FMV nebo FPH


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 11.06.2021 14:36:40, Haana, zhlédnuto: 1580x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojky,

letos jsem se hlásila na VŠE na Mezinárodní obchod na FMV a pak na Podnikovou ekonomiku a management na FPH. Dostala jsem se tedy na oba obory, ale nemůžu se vůbec rozhodnout. Přečetla jsem si už spoustu diskuzí ohledně těchto fakult a některé byly zastaralé a informace byly hlavně různé. Docela mě baví jazyky, proto jsem se hlásila na FMV, ale pak jsem slyšela, že je FPH ekonomicky a prakticky zaměřenější a má lepší možnost uplatnění na různých pozicích? Oba obory, na které se hlásím, zní stejně dobře, ale i tak si nedokážu představit, co by mě víc bavilo, s kterým oborem bych se více uplatnila atd...
Mohli byste mi, prosím, pomoct se rozhodnout a případně říct mi ještě něco víc o těchto fakultách? Zajímaly by mě hodně vaše názory ohledně uplatnění, studia, atd. Klidně se můžete podělit o své zkušenosti ze studia a vyjmenovat výhody i nevýhody S06 . Budu velmi ráda za jakoukoliv reakci. Díky :)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.12.2021 12:19:44, VŠE vím) FMV - nejlehčí a největší fakulta VŠE, méně zaměřena na praxi, více humanitní, důraz na 2 jazyky
    FPH - druhá nejlehčí fakulta VŠE (dle počtu neúspěšných studentů), více zaměřena na praxi

    Co si vybereš je celkem buřt, na magistru můžeš fakultu změnit či si vybrat druhou specializaci z jiné fakulty.

    Můžeš tak mít např. bakaláře z FMV, magistra z FPH a vedlejšku třeba datový inženýrství z FISu.

    Takže výhody FPH:
    - oproti FFU, NF a FIS jednodušší (dle počtu neúspěšných studentů a studentů, kteří protahují studium)
    - více praxe, praktičtější

    Nevýhody FPH:
    - malý důraz na kvantitativní metody
    - malý důraz na jazyky

    Výhody FMV:
    - nejlehčí fakulta VŠE
    - v rámci studia důraz na jazyky (to se dnes velmi hodí)

    Nevýhody FMV:
    -malý důraz na kvantitativní metody
    - malý důraz na praxi

    Rozhodni se tak, že si výhody a nevýhody oboduj na škále od 1 do 10, co dá větší součet, to zvol.

    FMV je spíše humanitní fakulta s ekonomickými aspekty, její konečné uplatnění velmi ovlivňuje volba vedlejší specializace na magistru, ale zejména schopnosti daného jedince v oblasti jazyků.

    Jak se obor jmenuje, to není tak úplně důležité, i když toto kupodivu řeší nejvíce uchazečů, přitom název oboru je občas vzhledem k profilovým předmětům dost zavádějící (to platilo a asi i stále platí zejména u spousty soukromých škol, které lákaly na atraktivní názvy oborů, avšak s bídným obsahem kurzů (či jen velmi omezeným množstvím takovýchto kurzů v dané oblasti) - pak byl dle obsahu, zaměření a množství kurzů často větším "manažerem" i absolvent hospodářské politiky z NF VŠE či MUNI).



    reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  2. VSFS nebo MUP nebo CZU - Vysoká škola finanční a správní, a.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.