IT + ekonomie - ČVUT FIT/FEL nebo VŠE FIS


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.11.2022 23:24:31, Nabídka, Adam P., zhlédnuto: 373x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Zdravím,
aktuálně budu maturovat na gymnáziu, a jelikož mě baví jak IT, tak i ekonomie, nevím, co si vybrat za školu ČVUT FIT/FEL nebo VŠE FIS.

Krom čj, matematiky a matematiky rozšiřující budu maturovat z ekonomie a programování. Dle toho, co jinde čtu, musím říct, že oproti ostatním gymplákům budu v programování poměrně napřed. Na dvouletý seminář máme matfyzačku, která nás se zapálením učí v C++ a Pythonu, děláme všechno možné, např. nedávno algoritmy na třízení pole atd atd. Mám tedy pocit, že budu mít dobré základy v programování. Na druhou stranu mě strašně baví i ekonomie, kde povrchověji probíráme vše od historie ekonomie přes makroekonomii, právo a účetnictví až po management a marketing.

Chci tím říct, že nevím, čemu se chci věnovat víc a problém, který mám s výběrem VŠ je, že nikde není tak 50:50 IT:ekonomie. Na FIS víc ekonomie, na ČVUT víc IT, aspoň to tak vidim já.

To, co vím je, že nechci dělat v životě řadového programátora, který bude 3/4 dne sedět za klávesnicí. Spíš bych rád využíval znalosti IT na nějakých vyšších pozicích, u kterých naopak, mám pocit, stačí více občas ekonomické vzdělání, než to hlubší IT.

Z ČVUT FEL mě zaujal SIT (business informatics), z FITu manažerská informatika a z VŠE FIS aplikovaná informatika. Napadá mě, jestli je třeba reálné skloubit studium na VŠE FIS s ČVUT buď FEL, nebo FIT. Upřímně hlavní důvod u mne, proč jít na ČVUT je spíše prestiž oproti VŠE, než že bych se tolik zajímal o programování (které mě i tak baví a mám pocit, že bych se o něm měl učit víc).

Co si o všem myslíte?
Ocenění bych bližší informace ohledně jednotlivých programů a jejich rozdíly (např. FEL SIT vs FIT manažerská informatika nevidím moc rozdílů)
Co si myslíte o studování najednou VŠE FIS spolu s ČVUT buď FIT, nebo FEL?
A jak to je třeba s uznáváním zkoušek mezi školami navzájem?
Nebo jen jednu VŠ?

Budu moc rád za jakoukoliv vhodnou radu a odpověď, protože nad tím už uvažuji cca 2 roky a furt se nedokážu rozhodnout.

Děkuju


Region: Praha, Email: pasalekdamgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.11.2022 14:10:30, Riky) Za mě asi takhle:
    ČVUT - oboje dost hard, zejména ten FIT, připrav se na to, že 3/4 času prosedíš za klávesnicí. Na FITu zároveň bývá v prváku toho C opravdu hodně a k Pythonu se snad ani nedostaneš
    Ke kombinaci studia obojího, bych to viděl dost přízemně - pokud nejsi někdo, kdo má 150 IQ a totální nasazení, nebo spíš normálně 4 hodiny tak je to dost smrtící combo
    FIS na VŠE bude obecně jednodušší než FEL nebbo FIT
    Uznávání zkoušek - ČVUT ti toho nejspíš moc neuzná, uznání na VŠE bude spíš nekompatibilita známek - E z FITu může klidně být C na VŠE. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.11.2022 12:29:46, x) Ve skutečnosti je ještě více možností, lze kombinovat Bc. na jedné škole a Ing. na druhé škole. Dokonce, pokud zjistíš, že vše zvládáš v pohodě, nebo pokud budeš chtít studovat o dva roky déle, klidně můžeš volit i ještě divočejší kombinace, např. Bc. a Ing. na FIT, na které navážeš studiem čistě managerského navazujícího magisterského programu třeba na VŠE.

    Takže jak píše kolega výše - projdi si studijní plány. Nejen názvy oborů, podívej se i na obsah předmětů. K tomu bych dodal, že především u navazujícího magisterského studia je dobré se podívat i na diplomové práce, na dobrých školách je diplomová práce nejméně za čtvrtinu kreditové dotace. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.11.2022 00:33:21, xx) Jestli chces v budoucnu byt v IT na nejake vyssi pozici, tak FEL nebo FIT.
    reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VŠE nebo ČVUT, názory a zkušenosti? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  2. ČVUT FEL EEM/EEK/EK vs FS TZSI - IB (Mgr.) - České vysoké učení technické v Praze
  3. VSE FIS x CZU PEF x CVUT FEL - Vysoká škola ekonomická v Praze
  4. FIS VŠE x FEL ČVUT x UHK - Výběr vysoké školy
  5. Rozhoduji se mezi ČVUT FIT a UPCE FEI. - Výběr vysoké školy
  6. Rozhodování se mezi ČVUT FEL / FJFI - Výběr vysoké školy
  7. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  8. Karlovku nebo CVUT? - Výběr vysoké školy
  9. ČVUT - FD (programování?) - Výběr vysoké školy
  10. Ekonomie + právo, Praha vs. Brno - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.