...


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 04.08.2005 22:51:38, Katka, zhlédnuto: 107x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den,mám velký problém.Chtěla bych od září nastoupit na Jazykovou školu a studovat Jednoleté pomaturitní studium angličtiny.Problém je v tom slovíčku ¨pomaturitní¨.Maturovala jsem minuly rok.Kdyžbych tedy nastoupila,strácím statut studenta a k tomu veškeré výhody.Mamka by nedostávala žádné přídavky,neměla bych nárok na slevu dopravy a co je nejhorší musela bych si každý měsíc platit sama zdravotní pojištění.Jsem z Vysočiny,kde je největší nezaměstnanost,takže napředpokladam,že si hned najdu nějaký přivýdělek.Nebudu mít tedy ani z čeho své pojištění zaplatit.Rodiče mi pomoci nemohou.Jsou nezaměstnani.Na sociálce mi řekli,že pokud budu studovat denni studium,nemam narok ani na soc.davky(ze kt.bych mohla hradit pojištění a dopravu)Ptala jsem se i pravnika a ten tvrdi,ze neco bych mela dostat,ale ze to nevi presne.Prosim poradte.Mám na dávky právo když budu studovat,ale přitom studentem vlastně nebudu?Diky Katka

Email: schmolzoseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2005 00:53:58, Radek) Dobrý den, já osobně s tím zkušenosti nemám, ale podívejme se na to:
  některé jazykovky tvrdí, že člověk který u nich studuje, má status studenta (viz např. pomaturitní studium u Tutora). Našel jsem vyhlášku, která se tomu problému se soc. podporou a jednoletým studiem věnuje - vyhl. MŠMT 183/1998 Sb., v jejíž novelizované příloze je seznam těch vzdělávacích zařízení, které to dělají. Jde tam zejména o to, kdy za člověka platí zdravotní pojištění stát: § 7 zák. o veřejném zdravotním pojištění, a o to kdo je nezaopatřené dítě do 26 let- zák. o státní soc. podpoře v § 11.
  Já bych to viděl tak, že největší praktické zkušenosti s tím mají ty jazykovky - tak bych asi být tebou zkusil napsat či zavolat do TUTORa nebo někam a vylíčit jim, jak dlouho jsi po maturitě a zeptat se jak by to bylo. Z těch zákonů podle mě jen vyplývá, že pokud bys byla hned po maturitě (maturita letos), tak by to bylo v pohodě (nepřetržitá příprava na bud. povolání).
  Z příspěvku si nejsem jistý, jestli teď ještě status studenta máš. Když bys při tom jaz.kurzu dělala nějakou vejšku, nebo bys někde pracovala, zdravotní bys neplatila ty ale stát resp. zaměstnavatel a tobě by jen strhl část výplaty. Zatím přeju hodně zdaru ;) reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.05.2024 23:03:26.