Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Reklama.
Přidej se k nám.
Anketa.
Kde při studiu bydlíš?

Na koleji (25%)
 
V podnájmu (24%)
 
Ve vlastním bytě (19%)
 
U rodičů (29%)
 

Celkový počet odpovědí: 4803.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.
Reklama.

Veterina x hygiena x speciální chovy


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.01.2016 22:58:49, Pavlína, zhlédnuto: 869x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli by mi někdo poradil při výběru VŠ. Přemýšlela jsem buď o veterině (ale jak jsem četla v ostatních diskuzích - dřina, dřina) nebo o Veterinární hygieně - ale nevím, jak velký je rozdíl mezi těmito školami ? Respektive chápu, že veterinář je víceméně doktor a veterinární hygiena se více zaměřuje například na potraviny, ale nevím, jaké je s tím pak uplatnění, co všechno smí člověk dělat s tímto oborem? Co je lepší? Případně jsem koukala na speciální chovy na ČZU? Jestli s tímto oborem má někdo zkušenosti? Nějaké rady, či nápady? Předem díky ! :)
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2016 09:27:30, x) Studium na FVL a FVHE je z pohledu legislativy naprosto rovnocenné. Vývoj je momentálně takový, že se proklamuje, že FVL je zaměřena více na malá zvířata (tedy prakticky jen klinika), FVHE je více zaměřena na hospodářská zvířata (klinika i hygiena živočisných produktů).

  Problém může nastat jinde: Veterinářů je na poměry České republiky nadbytek, proto se Komora veterinárních lékařů, ve které dominují absolventi FVL, pokouší o v zásadě nelegální zásahy v podobě omezení přístupu absolventů FVHE do kliniky. Podobná je i situace ve Státní veterinární správě, kde v zásadě stejně nelegálně některé krajské správy omezují vstup obvykle absolventů FVL, ale někde i FVHE. Prostě veterinární lékařství je na systémové úrovni (VFU, KVL, SVS) v rozkladu a krysy se mezi sebou bijí.

  Pokud to myslíš s veterinárním lékařstvím skutečně vážně, zvaž své jazykové schopnosti a finanční možnosti rodiny. Pokud to jen trochu půjde, vyjeď studovat veterinární medicínu do Rakouska nebo do Německa - dostaneš tam kvalitnější vzdělání na podstatně lepších školách od podstatně lepších vyučujících a navíc pokud se vrátíš, budeš mít oproti absolventům VFU zejména na velkých "klinikách" výhodu.

  U speciálních chovů je problém v poptávce po absolventech - ta není moc velká. Takže by to znamenalo sice snazší studium, ale pokud bys chtěla zůstat v oboru, musela bys během studia pořádně máknout na tom, abys měla oproti spolužákům náskok. Tedy stáže, předměty navíc, jazykové kurzy, studentská vědecká činnost,...
  reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2016 11:53:33, Pavlína) Díky za super odpověď :)
   Speciální chovy trošku odpadli, protože je opravdu náročné najít v tomto oboru práci, která by byla aspoň trošku "zaplacená".
   A k té veterině či hygieně - takže obory mají téměř stejné proporce (akorát jedno je spíše na malá zvířata, druhá spíše na ta hospodářská - jestli jsem to správně pochopila). Problém je poté se samotným zaměstnáním...
   Tím pádem, člověk, který vystuduje Veterinární hygienu, si může otevřít vlastní kliniku? A jaký máš názor na náročnost? Do čeho by jsi se pustil/a Ty, kdyby jsi neměla možnost vycestování do Rakouska, či Německa?
   Díky díky reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2016 18:14:03, x) Na FVHE je třeba ještě zvládnout hygienu a alespoň trochu i technologickou stránku masa a mléka, takže bezprostřední klinické výuky mají méně. Řekl bych, že to není na škodu, protože základem dobré klinické praxe je dobrý teoterický základ, který je stejný, a malá praxe, která se během výuky stejně moc nezíská. Problémem může být spíše to, že na FHVE prostě není čas ani prostor nacpat do hlavy tolik víceméně teoretických klinických poznatků, takže při prvním srovnání absolventů na tom může být absolvent FVL pro praxi lépe, i když po pár měsících praxe už se rozdíly stírají.

    Ano, absolvent FVL i FHVE je veterinární lékař, který je oprávněn poskytovat léčebně-preventivní péči o zvířata. Říkat tomu klinika pokládám za dosti hloupé, klinika je pojem používaný - nikoliv však rezervovaný - pro velké pracoviště spojené s univerzitní/fakultní nemocnicí.

    A mě se neptej, já bych, kdybych znovu volil, nejspíše studoval systematickou biologii a k tomu něco matematického, protože ekologie ;-) reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2016 22:55:21, Inkvizitor) Veterinární hygiena (MVDr.) je nakonec ještě větší zápřah, protože musí zvládnout jak minimální nálož klinických předmětů, aby byli považováni na veterináře na úrovni EU, tak i poměrně velkou nálož předmětů vyloženě hygienických. Jinak se vším výše uvedeným souhlasím.

  Zkus se ale zamyslet nad jednou věcí: Veterinář je především obchodník na nenasyceném trhu. Veterinární medicína není ani tak o léčení zvířátek, jako spíše o tahání peněz z majitelů. Z něčeho nájem zaplatit musíš a lidé mají hluboko do kapsy. Je to jen o osobnosti toho kterého veterináře, jak hluboko je ochoten klesnout. Ti soudnější jen nabízejí úžasné granule léčící všechny neduhy - a nejspíš tomu i věří - ale ti otrlejší jsou ochotni i dosti nevybíravě citově vydírat majitele, aby zaplatil naprosto ztracený a zbytečný výkon, který jen prodlužuje utrpení nevyléčitelně nemocného zvířete. A aby to nebylo tak jednoduché, tak veterinář nesmí být podle (imho ilegálních, ale nikdo se nesoudí...) pravidel Komory veterinárních lékařů zaměstnanec např. ZOO, zemědělského podniku, útulku nebo třeba záchranné stanice. Takže nepočítej ani s tím, že bys byla veterinář v takovém lepším poměru.

  Jen pro vysvětlení: Manželka je veterinářka a po několika letech, naprosto znechucena poměry mezi českými veterináři, pověsila praxi na hřebík a nyní se věnuje základnímu výzkumu a je spokojená. reagovat zde
  Web: https://www.youtube.com/watch?v=gGpnKnRmPVs

Podobné příspěvky:
 1. Speciální chovy - Česká zemědělská univerzita v Praze
 2. Speciální pedagogika či normální? - Výběr vysoké školy
 3. CVUT - optika a optometrie, speciální chovy - Informace o studiu
 4. Odvolání veterinární hygiena - Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
 5. Veterina a genetika - Přijímačky, přípravné kurzy
 6. VETERINA - Ostatní
 7. Veterina x Medicína - Výběr vysoké školy
 8. Veterina nebo medicína - Ostatní
 9. veterina - Ostatní
 10. Navazující magisterské Speciální pedagogika Brno - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 25.09.2023 16:24:53.