Mám průměr 4,1 má smysl jít na VŠ?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.01.2024 23:33:05, Vendedin, zhlédnuto: 183x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Ahoj, má podle vás smysl jít na vysokou, když mám celkový průměr známek za poslední 2 roky 4,1? Co se týče maturity tak tu dělám na etapy jelikož jsem několik předmětů v předchozích 2 pokusech zvoral a teď mi na jaro zbývají didakťaky ČJ a AJ a mám nervy jestli to dám. Doma poslouchám kecy typu, že jestli nepůjdeš na vysokou tak si zničím život, že si neužiju mládí, nebo že také budu žít za mizernou mzdu, že přijdu a low cost cesty po světě atd......
Jako SOŠ mám železniční průmku, tudíž nejlehčí typ SŠ s maturitou.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2024 10:38:46, Bobby) To je odvaha, že "něco takového" (= hloupého) chce lézt na VŠ !!!! Stejně to nedoděláš, ***e, a budeš jenom zabírat místo. Za mých dob (před 50 lety) by takovíto neumětelové raději mlčeli.... Dnes prostě dostane maturitu každý trotl !!! reagovat zde
    Email: bobby.valachseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.01.2024 12:43:00, x) Těžko říct. Známky by se sice neměly přeceňovat, ale přece jen korelace mezi známkami a studijními předpoklady existuje. No a protože jen korelace, existují i výjimky.

    Polož si otázku, proč jsi dopadl tak, jak jsi dopadl. Pokud to bylo tím, že jsi prostě nezvládal a nešlo ti to, jsi nestudijní typ (ano, eufemismus). Znamená to, že nemáš předpoklady ani na velmi lehkou vysokou školu a jakýkoliv pokus tímto směrem by pro tebe znamenal jen semestr trápení.

    Pokud si ale myslíš, že je problém jinde, například v tom, že ti někde silně utekly základy (to se třeba u jazyků nebo u matematiky stane snadno) a pak jsi na hromadící se problémy reagoval flinkáním a odkládáním problémů (to se stane také snadno, dokonce i mnohem starším, než jsi ty), má cenu zkusit, jestli to nepůjde napravit. Nepsal jsi, ve kterém jsi ročníku. Pokud jsi ve čtvrtém, je už docela pozdě. Klasickým řešením bývá jazyková škola (status studenta) a intenzivní kritických předmětů (pokud uvažuješ o něčem technickém, tak především matematiky). Alespoň si ověříš, jestli vážně není problém v tobě.

    Je tu ještě jedna věc: Co a proč vlastně chceš studovat? Studovat nějakou školu pro nějaký diplom mělo smysl naposledy hodně dávno. Studovat má smysl to, co sám chceš studovat ať už pro uplatnění, nebo protože tě to zajímá. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Průměr na přijímacích zkouškách - Přijímačky, přípravné kurzy
  2. Má POLAC smysl pro budoucí povolání? - Policejní akademie České republiky
  3. Má to smysl? - Informace o studiu
  4. Pruměř na střední zdravotnickou školu - Informace o studiu
  5. ZČU Americko - britská studia, má to smysl? - Západočeská univerzita v Plzni
  6. Průměr - na přihlášky na VŠ - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 22.04.2024 09:07:32.