Fakulta mezinárodních vztahů - VŠE = Dobrá volba?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 08.01.2021 00:43:06, Anna, zhlédnuto: 1610x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojky,

letos maturuji a budu se také hlásit na vysokou školu. Před rokem jsem byla na Dni otevřených dveří této fakulty a fakt mě to zaujalo. Jenže bohužel od té doby se mi můj názor na fakultu i školu neustále střídal, jelikož jsem slyšela strašně různé názory, hlavně ty negativní. Původně kdybych se hlásila, tak bych si vybrala obor Mezinárodní obchod. Zajímají mě také jazyky, proto jsem se chtěla hlásit na tuto fakultu. Jenže nevím, jak moc se s tím uplatním, jelikož známé na tom oboru neznám. Dočetla jsem se i, že tato fakulta je dlouhodobě nejlehčí? Slýchávám často špatné věci celkově o škole a jelikož neznám moc lidí z VŠE, tak si nejsem jistá zda jsou pravdivé atd. Někdy se je snažím ignorovat, ale nemůžu si pomoct. Mohli byste mi, prosím, pomoct se rozhodnout a případně říct mi ještě něco víc o škole? Budu velmi ráda za jakoukoliv reakci.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2021 16:13:56, Xan_na) Ahoj,
    Jakožto studentka mezinárodního obchodu musím říct, že jsem se také setkala s negativními komentáři, které mi však přijdou spíše opodstatněné dlouhodobým soupeřením např. se studenty UK a ČVUT. Většinou to jsou lidé, kteří to sami někde zaslechli, avšak málokdo to může objektivně porovnávat. VŠE určitě nepatří ke kdovíjak těžkým školám (často najdeš i otázky s odpověďmi k testům). Pokud tě tato oblast zajímá, má ti ale co dát, a absolventi jsou zaměstnavateli ceněni. Co se týče konkrétně MO, pokud tě baví jazyky a máš trochu zájem i o ekonomii, určitě zkus. Výběr jazyků na škole je široký (sama jsem si zapisovala za kredity navíc i francouzštinu a čínštinu). Musíš ale vystudovat ty jazyky, ze kterých skládáš přijímačky (v mém případě angličtina a němčina). Ty si pak zapisuješ po celou dobu studia povinně (většinou se jedná o business slovní zásobu, gramatika se předpokládá, obzvlášť v případě AJ). Co se týče uplatnění, naprosto z něj nemám strach, můžeš dělat ostatně cokoliv, když mluvíš i píšeš 2 světovými jazyky na úrovni minimálně B2/C1 a také umíš s Office (předmět vyloženě na Manažerskou informatiku - Word a důkladně Excel i další). Upozorňuji jen, že i od některých vyučujících jsem slyšela, že se v tomto oboru předpokládá, že si spíše založíš vlastní podnik. Osobně mám dojem, že by tento obor i vyhovoval lidem, kteří už něco rozjíždejí (z toho důvodu budu pokračovat na cestovní ruch). Ale tím se nenech jinak zastrašit ;) pokud si nejsi jistá, vždycky pomůže se podívat na studijní plány-aspoň uvidíš, jestli tě zaujmou i předměty reagovat zde
    Email: Dsofenixseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.12.2021 13:01:34, VŠE vím) FMV je za posledních xy let nejlehčí fakulta VŠE (nejmenší míra neúspěšných studentů a protahování doby studia dle MŠMT, nejlepší průměry v rámci VŠE - dle míry neúspěšnosti studentů a protahování doby studia nejlehčí fakulta nejen v rámci VŠE, ale i v rámci veřejných ekonomických fakult v ČR), kde se více řeší jazyky, prakticky až tak zaměřená není, je více humanitní.
    Absolventům této fakulty nejvíce vadí nízký důraz na praxi a méně využitelné znalosti získané studiem.
    Nejvíce znalosti nabyté studiem v současné době dle průzkumů využívají absolventi NF VŠE, naopak nejvíce absolventů FFU VŠE je spokojeno s volbou svého oboru, největší průměrné platy současných absolventů jsou pak v případě FIS VŠE, tam dosahují výrazně nadprůměrných výdělků i výrazně podprůměrní absolventi (prostě po zpracování dat a IT je dnes poptávka).

    Pokud ti jde o peníze, zvol FIS VŠE, pokud ti jde o to, abys nelitovala zvoleného oboru, tak FFU VŠE. Pokud o co možná největší uplatnění znalostí získaných studiem, tak NF VŠE. Pokud jsou pro tebe prioritou jazyky a lehčí studium, tak FMV VŠE.

    Moje přítelkyně studovala mezinárodní obchod na FMV na bakaláři, obor ji nesedl, bylo to zaměřené jinak, než původně očekávala (možná trochu zavádějící název oboru). Na magistra pak přešla na podnikovou ekonomiku a management na FPH VŠE, studium na FPH hodnotila jako náročnější, ale praktičtější a byla s ním po všech stránkách více spokojena. Tím pádem se jí také potvrdilo, že na tom, že FMV je dle statistik nejlehčí fakulta opravdu něco je (aneb dle nejlehčích k nejtěžším za posledních xy let: FMV, FPH, FFU, NF a FIS).

    Podívej se na den otevřených dveří VŠE na youtube. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Fakulta mezinárodních vztahů - VŠE = Dobrá volba?, FMV×FPH - Výběr vysoké školy
  2. Fakulta mezinárodních vztahů - Vysoká škola ekonomická v Praze
  3. Špatná volba vysoké školy - Výběr vysoké školy
  4. VŠE- Fakulta Mezinárodních vztahů nebo Podnikohospodářská??? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  5. VŠE Fakulta mezinárodních vztahů - Výběr vysoké školy
  6. VŠE - fakulta mezinárodních vztahů - Informace o studiu
  7. Studium mezinárodních vztahů - Výběr vysoké školy
  8. VŠE-Fakulta mezinár.vztahů - Informace o studiu
  9. Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů - Ostatní
  10. VSE-fakulta mezinárodních vztahů - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.