Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Výběr filtru.

Typ studijního programu

bakalářský
navazující

Udělovaný titul

Bc., Ing.

Forma studia

prezenční
prezenční i kombinované
Úprava údajů fakulty.
Stačí nám poslat příslušné změny a my údaje zaktualizujeme. A to buď přes kontaktní formulář nebo přímo na radek.lexavejskacz, nebo rychlou zprávou formulářem níže.
Přidej se k nám.
Anketa.
Jaké je tvé cílové studium?

Bakalářské (49%)
 
Magisterské (35%)
 
Doktorské (15%)
 

Celkový počet odpovědí: 530.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.

Fakulta ekonomická


Hlavní sídloHlavní sídlo: Plzeň    Oficiální stránkyOficiální stránky: www.fek.zcu.cz/

AdresaAdresa: Husova 11, 306 14 Plzeň a Hradební 22, 350 11 Cheb

Součástí školySoučástí školy: Západočeská univerzita v Plzni

Zobrazeno 1 až 7 z 7
+Rozšířený filtr nastavit původní hodnoty
 Ignorovat diakritiku  Ignorovat velikost písma  Alespoň jedno slovo  Přesná fráze  Pouze celá slova
Studijní program:
Typ st. programu: Forma studia: Udělovaný titul:
Kód programu Řadit podle sloupce vzestupně Studijní program Studijní obor Forma studia Typ programu Délka studia Titul
B6208 Ekonomika a management Management obchodních činností (místo studia: Plzeň a Cheb) prezenční bakalářský 3 roky Bc.
B6208 Ekonomika a management Podniková ekonomika a management (místo studia: Plzeň a Cheb) prezenční i kombinované bakalářský 3 roky Bc.
N6208 Ekonomika a management Podniková ekonomika a management (místo studia: Plzeň) prezenční i kombinované navazující 2 roky Ing.
B6209 Systémové inženýrství a informatika Informační management (místo studia: Plzeň) prezenční bakalářský 3 roky Bc.
B6209 Systémové inženýrství a informatika Systémy projektového řízení (místo studia: Plzeň) prezenční bakalářský 3 roky Bc.
N6209 Systémové inženýrství a informatika Informační management (místo studia: Plzeň) prezenční navazující 2 roky Ing.
N6209 Systémové inženýrství a informatika Sysémy projektového řízení (místo studia: Plzeň) prezenční navazující 2 roky Ing.

Informace o fakultě

Fakulta Ekonomická Západočeské Univerzity v Plzni byla založena v r. 1990. Nabízí studium ekonomických a informatických oborů v prezenční i kombinované formě studia. Lze zvolit místo výuky v oboru Podniková ekonomika a management - Plzeň nebo Cheb a podle toho zaslat přihlášku buď na plzeňskou nebo chebskou adresu. Lze zaslat buď elektronickou přihlášku přes internet, nebo tištěnou na adresu fakulty.

Je možné navštívit den otevřených dveří: 23.1.2009 v Plzni (posluchárna EP 130, 9h, 11h), 30.1. v Chebu (posluchárna SP 11h, 14h). Přihlášky do 31. března 2009. Obsah přijímacích zk. do bakal. studia: test z matematiky, z cizího jazyka. Přijetí bez přijímacích zkoušek: studijní progr. Ekonomika a management, Syst. inženýrství a informatika v prezenční formě - v Plzni (absolv. gymnázií a OA s průměrem do 2,00 z posledních 3 vysvědčení na SŠ, ostatních škol do 1,50), v Chebu letos prezenční bez přijímaček. Ubytování: fakulta nabízí cca 100 lůžek v Chebu na koleji studentům 1. ročníku. Fakulta nabízí: zahraniční studijní stáže v rámci programu Erasmus, zahraniční odborné praxe v rámci programu Leonardo da Vinci, studium ve spolupráci s Institutem svazu účetních (Systém certifikace účetních) a prestižní ACCA, studium odborných předmětů na ostatních fakultách ZČU (právnická, filozofická, aplikovaných věd aj.), vynikající zázemí pro studium a volný čas v rámci celé ZČU. Fakulta nabízí též celoživotní vzdělávání.

Uplatnění absolventů fakulty:

v oblasti malých a středních podniků, služeb, bankovnictví, pojišťovnictví, finančních institucí, ekonomické a manažerské funkce v podnicích a institucích působících v oblasti výroby a služeb, jakož i neziskových organizací, řízení podnikatelských, případně hospodářských či správních subjektů. (studijní zaměř.: Ekonomika malých a středních podniků (Plzeň, Cheb), Finance (Plzeň), Podnikání a management (pouze kombinovaná forma studia - Cheb), Finance a účetnictví (pouze kombinovaná forma studia - Plzeň) v rámci oboru Podniková ekonomika a management).

Absolventi oboru Management obchodních služeb: studij. zaměř.: Cestovní ruch, hotelnictví a lázeňství (Cheb), Marketing, obchod a služby (Cheb), Podnikání v obchodu a službách (Plzeň) se uplatní: v oblasti nákupu a prodeje, logistiky, propagace, výzkumu trhu, v managementu a provozu obchodních firem na trhu spotřebním zbožím ale i v lázeňství, v turistickém ruchu, gastronomii, hotelnictví a službách.

Kdo vystuduje obor Informační management, může pomýšlet na práci ve středních ekonomických a manažerských funkcích podniků, ve firmách zaměřených na nákup a prodej informačních systémů a informačních technologií a jejich aplikací, ve firmách provozujících a spravujících informační systémy a informační technologie či jejich aplikace, v útvarech informatiky výrobních a nevýrobních organizací, tj. v hospodářských organizacích a podnicích, v bankách a pojišťovnách, ve státní správě, ve vlastním soukromém podnikání.

Více na webových stránkách fakulty. Informace o konkrétních předmětech a zaměřeních, studijních plánech (seznam předmětů v oboru) viz studijní informační systém (STAG) nebo stránky jednotlivých kateder na FEK. Jsou dostupné také různé materiály ke studiu některých předmětů.

Poslední aktualizace údajů na stránce: 09.09.2023 23:04:43.