(18.02.2015 21:12:44, Inkvizitor)
Zdravím.
Především si musíš uvědomit jednu věc: Nekvalitní a v zásadě jen formální vzdělání ti bude celkem na pytel. Pokud jsi neuspěla na VŠE a pokud nepracuješ na tom, abys uspěla letos, tak studium na pochybné škole bude představovat jen plýtvání časem a penězi. Po lidech "jen s titulem" dávno není poptávka....
Takže se zamysli nad tím, proč vlastně chceš studovat. A to myslím konkrétně, ne jen na základě "sofistikovaných" rad pachatelek smyšlenek v tzv. ženských časopisech a tzv. ženských přílohách. Bez nároku na úplnost se nabízejí následující možnosti "náhradního" studia, které by mohlo mít smysl:
1. Vystuduj jazyky. Tím nemyslím klasickou kombinaci angličtina-němčina, ale zaměř se na jazykové kombinace méně obvyklé. Někdy jsou dokonce přijímáni uchazeči i když prozatím nemají základní znalosti. Taková znalost arabštiny, perštiny, čínštiny, japonštiny, rušitny, němčiny... se asi může hodit, nemyslíš? A nemusí se jednat o studium klasické filologie, pro tvé potřeby by byla postačující i pedagogická fakulta, i když tam pochopitelně nejdeš tak do hloubky s kulturou a reáliemi a naopak dostaneš dávku pedagogiky. Podívej se na webové stránky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a prostuduj si, co je možné studovat a jaké jsou požadavky pro uchazeče.
2. Vystuduj obor, který se váže k volnočasovým aktivitám, v Praze jsou to zejména některé obory na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (dřívější Agronomická fakulta), Fakultě životního prostředí a Fakultě lesnické a dřevařské na České zemědělské univerzitě. Rozhodně nad zemědělkou neohrnuj nos, rozhodně má lepší pověst než drtivá většina "for-profit" VŠ a VOŠ u nás. "Drobnou" nevýhodou pro tebe jsou přijímací zkoušky z matematiky a biologie.
3. Vystuduj obor zaměřený na historii a k cestovnímu ruchu se dostaneš přes průvodcovské služby. Většina studentů historie je spíše vědecky orientovaných, takže navzdory velkému počtu studetů historie bys tady nemusela narazit na velkou konkurenci. "Drobným" problémem je ale nával u přijímaček, pro tebe i jejich obsah.
4. Na volnočasové aktivity je zaměřen i obor praktická geobiologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, podobně jako obory na ČZU, i tento je zaměřen na přírodu, živou i neživou. Problémem pro tebe by opět byly přijímací zkoušky.
Obecně ale platí, že na sobě budeš muset makat. Cestovní ruch a s tím související taškařice jsou zrovna záležitosti, kde "jen" studovat nestačí, kde je co nejvíc praxe během studia (prázdninové brigády,...)
reagovat zde
Web:
https://www.youtube.com/watch?v=5ZegQYgygdw