Vysoká škola pro specifikovaného člověka


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.11.2018 16:01:28, zoufalyjedinec@seznam.cz, zhlédnuto: 218x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Dobrý den, jsem v prváku na výšce, na žurnalistice. Nejsem zde ale spokojený, od této školy jsem asi očekával něco jiného. Blíží se zápočty a nevidím reálnou šanci udělat aspoň 3-4 předměty, které mám zapsané (z 10). Z přednášek, které jsou povinné, toho moc nemám, vždy je nějak odsedím. Chybí mi nějaká cvičení, něco akcnejsiho, chci dělat i nějaké projekty, nějakou aktivitu, která mě bude rozvíjet, ne jen sedět a poslouchat to, co mě bohužel moc nezajímá a nevyvíjet žádnou aktivitu.

Vím, že radit někomu po síti je těžké, přesto bych byl rád, kdyby mi někdo napsal nějaké nápady, co bych mohl studovat. Vím, co stoprocentně dělat nemůžu, nebo nechci: předměty související s přírodními vědami (lékařství, matematika, fyzika, programování) - byl jsem na technické střední škole, přírodopis jsem neměl od základky a asi bych se už nechytil, matematika a počítání mi nikdy moc nešlo. Dále nic sportovního, nejsem vrcholový sportovec, takže to nepřipadá v úvahu. Jazyky jsou pro mě fajn, ale nesmí to být lingvistika (morfologie, fonetika...) - to jsem si teď na žurně užil víc než dost. Dějiny asi taky ne, s tím mám bohužel spíš špatně zkušenosti. Společenské vědy typu sociologie, filosofie, to je sice možná zajímavé, ale musí to člověk chápat.

Ve volném čase dělám počítačovou grafiku, nejsem na úplně top úrovni, vypracovávám se, ale vidím určitý progress. Zajímá mě marketingová psychologie, ale zase se bojím podat si na něco takového přihlášku, protože se zase nevyhnu určitým předmětům. Také mě baví práce s lidmi, zkoumat různé statistiky, jak se svět postupem času mění...

Preferuji města na Moravě, do Prahy nechci a cokoliv více na západ je už daleko.

Možná jsem hodně ostrouhal seznam toho, co bych mohl dělat. Je to ale realita a už mi dochází nápady :)

Díky moc za podněty!


Email: zoufalyjedinecseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.11.2018 15:48:45, x) Možná je tvůj problém v tom, že se ptáš špatně. Otázka "co bych měl studovat, když nechci ....." tě s největší pravděpodobností dostane zase na školu, která pro tebe bude zase utrpením. Nebo na školu, kterou sice dáš, ale vlastní studium ti nedá víc než fakticky bezcenný diplom. Zeptej se spíš jinak Dobré otázky jsou: "Proč chci studovat vysokou školu?" nebo "Čím bych se chtěl zabývat po dostudování?"

    Pokud ti jde jen diplom, protože máš pocit, že rodina očekává, že budeš magistr nebo inženýr, tak si vyber co možná nejjednodušší obor ekonomického zaměření (OSU, VŠB-TUO, UPOL, MZLU) nebo nějakou málo oblíbenou učitelskou aprobaci pro základní školy (matematika, fyzika, přírodopis, chemie, technická výchova,...). A počítej s tím, že tak rozšíříš řady směšných magistrů, kteří jsou k ničemu.

    Mimochodem, na lékařských a přírodovědeckých fakultách každý rok studuje překvapivě vysoký počet těch, kteří získali maturitu například na průmyslovce nebo na obchodní akademii, občas se tu objeví i konzervatorista, tedy lidé, kteří měli biologii a chemii naposledy na základní škole. Pokud snad máš chutě třeba na tu medicínu, tak máš stále šanci v červnu uspět u přijímacích zkoušek. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.11.2018 21:35:17, zoufalyjedinec@seznam.cz) To je dobrý podnět, nenapadlo mě se takto ptát. Chci dělat hlavně něco, co pro mě bude mít smysl. Od VŠ očekávám že ji budu schopný dokončit, budu moct při škole dělat nějaké projekty, klidně podporované univerzitou, chci hlavně, aby mi škola dala nějaké zkušenosti.

      Hlavně mám pocit, že VŠ má dnes každý druhý, a trošku se obávám, že bych v budoucnu nenašel bez výšky uplatnění (otázka ale je, jaké uplatnění bych měl jako magistr s učitelskou aprobací pro ZŠ). O rodiče mi v tomto směru úplně nejde, kvůli nim VŠ nedělám, dělám to pro sebe. Jen mi je pak vůči nim nepříjemné, když mi z velké části platí koleje, stravu, a já to prakticky zahodím.

      Studovat bych chtěl také z tohoto důvodu: je mi 20, chci být v kolektivu lidí v mé věkové kategorii, nástupem do práce bych se najednou dostal do jiné kategorie, pravděpodobně bych ztratil přístup k mým vrstevníkům a to by mě asi úplně šťastným nedělalo :)

      Díky za názor. reagovat zde
      Email: zoufalyjedinecseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.11.2018 22:53:22, x) Já byl jako student "nízkorozpočtový", rodiče mi zaplatili kolej, na ostatní jsem si musel vydělávat (vč. poměrně solidní zásoby knih, protože jsem se snažil znalostmi výrazně přesáhnout svůj obor). Můžu tě tedy z vlastní zkušenosti ujistit, že na jedné straně můžeš být jako student zcela mimo kolektiv "bavících se", na druhé straně i jako zaměstnanec (jako podnikatel moc ne, protože je s tím obvykle víc starostí) se můžeš díky sociálním sítím dostat do nejrůznějších skupin, které se scházejí podle zájmů. A řekl bych, že některé z nich fungují lépe než anonymní vysokoškolské party (třeba před chvílí mi přišla pozvánka na pražské pivo z jedné skupiny na FB - a sejde se nás skutečně pestrá společnost). Takže pokud ti jde jen o společnost vrstevníků, nemusí to být zase až taková výhra.

        Jako magistr s učitelskou aprobací pro ZŠ bys mohl učit na základní škole, po kurzech i na střední škole. Ono když se učitelství věnuješ se zápalem, tak ti to také něco dá. No a když si vybereš učitelství pro třetí stupeň (střední školu), dostaneš i nějaký rozumný základ, který ti umožní se uplatnit i v oboru aprobace. Můžeš se na to dívat tak, že když už nic jiného, tak učitelským studiem získáš formální kvalifikaci pro výkon regulované profese. Zkušenosti z náslechů jsou (prý, nejsem učitel) k nezaplacení, řadu nadšenců prý odradily od učitelské dráhy ještě před promocí :D

        Projekty a zkušenosti pro život, to je docela vágní. Například na PřF UK je takovým hodně velkým projektem magisterská diplomová práce, školy s dobrou vědou preferují včasné zapojení studentů do vědecké práce (vyhlášená je v tom PřF v Olomouci). Takové "menší projekty" jsou pak nejrůznější seminární práce na lepších technikách (např. FIT VUT, ale to je docela drsná škola, zajímavé je to i na FEKT VUT).

        Jestli ti můžu lehce poradit, zkus se zamyslet nad tím, jaké obory by tě bavily. Pokud si výběrem školy neukousneš příliš velké sousto, to ostatní přijde samo. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Předpoklady pro studium IT/Další škola - Výběr vysoké školy
  2. veterina - prijimacky, skola - Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
  3. Vysoká škola bez přijímaček - Výběr vysoké školy
  4. Ekonomická škola - Výběr vysoké školy
  5. Druhá vysoká škola - Informace o studiu
  6. Vysoka skola zamerena na IT - Výběr vysoké školy
  7. Je vysoká škola k ničemu? - Který obor? - Ostatní
  8. Vysoká škola - technický směr výběr - Výběr vysoké školy
  9. Panevropská Vysoká Škola - obor Právo - Panevropská vysoká škola
  10. Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Technologiea řízení dopravy - Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.