FI MUNI vs. FIT VUT - uplatnění


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.06.2017 14:54:17, Informatik, zhlédnuto: 9146x, reakcí celkem: 19Reagovat na příspěvek
Zdravím,
jsem přijatý na všechny 3 školy, kam jsem se hlásil - FIT VUT i FIT ČVUT a FI MUNI, rozhodl jsem se ale že bych chtěl do Brna, takže jsem ČVUTčko vyloučil z rozhodování.
Našel jsem spoustu článků na rozdíly mezi informatikou na VUT a informatikou na MUNI, takže na ty rozdíly se ptát nechci. Teda ne na ty rozdíly základní (vím, že na VUT jsou projekty a makačka, na MUNI volnost a pohodička) atd.
Ale dost jsem si prostudoval weby obou škol a hodně mě zarazilo, že i když VUT je těžší, praktičtěji zaměřené atd. tak jsem na jejich webu (nebo někde v nějakém letáčku, co mi dali na DOD, už si nejsem jistý), četl, že jejich absolventi mají plat 33.000, na MUNI je to 45.000. Abyste mě špatně nepochopili, nejde mi o peníze, obě částky jsou pro mě sci-fi, který jestli někdy budu mít, tak budu šťastný, ale proč má Masarykova univerzita o tolik víc nástupní platy, jestli je VUT těžší a praktičtěji zaměřená škola. Nemělo by to být opačně? Nemanipuluje někdo nějakým způsobem s těmi statistikami?

Abyste pochopili, dostat se na Masarykovu univerzitu byl můj vysněný sen už prakticky od prváku nebo od druháku, kdy jsem si ještě myslel, že ze mě bude právník nebo ekonom a informatice jsem neměl ani tušení (programování přišlo až pozdějc). Asi je to tím, že u nás na škole (Olomouc) nám někteří učitelé tu Masárnu všťěpovali jako to nejlepší, co na Moravě existuje a tak ji mám asi (a možná neoprávněně) zafixovanou jako nej. školu vůbec. Učitelé, spolužáci, rodiče, příbuzní atd. samozřejmě byli nadšeni, že jsem se dostal na takovou univerzitu bez ohledu na to, co tam jdu studovat, ale několik málo lidí, co znám a do informatiky trošku vidí (bratranec, učitel informatiky na střední, kamarád atd.) si klepou na čelo, proč jdu na Masárnu, když jsem se dostal na VUT a ČVUT, že je to chyba varují, že se moc dobře neuplatním, protože i když se to jmenuje informatika, tak vesměs budu studovat spíše matematiku (což mi nevadí, matematika mě baví). Ale uplatním se? Přiznám se, že jít na MUNI je pro mě komfortní zóna, protože od prváku jsem neměl fyziku a na VUT bych ji zase měl a nevím, jak bych to zvládal, a protože mě moc nebaví grafika a HW, které jsou na VUT údajně povinné a těžké. Navíc na FIT VUT jsem nestihl DOD kvůli stejnému termínu s DOD na Fakultě informatiky a statistiky na VŠE, takže nevím, jak to tam vypadá a slovní spojení "Starý klášter" mě prostě děsí, i když kamarád, co tam byl říká, že je to supermoderní tam. Masárnou jsem byl nadšen (vzhled a vybavení). Je to tam opravdu taková flákárna, jak se říká? Asi nejsem úplně super dříč, ale na sš jsem nemusel 4 roky prakticky ani otevřít učebnici doma (až do maturity) a odmaturoval jsem s vyznamenáním, takže vím, že další roky takového "nic nedělání" a promrhaného času, by bylo zbytečné.

Díky moc, jestli jste dočetli až sem a jestli odpovíte ;)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.02.2020 21:58:02, Jakub) Hledal jsem si práci přes agenturu www. coolpeople .cz, podívejte se na jejich stránky, tam najdete i přihlašovací formulář, kde se můžete registrovat, a práci jsem našel cca za měsíc, chodil jsem na hodně pohovorů, protože jsem díky nim dostal opravdu hodně nabídek. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2020 15:25:35, Marcel) Jak dlouho to zhruba trvalo, než jste si díky této agentuře našel práci? a kde přesně jste se musel registrovat? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.02.2020 14:18:48, Jakub) Já se živím už několik let jako linux admin, a také trochu fušuji do C++. Práci jsem nedávno měnil díky agentuře z Prahy, kterou mi doporučil kamarád. Registroval jsem se tam, a hned jsem začal chodit na pohovory přesně podle toho co umím. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2020 20:31:33, Marcel) Hledal jsem si někdo hned po škole v Praze práci v IT? Přesně po studiu na fakultě informatiky? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.09.2018 11:33:04, Rejd) Až se mě někdo zase zeptá na rodzíl mezi FI a FIT, ukážu mu tento komentář. Díky :) reagovat zde
    Email: oikosmetin2seznamcz


Podobné příspěvky:
  1. Fyzika: PřF MUNI vs MFF CUNI - Výběr vysoké školy
  2. MUNI FF Anglický jazyk a literatura magisterské studium- přijímačky - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. Uplatnění absolventů TF ČZU x FS ČVUT - Výběr vysoké školy
  4. VUT FIT vs MUNI FI Programování a vývoj aplikací - Výběr vysoké školy
  5. Biofyzika na MUNI - Výběr vysoké školy
  6. ESF MUNI vs. PEF MENDELU (Finance) - Výběr vysoké školy
  7. FIS VŠE nebo ESF MUNI? Dvě výborné školy, má cenu dojíždět? - Výběr vysoké školy
  8. VUT (FP) vs MUNI (ESF) - informatika - Výběr vysoké školy
  9. VŠE fph vs. Muni ESF vs. UTB Fame - Výběr vysoké školy
  10. PEF IS/ICT administrace vs MUNI Kyberbezpečnost - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 13:16:34.