Denní vs. dálkové (prezenční vs.kombinované) studium????


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 23.01.2011 21:56:09, Shareen, zhlédnuto: 17232x, reakcí celkem: 33Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj všem.
Mám malý problém. Letos maturuji a měla jsem v plánu jít na VŠ na dálkové studium (ekonomický obor) a při škole začít pracovat, protože bydlím s přítelem a ten veškeré finance táhne sám a mně to není zrovna příjemné ho v tom takhle nechat :( . Jenže poslední dobou mi to stále více lidí rozmlouvá, že na dálkové studium se hlásí jen již pracující lidé a že dálkové studium je brané spíše jako rozšíření obzorů, že se nemůže rovnat s denním.

Proto se chci vás všech zeptat, jaký na to máte názor? Vy, kdo chodíte na denní a dálkové studium, prosím vás o reference, zkušenosti či jen názory. Za nedlouho musím podat přihlášky a jsem v koncích...S05 S12

A ještě jedna otázka, kdo by mi ji mohl zodpovědět?: Jak moc je dálkové studium náročnější oproti dennímu? Dá se to stíhat podobně (když neberu v potaz práci při studiu) nebo máte více práce se skripty, domluvou s vedením apod.? Myslíte, že studenti denního studia mají díky přednáškám 4 dny v týdnu (oproti víkendům dálkového) velkou výhodu např. v chápání látky?

Děkuji za případné odpovědi, každá by mi moc pomohla.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.08.2016 12:33:14, x) Kdybys raději uvažovala o studiu na skutečné vysoké škole, udělala bys mnohem lépe. A to i po zohlednění toho, že bys musela rok čekat na nové přijímací zkoušky. Na druhou stranu je pravda, že i s magisterským diplomem z pochybné instituce můžeš zasednou za pokladnu v supermarketu :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.08.2016 09:46:28, Petr) čus podívej se na bivs, zapsat se tam dá až do 3. 10. 2016 takže pohodka. reagovat zde
    Email: petr.stavrovskypostcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2016 13:06:38, Lenka) Ahoj prosim poradite nejakou soukromou vejsku v praze, kde se uci bankac-bankovni management a da se tam jeste zapsat na dalkac? Diky reagovat zde
    Email: lenka.dobbyemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.04.2014 18:22:11, elmanka) ahoj všem, chci se zeptat vás, co máte zkušenosti s kombinovaným studiem, tedy i konkrétně UJEP - regionální rozvoj, asi jsem se zbláznila, ale i přesto, že jsem matka dvou dětí, bych se ráda do toho vrhla. Vidím ve svém okolí, že VŠ není nic vyjímečného a že SŠ už pomalu nestačí. Tento obor by mě bavil, jen nevím, zda se to dá při práci a dětech zvládnout. Na druhou stranu, mám perfektního manžela, který mě v době zkouškovém dokáže nahradit. Díky předem za odpovědi. reagovat zde
    Email: El.helenaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2014 22:11:32, Inkvizitor) Dosti pochybuji, že máš relevantní zdroj, protože tento údaj neříká naprosto nic o tom, že by prezenční studium bylo náročnější než kombinované či distanční studium (dálkové studium jako pojem již dávno neexistuje, takže to nepřímo poukazuje na to, že nečerpáš z věrohodného zdroje). Důvodů je řada a odvíjejí se především od toho, že skupiny prezenčních a kombinovaných (distančních je jen minimum) studentů mají odlišnou strukturu:
    * Kombinované studium je dominující spíše na "snadných" oborech, takže se špatně srovnávají studenti stejných oborů.
    * Studenti kombinovaného studia jsou často starší, mají více zkušeností a pracují v oboru. To znamená, že kombinovaní studenti mohou mít náskok praxí a obecnými zkušenostmi a přehledem.
    * Kombinované studium občas využívají studenti prezenčního studia vzdáleně příbuzného oboru jako časově zvladatelnou variantu souběžného studia dvou škol. Větší či menší překryv tak znamená, že něco již mají odstudováno.

    Tedy závěrem je, že i kdyby taková studie proběhla (o čemž pochybuji), tak výsledky může interpretovat jako "snazší studium kombi studentů" jen někdo, kdo se příliš neobtěžuje s přemýšlením.

    Dokonce na řadě škol probíhají zkoušky prezenčních a kombinovaných studentů společně a zkoušející obvykle neví přesně, jakého studenta před sebou má. Nebo sice neprobíhají společně, ale před zkouškou se píší stejné připouštěcí testy a kladou se stejné otázky (tento postup se používá např. na pracovišti, na kterém jsem absolvoval doktorské studium - a studenti kombinované formy dosahovali výrazně lepších výsledků než studenti prezenční formy, i když ne ve všech oborech). reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Práce+prezenční studium - Ostatní
  2. Prezenční nebo dálkové sudium - Mendelova univerzita v Brně
  3. Studium grafiky a podobných oborů dálkově - Výběr vysoké školy
  4. denní a dálkové studium - Výběr vysoké školy
  5. Dálkové studium VŠ - výhody a nevýhody? - Výběr vysoké školy
  6. DÁLKOVÉ STUDIUM FYZIOTERAPIE - Ostatní
  7. MUP - Cestovní ruch - kombinované Bc. - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  8. Psychologie dálkově ??? - Výběr vysoké školy
  9. VŠFS- Marketingová komunikace- kombinované studium ! - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  10. Dálkové/kombinované studium na Právnické škole v ČR? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 13:16:34.