Metropolitní Univerzita Praha - Náročnost, kolektiv atp


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.08.2017 01:50:43, Dave, zhlédnuto: 2726x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý večer,

chtěl bych se zeptat, zda-li někdo z přítomných lidí studuje na této VŠ? Konkrétně Průmyslové vlastnictví.
Pokud ano, poprosím Vás o nějaké informace. Náročnost učiva, kolektiv, školné, personální atp. Nyní studuji na CZU a konstatuji že je to nad mé síly a o tom, že volný čas skoro není ani nemluvím.

Takže, pokud máte někdo nějaké poznatky, určitě napište. Budu rád.

Popřípadě i jinou VŠ, pokud nestudujete na MUP. Ale jenom Vás prosím, aby to byla soukromá škola, na které bych měl volný čas. Díky moc! Čágo.

Email: prologicpostcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2017 13:47:29, x) Naprosto upřímně, PEF ČZU je hodně slabá škola co do personálního zajištění i kvality (hodnoceno tím, co se studenti naučí), takže pokud nezvládáš ani studium na PEF, nejspíš nemáš na studium na vysoké škole předpoklady. Studium na české soukromé vysoké škole by pro tebe mohlo být řešením, protože české soukromé vysoké školy jsou bez výjimky ještě horší ve smyslu kvality výuky (výjimkou byla Literární akademie, ale ta zkrachovala). Kvalitou výuky nemám na mysli to, jak pohodově to vnímají studenti, ale to, jak je výuka doopravdy užitečná. Když se podíváš na statistiky ne/zaměstnanosti absolventů, mají soukromé vysoké školy jen trochu horší výsledky než veřejné vysoké školy ve srovnatelných oborech, ale jde o hrubé údaje. Když zvážíš, že soukromé vysoké školy mají obvykle mnohem vyšší podíl studentů v kombinované formě (a ti obvykle nedostanou u příležitosti promoce výpověď) a že lze očekávat vyšší podíl studentů s lepším sociálním kapitálem (školné je bariéra pro "děti dělníků a rolníků", takže mezi studenty je více těch, kterým může při hledání práce pomoci pověstná tetička tlačenka, která umí zatlačit na vhodných místech), je celkem zřejmé, že jméno školy v ekonomických oborech hraje velkou roli - a soukromá vysoká škola znamená to nejhorší jméno.

  Takže pokud není tvým cílem pouze získat titul, který by ti pomohl formálně splnit nějaké podmínky pro výkon jisté pozice, na kterou máš odborné předpoklady nebo vlivného tatínka, případně získat leštítko ega v pouzdře na špagety, rozhodně zvaž, zda pro tebe to studium má smysl. Případně se zamysli nad tím, zda důvodem tvého studijního neúspěchu není to, že tě studium nebaví, chtěl bys studovat něco jiného a tak na to kašleš. Racionální by pak nebylo studovat pochybný obor na pochybné vysoké škole, ale jít studovat to, co by tě bavilo. Z hlediska uplatnitelnosti "v byznysu" je celkem jedno, jesti máš vystudovanou MUP, filozofii, nebo třeba dějiny techniky. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.08.2017 09:31:33, jo ho ho) Proč je tento dotaz do písmene okopírovaný jiný? To, že by někdo nezvládal PEF ani časově, není snad vůbec možné. Vzhledem k tomu, že výuka je 12!!! týdnů a cvičení 6 krát za semestr!!!! dostala se tato škola na snad nejnižší možnou časovou dotaci, která existuje. To mj. mělo právě vliv na její kvalitu ( s dalšími faktory). Takže na přípravu zbývá obrovské množství času.

  Průmyslové vlastnictví na MUP garantuje Katedra průmyslového vlastnictví, která je na dobré odborné úrovni (např. prof. Boháček i další). Jde o celkem specifický obor dosti úzce zaměřený, ale dá se očekávat slušné uplatnění, asi by to chtělo dobrou jazykovou průpravu. Nejedná se tedy o studium ekonomie, ale opravdu o specifický obor (nejsem ani absolvent ani pedagog ani jiný zaměstnanec na této vš).
  reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Vysoká škola Karla Engliše- náročnost, atp. - Vysoká škola Karla Engliše, a.s.
 2. Metropolitní univerzita Praha - Ostatní
 3. Západočeská univerzita - ANO x NE? - Informace o studiu
 4. MUP PRAHA - Informace o studiu
 5. Jak je na tom Slezská univerzita v Karviné dnes? - Slezská univerzita v Opavě
 6. Studium na Metropolitni univerzite Praha - Informace o studiu
 7. Metropolitní univerzita - Ostatní
 8. Policejní akademie Praha - Policejní akademie České republiky
 9. Jihočeská univerzita - Ostatní
 10. Metropolitní univerzita Praha - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.