Prosím o pomoc ve výběru VŠ


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 14.11.2021 18:07:15, terka, zhlédnuto: 276x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Zdravím, jsem v posledním ročníku gymnázia a čeká mě tedy výběr vysoké školy. Maturuji z čj, aj, zeměpisu a biologie. Ráda bych pokračovala i nadále ve studiu biologie, která patří mezi mé oblíbenější předměty (zejména biologie člověka).
Na gymnázium jsem šla s tím, že bych chtěla pokračovat studiem medicíny (byl to můj dětský sen). Ovšem cesta se z části ztížila. V prvním ročníku jsem zjistila, že chemie a fyzika nebudou mou silnou stránkou. Ve škole patřím mezi lehce nadprůměrné žáky, sama o sobě bych řekla, že jsem typ člověka, kterého baví se vzdělávat.
Chtěla bych se tedy zeptat, jestli má cenu zkusit medicínu, i přes to, že v chemii a fyzice nejsem premiantem třídy anebo se radši zaměřit na nějaký jiný obor? Ráda bych se věnovala nějakému oboru, který by byl medicíně alespoň v něčem podobný.
Předem děkuji za pomoc :)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.11.2021 16:06:13, x) I když existují profese určené pouze pro fyzické antropology (forenzní antropologie, klinická antropologie), tak takových míst je v ČR jen skutečně velmi málo. Primárním zaměstnáním antropologa je věda o člověku a také výuka některých předmětů souvisejících s člověkem - zejména anatomie. Bohužel věda je docela kompetitivní prostředí v tom, že je obvykle více zájemců než volných míst, takže na antropologii je třeba skutečně makat (a také mít trochu štěstí), pokud člověk chce na zajímavé místo. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.11.2021 16:37:56, Tom) A co pak takovej vystudovanej antropolog může dělat? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.11.2021 10:11:25, x) Bohužel mezi absolventy lékařských fakult je celá řada těch, kteří nemají ani ponětí o fyzice a jen chabé znalosti chemie, přesto jsou poměrně úspěšní a myslí si opak. V zásadě platí, že bez rozumného náhledu na chemii (tj. jak to funguje, nikoliv encyklopedická znalost molekul a reakcí) a bez rozumného náhledu na jisté partie fyziky není možné dělat rozumným tvůrčím způsobem biologii jako vědu, tedy ani biologii člověka/nemocí. I tak může být člověk dobrý rutinér a když si udrží náhled na vlastní limity, nikdy se z něj nestane mediální hlupák tak, jak se to stalo např. dr. Pollertovi, doc. Balíkovi nebo třeba prof. Beranovi.

    Alternativní cestou je antropologie, přesněji řečeno fyzická antropologie. Je zaměřena mnohem více na anatomii a její variace a méně na to, jak to celé funguje (i když i v tomto české lékařské fakulty silně zaostávají za světem). Zdaleka nejlepší studium antropologie je v Brně na PřF MU, mimo jiné i z toho důvodu, že se učí skutečně celá antropologie - tedy nejen fyzická, ale i sockulturní. Poněkud rozkolísaná je antropologie na PřF UK - vůbec nemá sockulturní část a navazuje na bakaláře obecné biologie. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Prosím o pomoc - Výběr vysoké školy
  2. Na které VŠ studovat chemii? PROSÍM O POMOC!!! - Výběr vysoké školy
  3. Prosím o pomoc a radu s výběrem vysoké i oboru - Výběr vysoké školy
  4. Prosím o radu - Masarykova univerzita
  5. PROSÍM POMOC- VŠO PRAHA + UBYTOVÁNÍ V PRAZE - Informace o studiu
  6. PROSÍM O RADU !!!!! - Přijímačky, přípravné kurzy
  7. Prosím o radu - Univerzita Pardubice
  8. PROSÍM O POMOC!!!!!!!!!!! - Přijímačky, přípravné kurzy
  9. Prosím poradte - Ostatní
  10. PROSÍM O RADU - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 23:05:58.