MIPP

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.06.2008 21:44:31, martin, zhlédnuto: 730x, reakcí celkem: 17Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázek...ano, právo je velmi konzervativní obor, zdá se ale, že kromě jiných zemí zejména v naší švejkovské zemi...stačí nakouknout do vyspělých demokracií, studium práva ( a jiných oborů ) se naprosto přirozeně vyučuje ( i kvalitně ) na soukromých VŠ ( čímž netvrdím, že MIPP je soukromou VŠ, je to institut, který zcela legálně zprostředkovává zahraniční VŠ studium v oboru právo,tzn. zahraniční VŠ má od svého mateřského orgánu státní správy povolení vyučovat obor právo v rovině teoreticko-právní a právo dle českého právního řádu, absolvent získá zahraniční VŠ vzdělání v oboru právo, je pak výhradně na MŠ či příslušné VŠ, aby diplom byl či nebyl nostrifikován ) a to v denní, dálkové, specializační a já nevím v jaké ještě formě. Naprosto přirozené také je, že v posledním ročníku či ročnících se student práva SPECIALIZUJE na svůj budoucí obor- notářství, advokacie apod., kdežto v ČR je pojem specializace a právo téměř k odsouzení. Podstata celého problému kolem MIPP je jen a jen ta, že advokátní cech ( ne všude ve světě platí k výkonu advokacie povinnost býti v AK a platiti AK ) je strachy podělaný, že by mu přibyla konkurence. Tak i tak jen trh ukáže, zda škola produkuje kvalitní právníky, kteří se na něm uplatní anebo nekvalitní trouby, kteří se jen ztrapní a tím i škola. Se studiem práva mám celkem bohaté zkušenosti na různých typech škol ( státní, veřejné i soukromé ), mohu porovnávat. Netvrdím, že MIPP ( resp. užhorodská VŠ ) je bůhvíjak prestižní instituce, ale také nemůžu tvrdit, že výuka klíčových právních disciplín je nekvalitní a zkoušky jsou zadarmo. Ba naopak, byl jsem překvapen náročností některých disciplín, kterém jsem v minulosti absolvoval na jiných typech škol, přirozeně některé zkoušky jsou zase lehčí. Dál podle mě dnes není UK či MU kdovíjakou elitní institucí, jsou to víceméně zastaralé a nepružné konzervy, také znám osobně ( a studuji s nimi ) několik téměř absolventů práv na UK, žádná sláva...stačí se podívat i například na poslední průzkum katedry trestního práva UK o trestněprávním vědomí studentů UK ( po odpřednášení celého bloku trestního práva, před zkouškami ) - viz. poslendí trestněprávní revue ) a řeknu vám, že i průměrný student bakalářského studia bezpečnostně právního oboru Policejní akademie by se hodně červenal....ale nechci generalizovat. Každopádně kdo z vás diskutujících studentů práv se na problém zahraničního vzdělávání a nostrifikací v oboru právo podíval z hlediska platných právních norem? Ehm.... A abych nezapomněl, jen v legraci snad mohl někdo vážně myslet, že vysoká škola aplikovaného práva má dobrý zvuk, to už by byla fakt síla....stačí i Karlovy Vary, taky žádná sláva ...tak ahoj a nezlobte se, jestli můj názor vyznívá nějak příliš agilně...Martin
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2008 22:13:29, Aleš) To Martin: Souhlas s Vaší analýzou oboru jako takového, i toho že tam panuje hrozná strnulost a rivalita, hlavně ze strany profesních komor. Nicméně neobjektivně straníte MIPPu, tomu opravdu chybí atributy vysoké školy jako je výzkum. O VŠKV moc nevím, tak je nechci hodnotit. Podle několika lidí co znám ze VŠAPu, mám ale dojem, že minimálně tato škola potvrzuje Vaše vlastní tvrzení, že právo se dá kvalitně studovat i na soukromé škole, v tom není spor. Mají rozsáhlou publikační činnost i granty, tak nevím, co se Vám na ní nezdá. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2008 23:09:14, Tom) V něčem nechápu AK (třeba vyškrtnutí lidí kteří už meli nostrifikaci), v něčem zas MIPP.

    MIPP hlavně v tom, že akreditaci na Ukrajině zcela určitě nemají na české právo. Přesto u nás učí české právo a nikoliv ukrajinské. Tj. takový diplom by němel být uznatelný ani na Ukrajině ani u nás. Navíc to učí profesoři, jakkoliv kvalitní, kteří nejsou v žádném poměru k Zakarpatské univerzitě...
    Nevím jak je to na Ukrajině, ale u nás musí univerzita získat akreditaci na obsah oboru, a zajistit jeho výuku vlastními vyučujícími.

    I kdyby to bylo kvalitní studium (a dost možná je, co jsem viděl tak zkoušky nejsou vůbec žádná dávačka a jsou kvalitní vyučující) tak podle mého laického názoru, (anžto nejsem ukrajinský právní), není tento "obor" akreditovaný ani na Ukrajině.

    Vždyť se nad tím zamyslete, reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2011 12:08:54, Pepa) Jen reaguji na tvrzení o akreditaci. ZakSU tj. Zakarpatská státní univerzita (která je mateřskou univerzitou MIPPu) má platnou akreditaci od Ukrajinského ministerstva školství na obor "české právo". reagovat zde
      Email: macasseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2008 23:12:05, Tom) (Poslední věta byla určena ke smazání.)

    Je to jen názor...příspěvek do diskuze.

    Fandím každému kdo se tady pokusí prolomit ledy právního vzdělávání, jen se mi zdá že tento ukrajinský ledoborec jede dost špatnou cestou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 00:07:44, Aleš) Souhlas s Tomem. MIPP učí program, na který ani nemůže mít akreditaci. To že s tím budou problémy se pak dalo čekat. Dokážu pochopit, že lidi kteří jsou s tou školou spojeni, ji tady budou obhajovat. Vidím v tom selhání systému, předně ministerstvo školství mělo MIPPu udělit povolení působit jako zahraniční VŠ jen v případě, že si nebudou učit co je napadne, ale opravdu jen ten akreditovaný program co mají z Ukrajiny. Tím by se jasně ukázalo do čeho ten student jde, tj. do studia ukrajinského práva. A ZČU to neměla co nostrifikovat, neboť takový obor tam opravdu nemají.

    Jestli na to teď přišla advokátní komora, tak se jim nedivím, k tomu opravdu nemají tu pravou bumažku. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2011 12:17:17, Pepa) Ono to není tak jednoduché - doporučuji přečíst zákon o vyskokých školách. Ministerstvo školství ČR uděluje akreditaci, ale pouze "českých subjektům" kteří o to požádají a provozují výuku tzv. na svoje triko, na svoje jméno. Zahraniční VŠ je zcela jiný případ, zde ministerstvo školství ČR neuděluje žádné povolení. MIPP je tedy defakto jen "cestovní kancelář", která vozí studenty na ZakSU, veškeré zkoušky, diplomy atd. vystavuje ZakSU, i když třeba smluvně prostřednictvím MIPPu. Možná byla hned v úvodu existence MIPPu špatně zvolena strategie názvu. Možná mělo být řečeno, že v Praze je škola s názvem "Zakarpatská státní univerzita, pobočka Praha". reagovat zde
      Email: macasseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 10:45:16, goku) Na VSAP jsem taky slysel jen slova chvaly. Rozhoduji se, ze pokud se letos nedostanu na prf UK, tak pujdu prave na VSAP. Jenom me mrzi, ze nenabizeji magisterske studium. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 11:59:06, Pete) Na VSAP jsem taky slysel pozitivni ohlasy, dokonce mnohem pozitivnejsi nez na PrF UK a z vlastni zkusenosti to muzu potvrdit. A s tim magisterskym bych si hlavu nelamala, hned nekolik univerzit (napr na MU se o tom velmi hovori) uvazuje o jeho zrizeni a pracuji na tom, takze nez dostudujes bakalare, navazujici tu uz urcite bude. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 12:17:15, vcvc) Zajímavá diskuse. Já snad jen dopolním, že jestli si někdo myslí, že v dohledné době se bude moci jakákoliv soukromá škola zaměřená na výuku práva srovnávat s PrF UK, tak se mýlí a měl by se znovu zamyslet. I když si jsem vědom nedostatků, jež trápí UK, tak trh práce je to co v konečné fázi rozhodne. A UK vede:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 15:05:31, Pete) vcvc: nevim zda jsi z oboru, pokud ano, tak jiste vis ze PrF UK rozhodne neni nejlepsi pravnickou univerzitou u nas. Ano, UK ma dobre
    jmeno, ale to jeste nezarucuje kvalitu (napr VSE ma take dobre jmeno, protoze kdysi to byla dobra skola a lide, kteri nejsou z oboru si to mysli dodnes). Co se tyce dobreho jmena UK, tak je to proto, ze je jednak v Praze a jednak je stara (coz se hodne projevuje - velmi konzervativni prostredi, pedagogove maji odmereny pristup ke studentum, nesnazi se modernizovat, skola proste nejde s dobou). Naopak velmi moderni, flexibilni skola je MU a to je take nejlepsi pravnicka fakulta u nas. Jen pro upresneni uvedu priklad - na MU studenti mohou nosit ke zkouskam nekomentovane zneni zakonu, je zde tedy dulezite latku pochopit a umet ji aplikovat. Naopak na konzervativni UK se zakoniky u zkousek pouzivat nesmeji, tudiz se je studenti musi naucit nazpamet, nikoho nezajima, zda latku chapou nebo umeji aplikovat, staci, ze ji umeji odpapouskovat. V soucasne dobe se prechazi k uprednostnovani pochopeni a aplikace uciva a ma tedy MU jasne navrch, jeji absolventi jsou velmi zadanymi (umi uvazovat, orientovat se v normach, ktere se velmi casto meni, umeji vyhledat co potrebuji atd).

    Soukrome skoly maji vyhodu v tom, ze jsou moderni, flexibilni a (az na vyjimky) kvalitni, protoze jinak by se na trhu neudrzeli. Opet zde prevazuje pochopeni a aplikace uciva. V zahranici jsou soukrome skoly vetsinou kvalitnejsi nez statni a to se zacina projevovat i u nas. Je cim dal vetsi poptavka po kvalitnich a prizpusobivych absolventech soukromych skol. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 15:59:15, vcvc) No, upřímně nevím, proč kontruješ MU:) Já porovnával UK a skoukromé VŠ.
    O kvalitách MU vím. Nedávno jsem listoval prospektem jedné mezinárodní právní kanceláře se sídlem v Pze a počet lidí z MU tam byl druhý nejvyšší.

    O VŠE si nemyslím nic dobrého:)

    UK má hlavně dobré jméno v zahraničí. Rád bych poznal šel na postgraduál nebo rovnou pracovat do zahraničí. Ale přiznávám, že výuka na těchto soukromých školách nemusí být špatná.

    A pokud jde o zahraničí, tak tím asi myslíš USA, že?
    1. V USA jsou jak špatné soukromé, tak dobré státní (Michigan, Berkeley, UVA).
    2. Myslet si, že když v nějaké zemi je většina kvalitních škol soukromých (USA), tak tomu tak bude i v ČR, je opět velký omyl (kulturní, společenské rozdíly). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 16:06:56, Míša) Osobně souhlasím s Pete, rozhodně bych se studia práva na kvalitní soukromé škole nebála. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 16:16:10, Aleš) To goku: Než se dostaneš k Bc., tak navazující magisterské studium někde bude, ten trh se rozšiřuje. Teď ho mají jenom státní školy, ale ta situace není dlouhodobě udržitelná.

    To vsvc: Samozřejmě že státní školy mají pořád výhodu, mají dlouhou tradici a prakticky mají monopol na udělování vyšších akademických titulů. Na druhou stranu soukromé školy za relativně krátkou dobu svojí existence udělaly velký kus práce, a to i přesto, že jim tady nikdo zrovna nepomáhá. Za 10 let ta situace může být uplně jiná. Vemte v úvahu, že celý obor právo vyprodukoval za posledních 5 let jenom asi jednu nebo dvě impaktované publikace, což nic moc. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 16:47:55, vcvc) Mluvili jsme o PrF na jedné přednášce a s těmi publikacemi to je opravdu smutné.

    Uvažujte prosím v horizontu jednoho, dvou let. Co bude za deset let nikdo neví. Třeba se změní financování státních škol a i na Právnické fakultě se věci pohnou správným směrem kupředu.

    Pokud beru soukromé VŠ jako alternativu v případě, že se nedostanu na veřejnou VŠ a toužím studovat právo, pak to je v pořádku. Pokud jako dvě rovnocenné volby, tak mě stále nikdo nepřesvědčil. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 21:18:57, martin) :to tom : Zakarpatská VŠ měla ještě před půl rokem zcela určitě akreditaci od MŠ Ukrajiny na obor právo dle českého právního řádu i pro cizince....tyto údaje lze snadno ověřit z příslušných dokumentů, mimochodem byly volně přístupné na MIPP...jaká je aktuální situace, pravda nevím... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 21:32:18, martin) :to tom, aleš: myslím si pravý opak, právě ukrajinská škola ( obecně lidé z východu - Ukrajina, Rusko - opravdu nejsou hloupí )přišla na jednoduchý způsob, jak systém ( alespoň na nějaký čas - AK se nevzdá, jde také o prachy a bohužel nejsou spolumajiteli školy, jinak by vše bylo možná úplně jinak )spočívající v tom, že kvalifikační požadavky na výkon advokacie ( včetně soudců, exekutorů apod. ) spočívají v získání vzdělání v oboru právo na příslušné české VŠ anebo na zahraniční VŠ v oboru právo, pokud diplom nostrifikuje příslušná česká fakulta či MŠ v závislosti na způsobu mezinárodněprávní úpravy. Jednoduché, prosté. Nic víc, nic míň. A proto se teď snaží změnit technickou novelou příslušné ustanovení zákona o advokacii, věřím, že se jim to podaří, ale dočasně, neboť změna v tomhle směru by byla nepochybně v rozporu s mezinárodním právem, nehledě na skutečnost, že vzdělání v evropském prostoru a jeho vzájemné uznávání je jednou ze současných priorit ES/EU.Na škole mě opravdu mrzí mrzká publikační činnost, absence výzkumu apod., ovšem jsem toho názoru, že tyto atributy jsou důležité zejména pro doktorské a doktorandské studium, nikoliv tak životně důležité pro studium bakalářské či magisterské. Možná proto někteří z absolventů Zakarpatské VŠ dále pokračuji v doktorském a doktorandském studiu na právnických fakultách českých VŠ, a dle mých informací úspěšně. I tím se dá snad podpořit kvalita výuky na MIPP, nehledě na fakt, že osobně jak já, tak někteří z mých spolužáků pracují v advokátních kancelářích, kde se vzděláním nemají jediný problém. Zajímají je znalosti, jejich uplatnění v praxi a výkon. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 21:37:57, martin) :pete: naprosto souhlasím, a MU také považuji za velmi kvalitní univerzitu, v právu aktuálně zřejmě na špici...jinak k té VŠAP, nevím, jestli jsem měl smůlu na spolužáky, ale o právu toho opravdu moc nevědí, je to dost založené již od počátku na specializaci, teorie a pochopení základů práva dost chybí...ale třeba jsem měl smůlu jen na "slabší" absolventy VŠAP... reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. MIPP - Informace o studiu
  2. Mipp definitivně přišel o udělovaní Nostrifikace - Mezinárodní institut podnikatelství a práva
  3. jak to také vypadá na MIPP v Praze - Mezinárodní institut podnikatelství a práva
  4. MIPP - Informace o studiu
  5. MIPP - Mezinárodní institut podnikatelství a práva
  6. mipp - Mezinárodní institut podnikatelství a práva
  7. MIPP má Nostrifikaci v Olomouci a Praze na PF UK - Mezinárodní institut podnikatelství a práva
  8. MIPP - Ostatní
  9. MIPP - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.