Rozhoduji se mezi ČVUT FIT a UPCE FEI.


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 09.10.2019 17:54:27, Josef, zhlédnuto: 545x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Zdravím všechny a děkuji za každou odpověď.

Právě jsem v maturitním ročníku na elektrotechnické škole na oboru Telekomunikace. Vím že mě velice baví programování a proto bych se směrem programování chtěl vydat.
Zvažuji ČVUT FIT a UPCE FEI(univerzita Pardubice - Fakulta elektroniky a informatiky).
V následujících bodech je několik věcí se kterými si třeba nejsem jistý

1)Jsem líný(nedostatek vůle) to je důvod proč zůstat v Pardubících, ale zároveň proč jít do Prahy aby mě donutili makat více. Právě tady se ve mně hádají 2 vlastnosti: POHODLNOST a touha po ÚSPĚCHU(alespoň nějakém).

2)Kvalita - asi se všichni schodnou že ČVUT je lepší. Ale otázkou je o kolik. Jedna z důležitých faktorů proč bych radši do prahy je že mají zaměřené obory (software,web, teoretická, a můj favorit znalostní inženýrství) vzato na UPCE FEI mají jen informatiku.

3)Náročnost - jak na UPCE FEI tak i na ČVUT FIT je veliká úmrtnost. Pravděpodobně je sice na ČVUT větší ale o není o moc. Právě proto si říkám že když už tak ČVUT jelikož ji většina hodnotí jako škola která tě naučí víc či-li je kvalitnější. Tak si říkám, že bych ČVUT měl zkusit a když to nevyjde tak přejít do Pardubic, kde to pravděpodobně dokážu dodělat.

4)Ubytování - viděl jsem spoustu článků a i z jiných zdojů že to je problém a nikde na oficiálních stránkách ČVUT jsem nenašel dostačující odpověd. JAK JE TO TEDY S KOLEJEMI? Na stránkách psali že prváci je mají zaručené. Znamená to že jenom prváci? Jak jsi to vyřešíl ty pokud jsi studoval či studuješ v Praze?

Předem děkuji za každou odpověd. Moc mi to pomůže.
Ps: na ČVUT bych chtěl jít na znalostní inženýrství. a na UPCE na informatiku jediný obor

Email: popo.knotekseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.10.2019 18:48:44, x) ČVUT je obecně o třídu výš než UPCE, FIT je výrazně lepší než FEI. Prostě v regionu se moc schopných IT lidí na univerzitě nenajde.

    ČVUT má poměrně dost dobrou kapacitu kolejí, takže bych se bydlení až tak nebál.

    Nakonec pokud nedáš FIT, nic se neděje, pokud dáš alespoň něco a v Pardubicích ti to uznají - a dostuduješ v pohodě v Pardubicích. Pokud se ti bude dařit v Pardubicích, tak budeš stále v nejistotě, zda jsi skutečně dobrý, nebo zda jsi jen premiant zvláštní školy. Možné bude jedno i druhé.

    Takže na tvém místě bych rozhodně preferoval ČVUT. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. FJFI ČVUT výběr studijního programu - České vysoké učení technické v Praze
  2. CVUT FIT nebo TUL informatika - Výběr vysoké školy
  3. IT + ekonomie - ČVUT FIT/FEL nebo VŠE FIS - Výběr vysoké školy
  4. Studium na ČVUT FA vs ČVUT FSv - České vysoké učení technické v Praze
  5. FIS VŠE x FEL ČVUT x UHK - Výběr vysoké školy
  6. ČVUT nebo VŠE - Výběr vysoké školy
  7. CVUT, VUT, nebo UPCE - Výběr vysoké školy
  8. UPCE x. ČVUTx ŽILINA - Výběr vysoké školy
  9. UPCE x VŠTE - Výběr vysoké školy
  10. Dopravka nebo FEL ČVUT? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.