viz stránky Ministerstva školství:
  http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/postup-pri-uznavani-akademicke-kvalifikace
  reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2011 17:57:49, Pípa) Tak já nevím, ale dle odkazu je napsáno :

   Při uznávání akademické kvalifikace získané v zahraničí (vysokoškolských diplomů i jiných dokladů o získaném vysokoškolském vzdělání – např. dokladů o absolvování části studia, dále jen „doklad“) se postupuje odlišně podle toho, zda Česká republika sjednala bilaterální dohodu o uznávání rovnocennosti dokladů o vzdělání a dokladů o vědeckých hodnostech a akademických titulech (tzv. „ekvivalenční dohodu") se zemí, v níž je zahraniční vysoká škola, která vydala doklad o vzdělání, zřízena a uznána.

   Takže se domnívám, že pokud existuje mezinárodní dohoda, tak by s tím neměl být problém......A zde existuje..... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2011 18:02:19, Pípa) Ještě doplňuji tento text, vše je z ministerstva školství ČR :

   Pokud je země, v níž byl doklad vydán, smluvní stranou Lisabonské úmluvy, a ČR s ní nemá sjednánu dvoustranou ekvivalenční dohodu (Albánie, Andora, Austrálie, Ázerbájdžán, Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Gruzie, Chorvatsko, Irsko, Island, Izrael, Kazachstán, Kypr, Kyrgyzstán, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Makedonie/ FYROM, Malta, Moldavsko, Nizozemsko, Norsko, Nový Zéland, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Spojené království, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina nebo Vatikán), je třeba při rozhodování o žádosti o uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání a kvalifikace v České republice Lisabonskou úmluvu aplikovat v plném rozsahu, přednostně před zákonem o vysokých školách. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.07.2011 17:37:04, Marek) Máš pravdu Pípo, ale MŠMT o tom nechce ani slyšet. Lisabonská úmluva má přednost před zánonem 111/1998 Sb. o vysokých školách...

    To jen MŠMT se snaží vidět to, co vidět není. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2011 22:27:41, Danda) Jo, je to tak, MŠMT ale právní stát nezajímá. To nikdo nechápete? Zašlapat MIPP do země. To je jediný co chtějí. Koukali jste na http://pravda.euweb.cz/rubriky/MIPP/? reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. MIPP - Informace o studiu
 2. MIPP - Informace o studiu
 3. MIPP - Ostatní
 4. nostrifikace - Mezinárodní institut podnikatelství a práva
 5. MIPP - Mezinárodní institut podnikatelství a práva
 6. Nostrifikace už není potřeba? - Přijímačky, přípravné kurzy
 7. jak to také vypadá na MIPP v Praze - Mezinárodní institut podnikatelství a práva
 8. MIPP - Ostatní
 9. mipp - Mezinárodní institut podnikatelství a práva

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 13.07.2024 19:04:10.