Studium po Bc.


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.08.2012 08:59:56, Aloha 35, zhlédnuto: 212x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím, chtěla bych se zeptat, zda musím pokračovat po bakalářském studiu na Pedagogické fakultě v tom stejném na studiu magisterském, nebo mohu studovat něco jiného? Studuji dvouobor,ale v jednom předmětu asi nebudu chtít pokračovat.
Děkuji moc.

Email: mimisimimimigmailcom
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.08.2012 19:24:15, Inkvizitor) Obecně můžeš s Bc. na jakýkoliv magisterský obor, stačí jen uspět u přijímacích zkoušek. Na některých fakultách si to hlídají, protože jsou třeba speciální předpoklady - to se ale týká především zdravotnických a chemických oborů. Dobré je se zavčasu informovat u garanta příslušného navazujícího magisterského oboru. Především bys ale měla vyvinout mimořádnou aktivitu, protože oproti studentům jednooborového odborného studia budeš mít celkem velký vědomostní deficit. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2013 01:08:18, karel) to jsou kraviny, vždycky jsou požadavky, když nejsou uveřejněné,tak jsou v zákonech...abyste se pak nedivili reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2013 16:57:27, Inkvizitor) Ach jo, silná slova, přehled slabý. Jediný zákon, který tohle řeší, je zákon č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, konrétně následující paragrafy:
    § 6 - Škola má právo si určit podmínky pro přijetí ke studiu. Jediné omezení je, že nesmí být v rozporu s "vyšší mocí", např. není možné stanovit, že přijaty budou pouze blondýny s poprsím nejméně č.3.
    § 9 - Akademický senát univerzity stanovuje podmínky přijetí do univerzitou realizovaných studijních programů.
    § 17 - Status (veřejné) vysoké školy obsahuje podmínky přijetí ke studiu.
    § 27 - Akademický senát fakulty stanovuje podmínky přijetí do fakultou realizovaných studijních programů.
    § 48 - Závazné podmínky přijetí. K Bc. a Mgr. studiu je to maturita, k NMgr. je to Bc. - ovšem podle výkladu akceptovaného některými vysokými školami (pokud mám dobré informace, tak PřF UK, MFF UK, FI MU, FEL ČVUT a FAV ZČU) je bakalářský stupeň obsažen i v dlouhém magistrovi (tj. např. MUDr. nebo MVDr. se může hlásit rovnou na navazujícího magistra v biologickém oboru - pokud si dokázal doplnit znalosti tak, aby byly srovnatelné s Bc. z biologie).
    § 49 - Upřesnění § 6, zejména je explicitně uvedeno, že VŠ má právo si stanovit požadavky na obsahovou formu a znalosti/dovednosti uchazeče o navazující magisterské studium.

    Status je pak zveřejněn na webu každé veřejné vysoké školy; pokud vím, tak toto plyne z nějakého požadavku správního práva - a každopádně to patří k dobrému zvyku.

    Takže trvám si na tom, že s Bc. může pokračovat hodně libovoně. Studium bakalářského oboru v učitelské kombinaci dvou oborů a následné navazující magisterské studium v jedné jeho specializaci je dokonce poměrně obvyklé. Znám dokonce člověka, který má Bc. z učitelské kombinace matematika-fyzika a následně vystudoval navazujícího magistra nejprve ve fyzice a posléze v informatice. reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 28.02.2024 08:53:46.