Fakulta financí a účetnictví


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.01.2011 18:20:31, Jakub, zhlédnuto: 6281x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím všechny.
Rozhoduji se o budoucí VŠ, tak bych se rád zeptal, jak se na této fakultě studuje. Nejlépe bych info. od někoho z oboru finance.
Náročnost studia, přijímačky, učitelé, předměty...
Jsem průměrný student gymnázia (2 a 3 je moje nejčastější známka:)

Email: j.lusekseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.01.2011 19:48:14, Radek) já můžu tohle studium doporučit.. studoval jsem to.. předměty některý těžký ale při troše vůle se to dá. nebylo tam moc zbytečných předmětů.. naopak myslím že člověk přičichnul ke spoustě dobrých specializací... bankovnictví, pojišťovnictví, cenné papíry a burzy, finance podniku, oceňování podniku a majetku, veřejné finance a daně, nákladové účetnictví, účetnictví, monetární ekonomie a analýza, centrální bankovnictví. Člověk pak může dělat jak v bankovnictví, tak v podnikové sféře, tak někde v rámci ministerstva financí apod. Na katedře jsou vyučující kvalitní.. o tom žádná.. někteří jsou autory učebnic a knih a vcelku uznávaní ve svém oboru, na jiných školách patří jejich knihy k doporučené či základní literatuře k podobným předmětům. Myslím že s tímhle oborem a školou člověk neprohloupí.. určitě jsou i jiné dobré obory.. takže je to stejně na tobě kam nakonec půjdeš. reagovat zde
  Email: radek.lexavejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.01.2011 23:03:46, Jakub) A z jaké školy jsi tam šel? Co přijímačky, připravoval jsi se hodně?

   A jak bys to srovnal s ostatníma školama, myslím tím náročnost studia. Moje sestra a bratr šli na ČVUT architektura a na stavárnu a je to tam dost drsný. Zase nechci mít ze školy peklo.

   Dá se v nějakém ročníku stíhat nějaká bokovka? Myslím tím na praxi? reagovat zde
   Email: j.lusekseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 08:20:32, Radek) z gymplu bys neměl mít problém.. jestli to teda nepodceníš.. já se hlásil z obchodky, tak jsem si dal ve čtvrťáku nějaký přípravný kurz (jednak vedla naše úča ve škole, a jednak i jeden od Tutoru) a maturoval jsem z matiky. zkoušky jsou z matiky a z prvního (matur.) jazyka. Dnes už spočívá jen v zaškrtávání a,b,c,d,e.. ale bývá tam i varianta třeba e) "žádný z těchto výsledků", takže spočítat to člověk musí.. Ale příklady to nejsou dlouhé.. je to taky dost na jedno brdo.. cca 10 kapitol (typů př.), ale dost je to o řešení rovnic (logaritmic., goniometr., pak z toho nějaké kvadratické, trochu komplex. čísel, rovnice přímky, aritmetická posloupnost a tak). je jich 15 na 70 minut času. Podobně anglina.. tam je 50 vět a máš na to asi hodinu. Z angliny tam jsou krom normálních gramatických jevů a jasných věcí i různá ta frázová slovesa nebo gerundia, a takové ty chytáky pro čechy.. Takže to chce tohle natrénovat a vychytat.. Fakt si zvýšíš počet bodů když si pár testů zkusíš a poučíš se z chyb. takže se neflákat. Na přijetí na finance bys musel mít.. no, tak asi 160 z 200 bodů.. tzn. moc toho nepokonit.. Testy z r.2009 jsou na stránkách VŠE ke stažení .. na hlavní stránce vse.cz to najdeš pod odkazem "zkušební testy" v asi druhé sekci odzhora. Tak si to zkus.

    Jinak chystám se udělat na jaře pro zájemce nějaký přípravný kurz na tu matiku.. první hodina zdarma.. a platilo by se na každý hodině za tu hodinu.. přijdeš/nepřijdeš tvoje věc.. žádný litr předem apod. slevy když bude víc lidí.. dle toho kolik lidí bude 50-100 Kč/60 min. ideálně o třeba dvě tři hoďky v sobotu či v neděli najednou. jednou za dva týdny. tak od půlky února do dubna zhruba. tak jestli třeba budeš chtít, dám ti pak vědět. reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 15:10:34, Jakub) Výborně, díky moc. Můj bratranec mi taky říkal, že si stačí projít staré verze testů, že je to pak na podobné brdo.
     Určitě to zkusím. K tomu doučování. Já se na to radši kouknu sám. Respektive se k tomu musím donutit, bude to taková zkouška mé odhodlanosti, jelikož jsem na gymplu hrozně zlenivěj... je to otázká mojí studentské existence (:
     Každopádně co si myslíš o ostatních oborech na fakultě financí a účetnictví (kromě učitelství:) reagovat zde
     Email: j.lusekseznamcz
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 18:44:07, Radek) Já osobně bych šel znovu do financí.. jsou podle mě nejkomplexnější (pokrývají to celé).. ze všech ostatních specializací co máš na fakultě možnost dát jako obor máš nějaký povinný předměty, a když tě to může víc zajímat, dáš si z toho i nějaký volitelný.
      Podobný k tomu oboru je ještě Bankovnictví a pojišťovnictví.. je to trochu úžeji zaměřené.. novější obor (zavedli před pár roky).. nával asi tak stejný. Bude určitě taky dobrý.
      Daně, účetnictví.. tyhle obory jsem studovat nechtěl.. je to potřeba a je to užitečné to je.. ale já na to moc nejsem. Třeba ještě někdo poradí či doporučí, kdo to studuje či studoval.
      Samostudium - ok.. nejefektivnější a nejlíp si to zapamatuješ když na to sám po útrapách nakonec přijdeš. Respekt. Kurzy jsou pro ty, kteří potřebujou buď přinucení externí, nebo chtěj získat nějakou "databázi řešených příkladů" na základě kterých by pak byli schopní to počítat sami, nebo nemají čas či chuť či odvahu se to sami učit metodou pokus omyl. reagovat zde
      Email: radek.lexavejskacz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 19:54:17, Jakub) Taky to vidím na ty finance, je mi to i doporučováno od ostatních.
       Věřím v to, že se donutím a na maturu i přijímačky se řádně připravím. Když se pro to nadchnu, tak nevidím problém, takže musím najít tu motivaci (:

       a ještě s tou praxí. Stíhal jsi něco? Nebo to tak není důležité?

       a ještě něco, pokud bych se tam dostal, máš pro mě jako pro budoucího prváka nějaké tipy, triky (v oblasti čehokoli)? reagovat zde
       Email: j.lusekseznamcz
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 20:36:00, Radek) to je individuální.. někdo stíhá, někdo má svých starostí dost.. Rozhodně si musíš nechat dost času na učení ve zkouškovém (půlka prosince-leden, květen-zač.června, v létě mi to vždycky přišlo víc v pohodě).. v zimě je to takové drsné hned po vánocích.. které, na to se připrav, od 25. dál strávíš učením až do konce.. Skutečné prázdniny začínají (aspoň u mě začínaly.. tak kolem 25. ledna.. další semestr začíná 10.února).
        Jediný tip co mě napadá je, abys byl pozorný a něco nepropásnul. Třeba registrace a zápisy předmětů.. To není jako zápis ke studiu abychom si rozumněli. Zápis předmětů si představíš jako termín kdy máš jako student x-tého ročníku či semestru přístup do systému k tomu aby sis zapsal předměty.. Ty předměty si předem registruješ.. a buď ti jsou zapsány dle tvého požadavku nebo při přetlaku zájemců se rozhoduje počítač dle určitých pravidel koho tam nechá a koho z předmětu vyšoupne.. A ty pak při zápisu přijdeš ke kompu a vidíš výsledek.. a buď si zapíšeš jiný předmět, nebo to takhle necháš, jestli ti ty předměty co máš zapsané stačí. Není dobrý si dávat předmětů extrémně moc, protože máš jednak strašně přeplněnej rozvrh a večer už ti to hlava nebere, a jednak jak se učíš na víc předmětů tak to zákonitě trochu zanedbáš a třeba něco neuděláš. Takže v klidu.. dle studijního plánu.. reagovat zde
        Email: radek.lexavejskacz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 08:29:02, Radek) co se týče náročnosti.. žádný nelidský věci co by člověk nepobral tam nejsou.. normálně ze střední školy (OA,gympl) to navazuje.. Na stavárně a architektuře by se hodilo mít na střední nějaký technický kreslení.. být dobrý třeba ve fyzice, vědět něco o materiálech.. aby ti domeček nebo třeba most nespadnul.
  Na ekonomce akorát předpokládaj nějakou tu anglinu a matiku a zbytek předmětů se jede od začátku.. Lidi z obchodky (když se tam dostanou) maj výhodu v předmětech jako je účetnictví a v nějakých těch ekonomických.. Gympláci zase v poho s matikou.. Jazyky jak kdo.. ale tam se bere hlavně obchodní jazyk a slovíčka, vztahující se k látce kterou bereš v mikroekonomii a makroekonomii apod., takže se nenudí nikdo. reagovat zde
  Email: radek.lexavejskacz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.10.2012 12:02:58, Hellen) Ahoj,
  přijímačky jako takové těžké nejsou. Hlásila jsem se na obor Finance a dostala jsem se v pohodě. Předměty, které jsou v rámci oboru vyučován jaou náročnější, zejména pro toho, kdo například nikdy na gymplu neměl účetnictví. Ale přínos je velký. Takže pokud se chceš tomuto oboru věnovat naplno, pak studium určitě doporučuji. Vzhledem k tomu, že jsi z gymnázia se dá předpokláda, že ze zaátku nad tím budeš muset trávit více času, ale časem se chytneš, neboj :-)
  reagovat zde
  Email: hellen.padongmailcom, Web: http://www.alfa-control.cz/
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2015 17:18:22, gymplak) z matiky v hodine jsem mel 2-3... byl jsem trosku nad prumerem ve tride, na statni maturu jsem se neucil a mel jsem percentil 94 z matiky i kdyz na gymplu jsem nepatril mezi tu elitu ale celkove se na gymplu jede jina liga nez na nejake obchodce, letos jsme statni maturu dali vsichni coz se o obchodce rict neda reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.09.2015 19:44:33, Michna) ,,Než na nějaké obchodce.." Ty jsi asi dobře namachrovaný ***eček co? :D Lidi co jdou na obchodky tam většinou jdou s úmyslem pokračovat v tomto oboru i na VŠ, takže mají jasný cíl. Kdežto ten, kdo jde na gympl prostě jenom tápe. Obecně se má za to, že gympl je na vyšší úrovni, ale mnohdy z tama lezou mnohem větší kryplové a patolízalové než ze škol se zaměřením.
    Tak snad se ti bude i nadále tak nadprůměrně dařit, ty hvězdo.. :D reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. fakulta financí a účetnictví - Vysoká škola ekonomická v Praze
 2. Fakulta financí a účetnictví - Vysoká škola ekonomická v Praze
 3. Fakulta architektury X Fakulta stavební- Architektura pozemních staveb - Výběr vysoké školy
 4. EKF Účetnictví a daně X finance - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
 5. VŠE - FFÚ Účetnictví nebo FPH - Vysoká škola ekonomická v Praze
 6. obor Účetnictví a audit - Mezinárodní institut podnikatelství a práva
 7. 2 dotazy: Finance nebo Účetnictví a daně;kolik můžu podat přihlášek na báňskou ? - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
 8. VŠE Fakulta managementu X VUT Fakulta podnikatelská - Ostatní
 9. VŠE- podnikohospodářská, národoh. nebo financí a účetnictví??? - Vysoká škola ekonomická v Praze
 10. VŠE- fakulta managementu vs. národohospodářská fakulta - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 22.07.2024 08:14:44.