ESF MU versus VŠE


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 11.09.2012 03:44:01, ULIP, zhlédnuto: 1096x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,

potřebovala bych poradit, která škola ESF MU či VŠE je lepší.

Děkuji

Email: BLPTseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.09.2012 17:46:45, Inkvizitor) Jednoznačně VŠE. ESF je poměrně slabá, výsledky má jen kontumačně, protože v JMK jsou jedinou "seriózní" konkurencí absolventi FP VUT a to je vážně hrůza. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.09.2012 01:19:13, FranGres) To si děláš srandu!

   1) Srovnávání škol je hloupost, jelikož nemáš dostatek informací.
   2) ESF MU má řadu strategických významných partnerů (stejně jako VŠE)
   3) Info k makléřské zkoušce
   Českou národní bankou(ČNB) je uznaná pouze zkouška pořádaná v Brně viz. úřední sdělení České národní banky ze dne 18. února 2010, o uznání některých odborných zkoušek organizovaných Institutem pro finanční trh Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Tyto zkoušky jsou připravené v souladu s vyhláškou č. 143/2009 Sb., o odbornosti osob, pomocí kterých provádí obchodník s cennými papíry své činnosti a úředním sdělením České národní banky ze dne 16. června 2009. Ke konci roku 2010, nevíme z dostupných zdrojů o dalším jiném subjektu, který je uznán ČNB k pořádání makléřských zkoušek reagovat zde
   Email: Frangrescentrumcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.09.2012 18:27:52, Inkvizitor) A jéje, student ESF se ozval. Takže velmi stručně:

    ad 1 - Hloupost je na tvé straně. Kdybys měl totiž kvalitní vzdělání ať již přírodovědné (něco takového mám já) nebo i ekonomické, musel bys nutně vědět, že nemusíš sníst celého vola, abys poznal, že je jeho maso tuhé. Poznal jsem dost vzorků na to, abych si mohl dovolit indukční krok. Ostatně tím, že tuto možnost popíráš a že jsi pravděpodobným , se vlastně sám stáváš (induktivním) dokladem argumentační impotence produktu této instituce. A protože typický absolvent této instituce by měl být schopen korektní komunikace vč. korektní argumentace, je jasné, že to není zrovna známka kvality.

    ad 2 - No a? To má skutečný význam jen u aplikovaných bakalářů, magistrů a především až u doktorandů. Pro kvalitu typické české inbrední vysoké školy je klíčové především to, jak dobré dokáže dát teoretické základy studentům. Dostatečně jsem si ověřil, že ESF MU takovéto základy neposkytuje, takže typický absolvent spíše nikdy neslyšel o behaviorálních ekonomických teorií nebo o ekonomickém rozhodování za neúplné informace, ale bude do poslední kapky krve hájit jako univerzálně platný triviální model volného trhu s úplnou informací. To je jako fyzik nebo technik, jehož znalosti matematiky končí trojčlenkou - a z takového materiálu neudělá nic ani partnerstvi s celým Japonskem.

    ad 3 - Pseudoargument jako vyšitý. Ve skutečnosti je to tak, že nejde o součást studia, ale o kurzy pořádané IFT ESF MU mimo rámec řádného vysokoškolského studia. Důvodů, proč tyto kurzy pořádá pouze jedna instituce, může být celá řada, proto je naprosto nepřijatelné předstírat, že by to nějak zvlášť souviselo s kvalitou vysoké školy. Jediný poskytovatel stačí a evidentně není zájem o zřízení dalšího, proto je zafixovaný stav vzniklý v důsledku např. kamarítšoftu. Dokonce se může jednat o záměr spočívající v oddělení administrativy od vlastní činnosti. Nebo se dokonce může jednat o pokus dolití financí do regionálního školství (MU na rozdíl od VŠE dosáhne na dotace EU pro "zaostalé"). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2012 11:51:40, FranGres) Váš názor respektuji, ale dovolil bych si s Vámi trochu polemizovat.

     1) Nepřepokládám, že člověk s vzděláním MUDr. ... Ph.D. má tak široké povědomí o ekonomických školách a je tedy schopen tyto školy kvalitativně porovnávat. Především co se týče znalostí jednotlivých studentů a jejich uplatnění na trhu práce. Pokud jimi disponujete tak před Vámi smekám.
     2) Nikde jsem netvrdil, že zkoušky odborné způsobilosti jsou součástí výuky. Nýbrž jsem chtěl poukázat, že škola nemůže být až tak nekvalitní a disfunkční.
     3) Mluvíte o reprezentativním vzorku, tutíž by mě zajímalo jak byl Váš vzorek obsáhlý a též při jaké příležitosti jste měll možnost porovnávát studenty ekonomických škol a fakult.
     4) Měli by se, dle mého mínění, porovnávát jednotlivé obory (příp. fakulty), nikoliv celé školy. Například Podnikohospodářšká fakulta VŠE nemá v ČR konkurenci. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2012 18:21:05, Inkvizitor) ad 1 - Argumentačně irelevantní pokus o ad hominem.
      ad 2 - Omyl, pokus o implicitní "zabalení" je natolik evidentní, že se z něho lze "vymluvit" pouze přiznáním neschopnosti přesné písemné komunikace.
      ad 3 - V případě pregraduálních studentů jde o desítky jedinců, které jsem potkal v rámci svého občasného výskytu na ÚMS. V případě postgraduálních studentů jde o jednotlivce, ovšem vesměs jednotlivce vybavené ke svému prezenčnímu doktorskému studiu i dílčím asistentským úvazkem - což znamená buď že jde o mimořádně ceněné jedince, jedince zatížené protekcí, nebo má ESF problém sehnal novou krev.
      ad 4 - Minimálně omyl spočívající v neznalosti základů argumentace. Místo pokusu o vyvrácení jasného argumentu, tedy že kvalita vysoké školy je limitována kvalitou teoretického základu, pouze perseverace stanoviska. Na špatných základech je celkem lhostejno, zda se buduje obor veřejná správa nebo třeba kognitivní informatika, výsledek bude nezbytně špatný, protože absolvent se možná naučí jak, ale nebude vědět proč. Nebo - a to je ještě horší varianta a mezi studenty ESF velmi častá - bude věřit, že zná "vědecky správný důvod", kterému je třeba uzpůsobit realitu.
      reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Zdanění - VŠE versus MU-ESF-Veřejná ekonomika versus PeF Mendelu-ekonomicko.manažer. - Výběr vysoké školy
 2. VŠEM versus VŠE - Ostatní
 3. Historie na JCU (prezenčně) versus ekonomika na JCU(kombinovaně) - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 22.07.2024 08:14:44.