VŠPJ


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.03.2014 23:38:14, Kamila, zhlédnuto: 796x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Co říkáte na VŠPJ obor cestovní ruch? :) Máte někdo nějaké zkušenosti? Předem díky. :)
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.03.2014 00:25:32, studentiVŠPJ) Čau, tady (viz níže) máš 2 recenze od studentů v Jihlavě. Enjoy.

  Na většinu oborů se přijímačky nedělají, berou každého. Když už se dělají, tak jsou vzorové testy, kde pak jen pozmění čísla. Ty ekonomický obory na Vysoké škole polytechnické tedy nejsou vůbec výběrové, studium taky těžké není (škola se přirovnává k vyšší odborné, takže titul zadarmo). Výběrové jsou jen ty zdravotnické obory, které bych i doporučila. Sestra a kamarádky tu studovaly finance a řízení a cestovní ruch a nemohou najít žádnou práci. Když říkám žádnou, tak tím myslím to, že jim nabízejí jen místa pro lidi se ZŠ. Já díky bohu mám větší štěstí, a tak studuju na sociálně-zdravotního pracovníka, takže tam uplatnění bude. Školu mají mnozí za pseudoškolu stejně jako tu novou školu VŠTEČB, školy jsou nenáročné, berou všechny, vystudovat není problém. Problémem je však to, že jsou na nich převážně ekonomické obory, které z neprestižních škol nemají uplatnění. Úroveň vyučujících je šílená (na celé škole jeden docent, nový rektor by na jiné škole dělal tak možná asistenta). Na státnice se sestra učila týden a měla 1, na zkoušky maximálně den předem. Pokud vám jde o znalosti a ne o titul, tak sem rozhodně nelezte, alespoň ne na nic ekonomického.


  Kdybych nebydlela a nechtěla i nadále žít v Jihlavě, nebo měla větší ambice, nikdy by mě tu neviděl. Je to škola pro ty, co se nikam jinam nedostali. V roce 2013 brali 85 % uchazečů, roky předtím okolo 60-70 %. Vystudovat ekonomický obor tu je opravdu nenáročné. VŠPJ však nemá vůbec dobré jméno a zaměstnavatelé dávají uchazeče o zaměstnání spíše dospod, ale záleží, co tu studujete za obor. Třeba obory jako informatika nebo všeobecná sestra tu sice taky nemají žádnou valnou úroveň, ale uplatnění díky nepřesycenému trhu v těchto odvětvích naleznete i s touto školou, jak to však bude v budoucnu, to opravdu nevím. Přijde mi, že škola bere moc lidí, 2200 uchazečů a z toho 1900 vezme rovnou, někteří nenastoupí, takže máte šanci ještě na odvolání. Ekonomickej obor bych šla studovat být vámi na VŠE nebo MU ESF, na tu FFU VŠE brali v tomhle roce 28 % uchazečů, i když na finance tam byla nejmenší šance se dostat (možná tak jeden ze šesti), na ESF MU berou na finance s percentilem mezi 80-90, to zmiňuju proto, kdybyste hledali podobnou alternativu, protože tady ten obor finance a řízení a cestovní ruch, to je prostě svou náplní naprostá tragédie. VŠPJ má stejně špatné renomé jako Slezská univerzita, konkrétně její Obchodně podnikatelská fakulta nebo Vysoká škola technická a ekonomická v ČB. Kdyby byla VŠPJ aspoň na úrovni ekonomek v Liberci, Ústí, JČU v ČB, Zlíně, Ostravě, Plzni či Hradci Králové, ale bohužel nejspíš není. Vystudovat tu náročné není, většina to udělá, je tu hodně to dálkové studium. Tak snad vám to pomohlo. Jako asi lepší než vyhazovat prachy za soukromou, pokud nejste studijní typ, ale... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2014 22:48:59, Klokan) I když jsem teda -neměl tu čest- na všpj studovat, co jen slyším o této škole anebo vidím kdo tam studuje, je hrůza... priklad za vsechny.. na stredni jsem mel prumer mezi 1-2, ted na vš mam kolem 2 .. holky ze stredni co mely prumernej prospech 3 apod ted na všpj excelují, mikro za A apod.... reagovat zde
   Web: http://newtoncollege.cz/

Podobné příspěvky:
 1. VŠPJ NEBO JČU? OBOR CESTOVNÍ RUCH - Vysoká škola polytechnická Jihlava
 2. VŠPJ odvolání - Ostatní
 3. FIM nebo VŠPJ vaše názory - Univerzita Hradec Králové
 4. Šance na přijetí - kombinované studium VŠPJ - Vysoká škola polytechnická Jihlava
 5. VŠPJ - kombinované studium spolujízda - Vysoká škola polytechnická Jihlava
 6. Spolužáci na VSPJ - Ostatní
 7. VŠPJ - Ostatní
 8. Přijímačky na VŠPJ - Přijímačky, přípravné kurzy
 9. VŠPJ přijímačky - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 13.07.2024 19:04:10.