Kam jít na VŠ?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 30.06.2012 21:03:03, Petra, zhlédnuto: 292x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Ahoj! Potřebovala bych poradit ohledně výběru VŠ. Sice to ještě nehoří, ale já už bych v tom ráda měla jasno, kvůli výběru seminářů popř. doučování atd.

Jediné, co vím na 100%, je to, že nechci jít na žádnou technicky zaměřenou školu. Nejsem nadaná na matematiku,fyziku a chemii a ačkoli je zvládám, je to jen díky dobré přípravě. Vždy jsem chtěla jít na medicínu popř. veterinu, ale teď si najednou nejsem jistá, jestli je to pro mě to nejlepší.

Také jsem uvažovala o studiu jazyků nebo filozofie, protože na Aj, Nj, Čj ani psychologii nepotřebuji větší přípravu a baví mě.

Máte zkušenosti se studiem medicíny, filozofie nebo jazyků? Jak je studium těchto oborů náročné? A jaká je možnost pozdějšího uplatnění?

Předem díky za odpovědi

Petra :)

Email: petra.hynkova01seznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2012 08:58:17, Inkvizitor) Pokud nejsi nadaná na matematiku, chemii a fyziku, znamená to, že není tvoji silnou stránkou přesné a abstraktní myšlení. Na medicínu nemáš šanci (přijímací zkoušky z chemie, fyziky a biologie, vysoký obsah zejména chemie a některých partií fyziky v učivu) - tedy abych byl přesný, jistou šanci máš, protože díky rozsahu látky i fakult lze schopnosti úspěšně předstírat tupým drcením se. Takové existence však končí, pokud vůbec jsou do zdravotnictví, jako naprosté onuce a jejich neschopnost se projevuje opakovanými maléry. A studium medicíny patří mezi jedno z nejnáročnějších studií vůbec.
  Na seriózní studium filozofie jsou třeba podobné předpoklady jako na studium medicíny, neseriózní studium na "univerzitách" v Hradci Králové nebo třeba v Ostravě je celkem na nic, uplatnitelnost absolventů (či spíše přidaná hodnota na trhu práce) je pak nulová. Studium ve své základní verzi na periferii je snadné, ale seriózní studium vyžaduje schopnost číst klasiky v originála (tj. minimálně velmi dobrá znalost AJ a NJ již při přijetí). Další věc je, že na filozofii je nával, takže např. v Praze se vyžaduje již při přijímacím pohovoru znalost některých děl z vlastního studia, tj. nikoliv jen učebnička typu "Philosophy made easy", ale i skutečné primární zdroje (Aristotelův Organon, Descartovu Rozpravu o metodě, Kantovy Kritiky, Wittgensteinův Tractatus logico-philosophicus,...) reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.06.2024 23:38:21.