Strach před zkouškou a zápočtem


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 14.11.2019 13:06:40, Martina, zhlédnuto: 572x, reakcí celkem: 12Reagovat na příspěvek
Ahoj, chtěla bych se touto cestou zeptat, zda je normální mít pořád velký strach ze zkoušek a zápočtů, pokaždé před zkouškou nebo zápočtem probdím celou noc, prostě vůbec nemohu spát... má vždy neuvěřitelný strach, když se dívám na lidi kolem sebe, tak jsou všichni v pohodě, a berou to s lehkostí. Tohle já nedokážu, ale také bych to tak chtěla mít... máte to tak taky někdo?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2019 13:39:51, Evina) A to máte jen ze zkoušek? nebo to zažíváte i jinak normálně ve svém životě? Doporučuji si vždy říkat, že když nejde o život, tak nejde o nic. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.11.2019 11:55:25, Martina) No nemám to tak úplně jen ze zkoušek, jsem celkově každý den z něčeho vystresovaná, ***ě zvládám běžné nestandardní situace. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2019 13:22:46, Evina) Já když jsem byla opravdu vystresovaná, a špatně jsem spala, tak jsem si kupovala na internetové lékárně pilulka přírodní uklidňující prášky Persen, které obsahují jen směs Kozlíku lékařského, Máty peprné a Meduňku lékařskou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.12.2019 08:52:20, Klára) Opravdu je dobré si tohle řešit práškem? neexistuje na to něco jiného? víc přírodního? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.12.2019 21:05:06, x) Dichotomie "prášek vs. přírodní" je houpost, která svědčí o naprosté neznalosti. Například u ekonoma je to jen smutné, ale když to vypustí z úst například lékař, je záhodno se jako pacient podívat po někom jiném.

      Ve skutečnosti je jakákoliv dlouhodobá snaha řešit nespavost samoindikovanými léky špatná. Buď skutečně působí (chemicky!). A pak je celkem jedno, jestli je to volně prodejné antihistaminikum (je to off-label, ale funguje to) nebo třezalka - dokonce z hlediska nežádoucích účinků je ta třezalka "čistě přírodní" mnohem horší než třeba takový moxastin teoklonát (Kinedryl). Hypnotika bez ohledu na původ narušují architekturu spánku a tím více či méně narušují například zpracování a konsolidaci vzpomínek. Jediná skutečně bezpečná hypnotika jsou taková, která nefungují a jejich účinné látky nepronikají přes hematoencefalickou bariéru. Jenže to je pak docela hloupé, kupovat si magické nic. Vlastně by to měla být pro studenta vysoké školy ostuda.

      Pomáhá zkusit režimová opatření. To jsou notoriety, tedy spánek v chladné místnosti, nějakou dobu před spánkem klid nebo zaměření na něco jednoduššího (např. já jsem před státnicemi večer před usnutím četl staré známé verneovky), káva, čaj (jedno jaký), hodně slazené nápoje nejpozději odpoledne, večer už jen něco nestimulujícího. Potřebu "teplého šálku" mohou uspokojit např. bezpečné bylinky (máta, heřmánek, lípa,...) nebo bílá káva (=z melty). Když to nepomáhá a deficit spánku je problém, je na místě nesnažit se najít něco "osvědčeného" (tedy alkohol, pohlavní styk, drogy, sedativa sehnaná pod rukou,...), ale spíš se poradit s odborníkem buď na spánkovou medicínu (základy umí každý neurolog a většina praktiků), nebo třeba s psychologem. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2019 17:10:37, Jitula) Bývala jsem na tom hodně špatně před každou zkouškou, zvracení, průjem a ani jsem se nikdy pořádně nevyspala. Máma když mě jednou viděla, protože přespávala u mě na bytě před zkouškou, tak mi pak pořídila ženšenový čaj, který přírodně působí proti stresu, neříkám že už bych vystresovaná nebyla, ale rozhodně je to o 80 % lepší. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2019 19:12:24, Klára) Ten čaj obsahuje pouze ženšen? neobsahuje nějaké alergeny nebo něco takového? koupím ho v lékárně? nebo kde ho tvoje máma sehnala? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2019 21:36:33, V) Eft tapping. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.12.2019 23:18:55, x) Doufám, že nestuduješ nic na hony vzdáleného biologii a medicíně. EFT je naprostá hloupost a taping má smysl jen jako ochrana pohybového aparátu, už jeho smysl u poruch pohybového aparátu je pochybný, mimo tyto je to také naprostá hloupost. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.12.2019 09:59:46, V) Doufám, že nestuduješ nic na hony vzdáleného biologii a medicíně.

        Vlastně tím říkáte, že doufáte, že studuji něco jako biologii a medicínu.
        Tak přestaňte urážet a zamyslete se nad logikou toho, co píšete. Děkuji.


        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.12.2019 12:02:55, x) Doufám, že nestuduješ vůbec nic studijního, protože právě jsi předvedla, že ani logika není tvoje silná stránka. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.12.2019 10:25:28, Jitula) Pokud si ho chcete vyzkoušet, tak se podívejte na stránky, kde se čaj dá objednat kombe .cz, já jsem začínala na nejmenším balení, ale teď už si kupuji jen velká balení. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Rozdíl mezi zápočtem, zkouškou a klasifikovaným zápočtem - Zkoušky, zápočty, státnice
  2. Přestup na jinou fakultu před zápisem - Informace o studiu
  3. Nervozita před zkouškou - Ostatní
  4. FJ = pomoc se započtem - Zkoušky, zápočty, státnice
  5. Stres před přijímačkama - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. psychologie při zaměstnání?lit. před přijímačkami? - Informace o studiu
  7. Stres před zkouškou - Zkoušky, zápočty, státnice
  8. Přerušit studium nyní nebo až před zkouškovým? - Ostatní
  9. Ekonomicko-matematické metody - pomoc se zápočtem - Zkoušky, zápočty, státnice
  10. Zanechání studia po zápisu, ale před začátkem akademického roku - Univerzita Karlova

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.