KAM NA VŠ POKUD PODNIKÁM


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.01.2020 14:48:53, Dan, zhlédnuto: 136x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Zdravím!
Studium VŠ pro mne není a nebude priorita. Nechci být zaměstnaný, už několik let podnikám na sebe a plánuji v tom pokračovat. Rád bych si ovšem vystudoval nějakou VŠ v Praze. Nemám problém se učit něco, co mě bude alespoň okrajově zajímat a získám alespoň nějaké praktické zkušenosti k podnikání, zároveň je pro mne podmínka neležet X dní v týdnu ve skriptech a učebnicích jako tomu bývalo za dob SŠ. Chci tedy určitě studovat kombinovaně, to je podmínka. Obory co by mě zajímaly - podnikání, marketing (teď studuji ČZU PEF a to byl velký omyl).

Prosím tedy o doporučení a hlavně zkušenosti ohledně VŠ v Praze, které by splňovaly tyto kritéria - rozumná náročnost pro osobu co podniká, kombinované studium, obory okolo podnikání, marketingu atd, rozumná cenovka (nerad bych platil 50 000kč za semestr).

Mám už i nějaké školy vyhlídnuté, ale nechám se překvapit, s čím přijdete.

Předem děkuji za jakoukoli odpověď.

Email: dankryslickaseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.01.2020 16:33:42, x) A není s tvým přístupem snazší si prostě ten diplom zakoupit na nějaké pochybné vysoké škole s akreditací na Slovensku nebo v Polsku? Nejsou horší než pražské pomocné vysoké školy (to už snad ani nejde), ale mohou být levnější a předstírání studia je plynulejší.

  Seriózní studium v oboru podnikání je proti logice vysokoškolského studia, tj. rozumný základ, který pak absolvent aplikuje v praxi nebo v navazujícím studiu. Bakalář by proto měl být relativně obecně ekonomický případně právní. Problém je, že na to nejsou lidé - a proto je to na školách typu PEF ČZU problém učit - a proto je to na pochybných vysokých školách typu for-profit ještě horší v obsahovém smyslu. Jen ten exkrement dostaneš lépe zabalený a za příplatek dostaneš i parfémovaný toaletní papír.

  Kvalitní studium managementu je navzdory zvyklostem a očekávání docela náročné. Student by měl zvládnout, vedle obecných ekonomických znalostí, i dobrý přehled psychologie, sociologie a také kvantitativních metod průzkumu. Proto je zejména v průmyslu poměrně často lepším managerem absolvent managerského/ekonomického oboru na příslušně orientované technické fakultě ČVUT nebo VUT. Má sice malý základ ekonomický a psychovědní, ale implicitně zvládl kvantitativní metody a ví, o čem je řeč. No a hlavně je to tím, že mezi kvalitním studiem na FM VŠE a studiem taky-managerských oborů jinde je obrovský rozdíl v kvalitě.

  Prostě pokud chceš seriózní studium, asi bude nejlépe, když se podíváš po studiu v prezenční formě a zkusíš si své pracovní záležitosti organizovat tak, aby byly kombinovatelné s prezenčním studiem. V závislosti na zajištění kombinovaného studia (u nás dost často otřesné, proto od něj také mnohé školy ustoupily) může být náročnost prezenčního studia i menší, jen více omezuje ve volné dispozici časem. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.02.2020 09:40:22, Markéta) Pěkný den,
  z osobní zkušenosti mohu doporučit Vysokou školu ekonomie a managementu sídlící na Stodůlkách. Chodím na denní studium oboru HR a komunikace a studium se dá přizpůsobit k časovým možnostem jedince. Díky tomu pracuji na poloviční úvazek od druhého ročníku, ale vím, že spousta spolužáků podniká i na denní formě studia. Přednášky jsou vázány především na praktické využití. Určitě doporučuji podívat se na VŠEM.
  Markéta reagovat zde
  Email: nekolnakgmailcom

Podobné příspěvky:
 1. Budu muset zaplatit za studium pokud budu studovat 2 VŠ najednou? - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.06.2024 23:38:21.