MUNI X VŠE


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.05.2019 22:36:52, M, zhlédnuto: 496x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli je podle vás studium na ESF MUNI srovnatelné s VŠE.

Přemýšlím, na kterou z těch škol jít, a něco mi říká, že VŠE je asi lepší, ale táhne mě to do Brna. Rozhoduju se mezi oborem mezinárodní studia a diplomacie (VŠE) a sdruženým studiem francouzštiny pro hospodářskou činnost s veřejnou ekonomikou a správou (MUNI).

Díky za názor a hezký den!
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.05.2019 09:59:46, x) Jde přece jen o soft obory, kde hrají velkou roli v uplatnitelnosti absolventa* soft skills a také, i když se to nerado přiznává, pověst školy. VŠE má výrazně lepší pověst než ESF MU, proto je z hlediska egoismu lépe volit VŠE. Absolventi VŠE jsou v českých poměrech nejlépe placení absolventi vysokých škol, o absolventech ESF MU se to rozhodně tvrdit nedá.

    Na druhou stranu pokud nejsi sociopat z okruhu příznivců Strany Sociopatických Občanů, uvědomuješ si, že "studuji, co mě baví" má pro tebe možná mnohem větší hodnotu než "studuji, co mě dostane do vaty". Takže tvá otázka by možná měla znít jinak: "Je sdružené studium..... na ESF MU dost dobré, aby mělo smysl jít to studovat?" (Nemaje zlatých vlasů, odpověď neznám.)

    ___________
    * Antiflame: Slovo "absolvent" je významné. Po pár letech praxe se HR dívá spíše na praxi a škola je podružná. Jenže jméno školy usnadňuje nebo znesnadňuje start kariéry, tedy dostupnost startovní pozice, takže implicitně stále hraje roli. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Fyzika: PřF MUNI vs MFF CUNI - Výběr vysoké školy
  2. VUT FIT vs MUNI FI Programování a vývoj aplikací - Výběr vysoké školy
  3. UPOL nebo MUNI? - Výběr vysoké školy
  4. VŠE x MUNI - Výběr vysoké školy
  5. Nutriční terapie MUNI - Výběr vysoké školy
  6. obor Podniková ekonomika a mgmt na MUNI - Masarykova univerzita
  7. Biologie na UPOL nebo MUNI - Výběr vysoké školy
  8. ESF MUNI vs. PEF MENDELU (Finance) - Výběr vysoké školy
  9. VUT vs. PřF muni - Výběr vysoké školy
  10. VŠE fph vs. Muni ESF vs. UTB Fame - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.