VŠCHT Praha x VFU Brno


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 14.11.2018 20:13:54, Juráš, zhlédnuto: 689x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Ahoj všichni!
Výběr mé VŠ se blíží a potřeboval bych pomoct s výběrem. Odmalička jsem chtěl pracovat ve výzkumu a chemie mě vždycky bavila. Zaujaly mě proto 2 vysoké školy - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a Veterinární a farmaceutická univerzita Brno (FF). VŠCHT se mi však zalíbila víc (i přes její obtížnost). Momentálně studuji na gymnáziu (s výborným prospěchem). Matika mi celkem jde, a když to nejde, nemám problém se to doučit. S fyzikou to je horší, protože jsme v učivu celkem pozadu. Chemie, i přes to, že mi jde, je však v tomhle nejhorší - máme na ní nejhorší učitelku na škole a většinu učiva musím dohánět sám. Měl bych s tímhle na VŠCHT velký problém, nebo se tam základy aspoň částečně opakují?

Další věc, co by mě zajímala, je uplatnění. Konkrétně mluvím o Syntéze a výrobě léčiv nebo Biochemii a biotechnologii na VŠCHT a o Farmacii na VFU. Kdybych se chtěl zaměřit na výzkum, kde to bude lepší?

Předem děkuji za reakce.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.11.2018 10:03:39, x) V zaměření na výzkum (aplikovaný) bude lepší VŠCHT, dokonce výrazně lepší. FaF VFU je primárně zaměřená na přípravu lékárníků, nikoliv na výzkum, ze dvou FaF v ČR je ta v Brně pokládána za slabší.
    Počítej ale s tím, že výzkum je běh na dlouhou trať - po absolvování bakalářského a magisterského studia (5-6 let, dle oboru a ev. komplikací typu problémové předměty nebo delší stáže hůře kompatibilní se studiem) je třeba dalších 3-4 let doktorského studia, ideálně na jiné univerzitě, a nějakou dobu (obykle 1-2 roky) neformální postdoktorandský pobyt na nějakém dalším pracovišti. Takže pokud chceš být dobrý a ne jen nádeník, bude to spousta práce, navíc od doktorského studia práce s rizikem, že se vydáš po slepé uličce a několik let bude v troubě. Opakování je možné, ale je to náročné (špatně placené, věk, kdy tvoji spolužáci budou zakládat rodiny,...). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.11.2018 12:22:08, Juráš) Děkuji za odpověď.
      Na jaké univerzitě by bylo nejlepší dostudovat doktorát po dokončení magisterského studia? A jak je to s uplatněním? (I mimo výzkum, obecně obor Syntéza a výroba léčiv.) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.11.2018 12:37:38, Honza) Ahoj, v Brně jsem nestudoval, takže ti bohužel nemůžu moc poradit, ale sám jsem studentem VŠCHT. Zaměření hodně záleží od oboru, ale samozřejmě se zde rodí i nějací výzkumníci - tací gurmáni pak opravdu pokračují nejčastěji i v dalším, doktorském, studiu. Pokud je to tvůj sen, neměly by tě předměty odstrašit, šel jsem sem se dvojkami a chutí a problém jsem neměl, někteří spolužáci to štěstí neměli a vyletěli - tací ovšem většinou buď postrádali motivaci, nebo způsob myšlení, který je potřebný k zvládnutí předmětů. Máš li jedničky a víš, že jsi schopný se učit a občas i něco pochopit, neměl by to být problém. Matiky bych se nebál, tedy, je tu, ačkoliv to není asi to nejhorší co mě z vysokoškolské matiky mohlo potkat, jak tak poslouchám od některých kolegů z matfyzu apod., navíc matika se, aspoň na začátku, vyučuje snad na každé vysoké škole, pokud není zaměření úplně mimo (a to třeba i borci z ČZU si nějakou tu matiku prostě projdou). Já jsem tu spokojený, na fyziku jsem nikdy nebyl, maturitu jsem dal a nějak to zvládám i tady. Chemie byla částečně koníčkem, takže co sjem potřeboval dohnat, jsem vždy dohnal, ale to ty musíš vědět za sebe, důležité je mít hlavně základní pochopení chemie a nějaký ten přehled, aby toho nebylo pak příliš, takže maturita z chemie je určitě dobrým krokem k dosažení získání těchto poznatků. Ale také není úplně nutná, budeš si schopen se vše naučit sám. Je pro mě těžké říkat, proč jsem nechodit, prestože si nemyslím, že je Brno špatná volba, především chceš-li třeba dělat v lékárně, ale prostě to tady mám rád. Neříkám, že mám rád všechny učitele, ale dá se to, poznal jsem skvělé kamarády a studuji to, co chci. Nevím, jestli bych sám sebe viděl přímo ve výzkumu, takže úplně ti neporadím jak s touhle cestou, ale asi bych stále volil VŠCHT. Kamarád ex-student, který dokončil Ing studium teď ve výzkumu nedělá, získal pozici ve firmě a pokud jsem pochopil, není to přímo manažerská funkce, ale cosi organizuje či kontroluje, nevyzvidal jsem. I nikom dalším moc nevím, ale pokud je tvůj sen jen a přímo výzkum, možná by stálo za to po studiu zkusit zahraniční firmu, kde zřejmě dostaneš více možností. Ačkoliv se v Česku firmy taky najdou, jsme prostě malá země.

    Každopádně ať se rozhodneš jít kamkoli, tak hodně štěstí s chemii zdar!

    (Nečetl jsem si to po sobě, tak snad to dává smysl) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.11.2018 19:35:34, Juráš) Moc děkuju!
      Jsem rád, že napsal někdo přímo z VŠCHT. Opravdu mi to pomohlo! Chuť na studium tohoto oboru určitě mám a myslím si, že s chápáním bych asi problém moc neměl (aspoň teda u matematiky, nevím, jak by to bylo u fyziky). Z chemie maturovat určitě budu, spíš nevím, jestli si mám jako druhý předmět vzít fyziku nebo biologii (přikláním se spíš k biologii, ale je mi jasný, že na VŠCHT se mi asi hodí trochu víc ta fyzika). Z čeho jsi maturoval ty?

      Jinak ještě jednou moc děkuju a hodně štěstí se studiem! reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2019 20:07:34, Mm) Ahojky, jsem také studentkou VŠCHT, nevím, jestli už není pozdě, ale jestli se přikláníš více k biologii, tak bych být Tebou klidně maturovala z ní (navíc pokud míříš na FPBT, kde se s biologií potkáš často). Na VŠCHT se všechno bere úplně od začátku, jak matematika, tak fyzika, sice v úplně jiném tempu než na střední, ale od začátku. Poté je už jen na Tobě, aby Ti neujel vlak - prostě když budeš pravidelně počítat, potom určitě nebudeš mít žádný problém.
        Já osobně jsem byla na težším gymplu jedničkářka a měla jsem velký strach ze studia na VŠCHT, všichni mě strašili, jak se to nedá zvládnout. Možná je to i dobře, protože to člověka i více nakopne, aby se snažil. Ale zvládnout se studium dá v pohodě, jenom tomu musíš obětovat čas.
        Každopádně studium na VŠCHT je časově velmi náročné - samozřejmě závisí na tom, jak školu bereš, jestli jen tak, jenom abys dal zkoušku, nebo jestli bereš studium zodpovědněji, tak jako tak stejně více jak polovina studentů po prvním roce odchází/je vyhozena (ale to jsou stejně jenom statistiky ;) ). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.11.2018 13:22:42, P. Janák) Ahoj, bohužel jsem nestudoval ani na jedné škole osobně, okolo VŠCHT jen občas projdu, ale na obou školách mám kamarády/kamarádky. Jedna slečna je ve tretaku v Brně, kluk a holka na VŠCHT, všichni školu zvládají a jsou spokojeni, jen se asi bude trochu lišit jejich budoucí zaměření, ale sám se v tom nevyznám, tak ti to nepovím, každopádně si myslím, že chybu neudělas, ať už půjdeš kamkoliv, především bavi-li te chemie. Promiň, že nemůžu úplně pomoct, ale kolegové snad poradí i víc:) vím, že na VŠCHT stránkách a brněnských stránkách cosi o uplatnění mají, ale samozřejmě na sebe školy ti horší neprozradí - i tak, pokud ses ještě nedíval, si dovolím te odkázat:

    https://studuj.vscht.cz/ptas-se-casto
    https://pol.vscht.cz/o-ustavu/uplatneniabsolventu
    https://www.vysokeskoly.cz/clanek/porovnani-oboru-farmacie-2013 (zde něco málo k Brnu:)) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.11.2018 19:45:49, Juráš) Ahoj! Děkuju za přiložené odkazy.
      Podle toho co jsem tady četl u dalších příspěvků by mě nikdy nenapadlo, že % nezaměstnanosti budou tolik nízko :D. Asi zkusím tu VŠCHT a když tam nevydržím, tak půjdu do Brna. To mi zatím přijde jako nejlepší možnost :). reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Univezita Karlova nebo VŠCHT - Výběr vysoké školy
  2. všcht vs. přf uk - Univerzita Karlova
  3. Chemie - Přírodovědecká fakulta x VŠCHT - Výběr vysoké školy
  4. Šance na přijetí na VŠCHT + další tipy - Výběr vysoké školy
  5. POMOC! NF(VŠE) x MÚVS (ČVUT) x VŠCHT - Výběr vysoké školy
  6. PřF UK nebo VŠCHT? - Výběr vysoké školy
  7. FCHT Pardubice nebo VŠCHT Praha ? - Výběr vysoké školy
  8. syntéza léčiv na VŠCHT - Výběr vysoké školy
  9. VSCHT FPBT nebo VUT FCH - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  10. Praha nebo pardubice? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.