Rozhodování se mezi ČVUT FEL / FJFI


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 30.07.2019 22:19:53, Petr, zhlédnuto: 807x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Dobrý den,
rád bych vás požádal o pomoc s výběrem / porovnání mých možností.
Snažím se vybrat si, na jakou z fakult a na jaký obor bych šel, ale létá mi z toho hlava kolem.

Moje situace je taková, že se potřebuji nyní rozhodnout, jestli půjdu na FEL nebo FJFI (bakalářské studium).
Obě fakulty ještě nyní v létě přijímají a mám možnost se na ně dostat bez přijímacích zkoušek, jelikož mám ze střední a z maturity z matematiky požadovaný prospěch.

Předměty, které mě zajímají, jsou programování, fyzika, matematika, grafika a z části i chemie. Upřímně nevím s naprostou jistotou, co chci v životě dělat, ale bude to velice pravděpodobně něco, co spočívá ve výše zmíněných předmětech (alespoň některých, když ne všech).
Líbí se mi myšlenka kreativního programování jako třeba i tvorba her, ale moc rád bych rozuměl i vědám jako fyzika (odvozování vzorečků mě láká) nebo matematika.

Co se týče mých aktuálních dovedností:
Umím celkem dobře programovat, protože jsem měl na střední 4 roky C#, který jsem se učil i ve volném čase (dědičnost, rozhraní, abstrakce, vlákna, sockety, vytváření vlastních eventů atd. mi není cizí), ale nedělám si iluze, že bych ještě neměl hodně co se učit. Je to rozhodně předmět, ve kterém bych se rád rozvíjel.
Matematika a fyzika mě baví, nedělají mi problémy a většinou platí, že se je učím rychle. Tyto předměty bych také rád ovládal.
Grafiku jsem ještě skoro nedělal, ale rád bych se naučil například 3D modelování. Grafika pro mě ale není zas tolik důležitá, jako výše zmíněné předměty.

Celkově bych o sobě řekl, že jsem člověk zvyklý se učit. Od školy bych chtěl, aby mi dala co nejvíce vědomostí pro hlubší pochopení světa i uplatnění se v nějaké ne příliš monotónní práci / podnikání.

Děkuji předem všem, kteří si udělají čas na to, aby mi pomohli s výběrem. Petr


Email: petr.nahodagmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2019 00:49:14, x) FJFI je (výrazně) náročnější a také obecnější. Zejména matematický a fyzikální základ je výrazně lepší než na FEL. Cenou je, vedle mnohem větší náročnosti studia, i to, že absolvent je přece jen méně ready-to-use. Velmi zhruba, na jaderce se víc naučíš to, jak věci fungují. FEL není horší, i když je přece jen snazší. FEL je prostě víc zaměřený. Trochu problém je, že i když FEL má OI a na FJFI mají také informatické zaměření, většina informatických oborů na ČVUT je soustředěna na FIT.

    Jestli můžu doporučit, tak pokud nevíš, podívej se na studijní plány a na osnovy jednotlivých předmětů. Tím si můžeš udělat představu o tom, co by tě zajímalo a zejména bavilo víc. Ani jedna z fakult totiž není špatná volba, takže výběr "to by mě bavilo". A mimochodem, jestli chceš mít fyziku jako koníčka/vedlejší zájem, tak na FEL působí prof. Kulhánek a jeho několikasemestrální kurz teoretické fyziky (pokud neznáš, přednášky jsou na YouTube v kanálu VSPřednášky) je jako volitelný předmět otevřen i studentům vyšších ročníků bakalářského studia. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2019 18:13:21, Petr) Děkuji ti za odpověď. Mohl by jsi mi prosím ještě odpovědět na pár otázek?
      Někde jsem slyšel, že FIT vyučuje co nejvíce praxe tak, aby byli absolventi okamžitě použitelní pro programování, zatímco na FELu naučí člověka lépe, jak věci fungují a že pro něj na těchto základech bude jednodušší si třeba vytvořit nějaký renderovací / fyzikální engine. Dalo by se tedy podobné říct i o FJFI? Naučí tam člověka předpoklady pro vytváření vlastních systémů/enginů ještě hlouběji? Myšlenka vytváření vlastních enginů mě také celkem láká.

      Omlouvám se, jestli jsou moje otázky zmatené. Jak jsem říkal, létá mi z toho hlava kolem.. Nejspíše si budu vybírat mezi Otevřenou informatikou a Softwarovým Inženýrstvím z FELu a pak Informatickými předměty z FJFI, kterých je také hromada. reagovat zde
      Email: petr.nahodagmailcom

Podobné příspěvky:
  1. ČVUT FEL EEM/EEK/EK vs FS TZSI - IB (Mgr.) - České vysoké učení technické v Praze
  2. IT + ekonomie - ČVUT FIT/FEL nebo VŠE FIS - Výběr vysoké školy
  3. Dopravní fakulta ČVUT- prosím poraďte!! - České vysoké učení technické v Praze
  4. Výbět IT vysoké - MU, VŠE, VUT, ČVUT? - Výběr vysoké školy
  5. VSE FIS x CZU PEF x CVUT FEL - Vysoká škola ekonomická v Praze
  6. ČVUT - FS - Přestoupit nebo zůstat? - České vysoké učení technické v Praze
  7. MFF CUNI vs ČVUT FJFI - Výběr vysoké školy
  8. Kam? ČVUT(FEL/FIT) X VŠE(FIS) X ??? - Výběr vysoké školy
  9. VŠE nebo ČVUT, názory a zkušenosti? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  10. CVUT FIT nebo TUL informatika - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 13:16:34.