Architektura?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.08.2010 16:53:11, Nikol, zhlédnuto: 4039x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Ahoj, chtěla bych se zeptat na architekturu. Možná si budete myslet, že je na to brzo, protože jsem teprv ve druháku, ale myslím, že už je čas nad tím začít přemýšlet, popř. začít chodit na nějaký kurzy. Nejvíc bych se asi chtěla zeptat na příjmačky - talentovky. Asi budu muset umět kreslit, co? Příbuzní mi sice tvrdí, že to umím, ale on je hodně velkej rozdíl mezi tím, když jsem v první třídě nakreslila nejhezčí princeznu ze třídy a tím nakreslit třeba něčí portrét, krajinu... Studuju obchodní akademii. Vím, že to nemá s architekturou nic společnýho, ale já nevěděla, co bych chtěla studovat a na gympl se mi nechtělo, takže bych s nějakou tou přípravou měla začít co nejdřív.
Je mě jasný, že se vám to asi celý číst nebude chtít (komu by se taky chtělo:D), takže to shrnu:
1. Jak je to teda s tím kreslením? Když to neumím, myslíte, že mi kurzy pomůžou?
2. Je jedno, jakej architekt chci být (zahradní, bytový), stejně budu studovat jednu školu, nebo jak to s tím rozdělením je?
3. Ještě k té otázce předtím - jaký jsou vlastně ty obory a jaký jsou v tom rozdíly? Bytový architekt, zahradní a krajinná architektura, design interiérů, stavitelství...??
4. Jaký máte zkušenosti? Jaký tam jsou předměty? Je tam hodně matiky?
Určitě si teď nevzpomenu na všechno, co jsem se chtěla zeptat, tak to sem napíšu pozděj. Jinak předem děkuju moc za odpovědi!

Email: xox292gmailcom
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2010 18:57:09, Eli) Ahoj,ve zkratce:1)kurzy ti muzou pomoci, pocitej ale s tim, ze u zkousek musis umet kreslit vyborne-realisticky 2) skoly se deli, normalne na fakulte archy studujes tak trochu umeleckou archu,na zahradnicke v Lednici je zahradni archa - pouze tam,na stavebnich fakultach je archa se stavitelstvim- takova technictejsi 3)no rozdily jsou jasne,zahradni navrhuje zahradu,arch.z architektury baraky apod, stavar-architekt taky, ale rozumi vice materialum apod. 4) studium je dobre, na stavarne hodne moc matiky, deskriptivy,fyzika, chemie...na zahradni arse maji zase biologii, kytky atd. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.09.2011 20:51:31, W) Dobrá přípravka je kurz přípravy ke studiu na fakultě architektury v Kuřimi.... www.kurzarchitektury.cz reagovat zde
  Web: www.kurzarchitektury.cz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.09.2011 11:28:05, kawsky) Kreslení se hodnotí dost subjektivně. Kámoš se tam nedostal a přitom nakreslil obrázek daleko hezčí a realističtější než spousta měl jej ohodnocen velmi špatně. Jeho máma se tam šla podívat a řekli jí, že tam hledají nějakou originalitu a takové věci. Kurz přitom také navštěvoval. Na kurz kreslení se určitě přihlaš, ale hlavně se nauč matematiku. Za tu je u přijímaček taky dost bodu a hodně lidí ji zkazí. Jsou to přitom jen primitivní typové příklady.
   Na fakultě architektury se studuje normální architektura, zahradní architekturu máš na zemědělce a bude výrazně lehčí a pro ženu i vhodnější.
   Všechny předměty najdeš na stránkách škol, skripty, přednášky a takový najdeš taky někde na internetu. Zjisti si toho co nejvíc, většina lidí při nástupu do školy ani neví, jaké předměty budou mít a pak jsou často překvapeni. Jinak studium architektury na technické je velmi časově náročné. Zahradní architektura na zemědělce naopak pohodička. ( Mají tam jenom semestr matematiky a to je navíc opáčko ze střední). reagovat zde
   Email: kawskyseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2016 21:00:25, Kateřina Novotná) Ahoj,
  jsem na střední ve druháku a uvažuju kam jít po maturitě. Ráda kreslím, miluju přírodu a zaujala mne škola, kde se učí zahradní architektura. Může mi někdo poradit, jaká je nejlepší příprava na talentovky a co je zapotřebí mít jako portfolio vlastních prací k pohovoru?
  Předem díky za odpověď :) reagovat zde
  Email: kiki.vacseznamcz

Podobné příspěvky:
 1. architektura? - Informace o studiu
 2. Medicína nebo architektura? Spěchá. - Výběr vysoké školy
 3. Fakulta architektury X Fakulta stavební- Architektura pozemních staveb - Výběr vysoké školy
 4. architektura a MFF ??? vržda?? - Ostatní
 5. UMPRUM- Architektura - Přijímačky, přípravné kurzy
 6. architektura - Informace o studiu
 7. architektura - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.07.2024 12:04:24.