Mám jít na farmačku?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 10.04.2024 22:03:40, A, zhlédnuto: 1571x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Dobrý den, aktuálně studuju gympl a vybírám vš. Mám zálibu v chemii a bilogii a trochu fyziky, ale tou se nechci zabývat kvůli těžké matice. Už dlouho přemýšlím, jestli je farmačka UK dobrá volba. Líbí se mi umístění i celkové studium, mám ale trochu strach z uplatnění. Vážně nechci být lékárník, líbil by se mi vývoj léčiv/ zkoumání atd, prostě práce vědce. Je pro to farmacie vhodná? Vím, že je po ní možnost výběru, ale mám strach kolik procent absolventů ma na výzkum reálnou šanci a kolik skončí i přes zájem ve výzkumu v lékárně. Jakou jinou vš byste doporučili krom farmacie, se kterou by se mi mohl sen vědce splnit? Přemýšlím i nad biochemii samotnou, studenti mi však řekli, že na farmaci se bere totéž a ještě víc, tudíž je to lepší varianta. Díky moc za jakoukoliv odpověď

Email: alenapraziseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.04.2024 15:28:32, x) Dobrý den, farmacie je - podobně jako třeba všeobecné lékařství nebo třeba agronomie - aplikovaný biologický obor, primárně připravuje na výkon nějaké profese, nikoliv na výzkum. Zdání "skoro za vším jsou lékaři a mohli by být i farmaceuti" trochu klame ze tří důvodů. Ten první je, že lékař, obvykle profesor klinického oboru, je vedoucím týmu (managerem, nikoliv nutně odborným mozkem), který dělá poslední fázi, tedy klinickou aplikaci. Ten druhý je, že historicky jsou lékařské i farmaceutické fakulty obětí jisté zahleděnosti do sebe, někdy se to označuje vtipně jako degree nazi, takže pro akademickou kariéru a tedy závěrečné fáze výzkumu je třeba být jejich absolvent. Ten poslední důvod je ten, že studium medicíny bývalo dlouhou dobu nejlepším dostupným studiem biologie člověka - jenže tomu definitivně odzvonilo na konci minulého století.

  Ve skutečnosti je výzkum léčiv od počátku spíše doménou molekulárních biologů, neurovědců, biochemiků, strukturních biologů, biofyziků, bioinformatiků organických chemiků, supramolekulárních chemiků,.. kteří identifikují strukturu, kterou by stálo za to ovlivnit, a hledají způsoby (molekuly), jak to udělat. Ve fázi klinického testování léků se nejvíce uplatňují (bio)statistici a matematičtí biologové, protože klinické testování léků je z velké části o statistice a o designu klinických studií.

  To samozřejmě neznamená, že by se farmaceut (lékař, agronom,...) nemohl zabývat výzkumem. Stále je takových poměrně hodně a pro jisté oblasti aplikovaného výzkumu je to stále nejlepší dostupné vzdělání. Pokud je ale tvým cílem výzkum, zkus zvážit jiné obory (a nutnost dalšího - čistě vědeckého - studia). reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.