VŠE FMV x FPH


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 18.06.2018 23:04:20, Terka, zhlédnuto: 516x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDostala jsme se na VŠE na obě tyto fakulty - FMV i FPH a mám dilema, protože si nejsem jistá, na kterou jít.

O FMV jsem slyšela, že je jednou z nejlehčích fakult, a při podávání přihlášek jsem si jako hlavní obor dala "Mezinárodní vztahy - diplomacie" (a bylo mi řečeno, že už si ho teď nemohu změnit), čehož nyní lituju, protože mi přijde, že se s tímto oborem budu moci hůře uplatnit než s oborem "Mezinárodní obchod".
Pokud tedy někdo máte informace o uplatnění z těchto dvou oborů a popřípadě rozdíly v uplatnění, byla bych za ně moc vděčná :).
Také by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenosti z přestupováním mezi obory na FMV, protože se právě bojím, že diplomacie není ten správný obor. Chtěla bych si ho změnit klidně už po prvním půl roce na Mezinárodní obchod, nevíte někdo, jestli by mi to děkan byl ochotný povolit?

Co se týče FPH, slyšela jsem, že obor "Podnikové hospodářství" má dobrou pověst a je středně těžký, a tudíž se nemůžu rozhodnout, jestli volit nepraktickou "Diplomacii" , nebo zvolit sázku na jistotu, přestože si myslím, že mě to srdcem táhne k trochu humatnějšímu studiu a studiu francouzštiny, kterou nechci zapomenout (ale pak si ji teoreticky můžu i na FPH dát do volitelných předmětů doufám). Také by mě zajímaly vaše zkušenosti s oborem "Podikové hospodářství" celkově :).

Děkuju moc za všechny rady :).


Email: michelangelinaseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2018 12:52:50, getyy) Já studuju na FP a mám kamarády z FMV. Prakticky rozdíl mezi diplomacií a obchodem není žádný, oan dva jsou to rádoby ekonomické obory, kam se hlásí lidi, kteří neví co studovat. Jejich jedinou "předností" je jazyková vybavenost, ale zcela upřímně, vyuka jazyků na vše (až na aj) stojí za nic. Naopak co je na FMV dobrý, jsou možnosti studia/stáží v zahraničí. Ale tím byvh ty výhody uzavřel. Takže pokud chceš mít vystudovanou vše bez bolesti, tak jdi tam.
  Podniková e a mn, což studuju já, je na druhou stranu o hodně ekonomicky i prakticky zaměřenější. Výhodou je možnost uplatnění na různých pozicích, ale to z fmv taky... Ona ani FP není z nejnáročnějšićh, ale co se týče ekonomické vzdělanosti, tak rozhdoně na vyšší úrovni.
  Záleží, co od studia čekáš a jak moc se chceš ekonomii věnovat. Pokud ti jde především o ni, tak sis měla zvolit FFU, pokud tak středně, tak FP je nejlepší volba. Jestli ti jde jen o titul z vše, tak jdi na FMV.
  reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.02.2024 09:28:09.