FI MUNI vs. FIT VUT - uplatnění


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.06.2017 14:54:17, Informatik, zhlédnuto: 9119x, reakcí celkem: 19Reagovat na příspěvek
Zdravím,
jsem přijatý na všechny 3 školy, kam jsem se hlásil - FIT VUT i FIT ČVUT a FI MUNI, rozhodl jsem se ale že bych chtěl do Brna, takže jsem ČVUTčko vyloučil z rozhodování.
Našel jsem spoustu článků na rozdíly mezi informatikou na VUT a informatikou na MUNI, takže na ty rozdíly se ptát nechci. Teda ne na ty rozdíly základní (vím, že na VUT jsou projekty a makačka, na MUNI volnost a pohodička) atd.
Ale dost jsem si prostudoval weby obou škol a hodně mě zarazilo, že i když VUT je těžší, praktičtěji zaměřené atd. tak jsem na jejich webu (nebo někde v nějakém letáčku, co mi dali na DOD, už si nejsem jistý), četl, že jejich absolventi mají plat 33.000, na MUNI je to 45.000. Abyste mě špatně nepochopili, nejde mi o peníze, obě částky jsou pro mě sci-fi, který jestli někdy budu mít, tak budu šťastný, ale proč má Masarykova univerzita o tolik víc nástupní platy, jestli je VUT těžší a praktičtěji zaměřená škola. Nemělo by to být opačně? Nemanipuluje někdo nějakým způsobem s těmi statistikami?

Abyste pochopili, dostat se na Masarykovu univerzitu byl můj vysněný sen už prakticky od prváku nebo od druháku, kdy jsem si ještě myslel, že ze mě bude právník nebo ekonom a informatice jsem neměl ani tušení (programování přišlo až pozdějc). Asi je to tím, že u nás na škole (Olomouc) nám někteří učitelé tu Masárnu všťěpovali jako to nejlepší, co na Moravě existuje a tak ji mám asi (a možná neoprávněně) zafixovanou jako nej. školu vůbec. Učitelé, spolužáci, rodiče, příbuzní atd. samozřejmě byli nadšeni, že jsem se dostal na takovou univerzitu bez ohledu na to, co tam jdu studovat, ale několik málo lidí, co znám a do informatiky trošku vidí (bratranec, učitel informatiky na střední, kamarád atd.) si klepou na čelo, proč jdu na Masárnu, když jsem se dostal na VUT a ČVUT, že je to chyba varují, že se moc dobře neuplatním, protože i když se to jmenuje informatika, tak vesměs budu studovat spíše matematiku (což mi nevadí, matematika mě baví). Ale uplatním se? Přiznám se, že jít na MUNI je pro mě komfortní zóna, protože od prváku jsem neměl fyziku a na VUT bych ji zase měl a nevím, jak bych to zvládal, a protože mě moc nebaví grafika a HW, které jsou na VUT údajně povinné a těžké. Navíc na FIT VUT jsem nestihl DOD kvůli stejnému termínu s DOD na Fakultě informatiky a statistiky na VŠE, takže nevím, jak to tam vypadá a slovní spojení "Starý klášter" mě prostě děsí, i když kamarád, co tam byl říká, že je to supermoderní tam. Masárnou jsem byl nadšen (vzhled a vybavení). Je to tam opravdu taková flákárna, jak se říká? Asi nejsem úplně super dříč, ale na sš jsem nemusel 4 roky prakticky ani otevřít učebnici doma (až do maturity) a odmaturoval jsem s vyznamenáním, takže vím, že další roky takového "nic nedělání" a promrhaného času, by bylo zbytečné.

Díky moc, jestli jste dočetli až sem a jestli odpovíte ;)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2017 17:51:12, Informatik) Nikdo? Prosím o odpověď reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.08.2017 08:28:55, Fiona) Je to poněkud složitější.
      FI bývala "volnost a pohodička", ale skladba předmětů na Bc. studiu se poněkud změnila a teď už jsou i tu povinné projekty.
      Pořád ovšem platí, že je tu flexibilní rozvrh a že hodně závisí na studentovi, kolik si toho odnese. Potřebné kredity lze "nahnat na jednoduchých předmětech", ale stejně tak můžeš být v labu, zapisovat si pokročilé věci a dokonce předměty přímo od Průmyslových partnerů.
      Diplomku i bakalářku také můžeš dělat pro průmyslového partnera. Nikdo ti ji neproplatí, ale v rámci ní nejspíš uděláš i nějakou práci a ta ti proplacena bude. Taky není neobvyklé mít ke studiu nějaký menší úvazek, vzít si volno na státnice a po nich plynule nastoupit. Plat je vyšší úměrně nabytým zkušenostem.
      A samozřejmě FI vychovává odborníky a podařilo se jí chytit několik vln. Například je velký hlad po bezpečácích a nástupní platy bezpečnostního experta s právnickým a sociologickým pozadím jsou nyní třeba třikrát vyšší, protože ti lidi prostě nejsou. Tím, že FI součástí univerzity mohla zde vzniknout unikátní spolupráce FI a PrF (právnická) i FSS (sociologie). Samozřejmě studenti mají možnosti si zapisovat předměty z celé MUNI, což se sejde,a pokud se sami rozhodnou profilovat nějakým směrem nebo podnikat.
      Tím se dostávám k tomu, že na FIT sice píšou "přizpůsobte si rozvrh", ale znamená to volit pár předmětů. Na FI je sice doporučený průchod, ale student se ho nemusí držet, jediné, co musí, je někdy odstudovat"povinné" předměty, ale nikdo neříká kdy. To je jen jedna z věcí, kterou Fi vede lidi k flexibilitě, svobodě a zodpovědnosti. Což je zajímavé pro personalisty.
      FIT není těžší ani lehčí, ale drtivá většina jeho absolventů umí kódit, v lepším případě programovat. Zaměstnání seženou, s platem pořád krásným, ale na FI to nemá, protože ta vychovává lidi, kteří umí informatiku a jsou odborníci. Ti, co si to chtějí ulehčit, už teď musí umět minimálně programovat. reagovat zde
      Email: Fionastarseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2017 08:10:04, x) Ahoj,
    u platů absolventů hodně závisí na referenčním období a na tom, kdo se bere v potaz. Něco jiného je nástupní plat, něco jiného plat po prvním roce - obojí má dobré zdůvodnění, ale je to špatně porovnatelné. Dalším problémem je to, jak se počítá - např. někdo nebere v potaz nezaměstnané. Další otázkou jsou doktorandi - někde dostanou asistentský úvazek, což je sice poměrně málo (podle univerzity obvykle 15-20 tis.), ale někde ne (a pak mají jen směšné stipendium a nepočítají se jako zaměstnanci); takže v této položce může být snižování průměru způsobeno lepším životem doktorandů. Každopádně u FI MU se mi ten údaj zdá hodně nadhodnocený, když už nic jiného, tak FI MU vychovává i učitele a ti vesměs začnou relativně nízkou tabulkou...

    Jde o to, proč vlastně chceš studovat. Pokud máš v úmyslu si nad rámec své vlastní výuky zapisovat předměty zejm. z matematického a fyzikálního základu, tak MU je lepší volba, protože některé fakulty umožňují velmi snadný zápis předmětů v rozsahu "na co se cítíš" (atraktivní předměty, tj. právní, psychologické, ekonomické a jazykové, obvykle nejdou). Na druhou stranu, pokud chceš být připraven co nejlépe pro praxi (v to myslím i praxi ve vědě a výzkumu), je zcela na místě vybrat si to nejnáročnější studium. A VUT v tomto jednoznačně vede. Pokud byses snad cítil být po bakalářském studiu zcela vyčerpán, nebyl bys první ani poslední, kdo s bakalářem z FIT VUT bez problémů dostuduje magistra na FI MU; o opačném způsobu jsem nikdy neslyšel (to neznamená, že neexistuje, jen jsem o něm nikdy neslyšel - a protože jsem matematik, nemusí to být zrovna signifikantní). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2017 14:03:33, Informatik) Děkuji moc za odpověď, i když na to, jestli se absolvent FI MUNI uplatní nebo jestli je to opravdu flákárna jsi vlastně moc neodpověděl, i když podle tvé zprávy jsi to nestudoval, takže to chápu (že to asi nemůžeš posoudit) a děkuji za odpověď i tak :)
      K tvé otázce - ano, matematika mě baví, ale několikrát jsem četl, že je rozdíl mezi SŠ a VŠ, takže nemůžu zaručit, že mě bude bavit i dál, každopádně za současné situace bych si určitě nějaké nepovinné matematicko-informatické předměty vzal. Čistě matematické asi ne nebo ne moc, protože přece jen jdu studovat hlavně IT a ne matematiku.
      Něco jiného je fyzika. Na VUT je povinná a to je pro mě jeden z důvodů (ale malých důvodů), proč u mě převažuje MUNI, protože s fyzikou (elektrotechnika atd.) a HW moc kamarád nejsem. Ano, do určité míry mě to zajímá, ale ne moc detailně, určitě nemám v úmyslu si fyziku zapisovat nad rámec :)
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2017 15:26:05, x) Po absolventech IT je stále docela poptávka. A i když pokládám FI za snazší FIT (a ještě jednou, na obě fakulty mám pohled zvnějšku), tak to rozhodně není flákárna, aby absolvování představovalo červenou kartu pro každého alespoň trochu orientovaného a nezoufalého personalistu. Trend bude setrvávat, takže o uplatnění se bát nemusíš.

        Co se týče IT, tak ta nonHW část, to je především aplikovaná matematika. Takže ať chceš nebo ne, matematiku si užiješ - jen její těžiště nebude v matematické analýze a v numerické matematice, ale spíše v diskrétní matematice/strukturách (např. algebra -> matematická logika, gramatiky, reprezentace čísel, teorie grafů -> vyčíslitelsnost a složitost, automaty, teorie sítí,...), lineární algebře (např. matematická střeva počítačové grafiky,...) a částečně i v teorii pravděpodobnosti (např. data mining, složitost,..). Pokud si chceš udělat představu o vysokoškolské matematice, můžeš se podívat např. na stránky projektu Matematika pro inženýry 21. století.

        Pokud máš nepříliš kamarádský vztah k fyzice a železu vůbec, asi pro tebe bude FI lepší. Na zaměření je stále vidět, že FI MU vznikla oddělením od matematiků působících na PřF MU. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2017 18:05:09, x) Teď koukám, že to mohlo vyznít tak, že si myslím, že FI MU je dávačka. To není, jen je prostě snazší než FIT VUT, zejména pokud chce student jen projít. Pokud chce student vědět víc, může si toho naložit až na hranici svých schopností ;-) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2017 19:00:31, Informatik) Jinými slovy, pokud se ke škole postavím zodpovědně a zapíšu si pořádné a užitečné předměty, tak se můžu vyrovnat těm s FITu nebo je překonat? Takže FI má tu slabinu, že si studenti můžou zvolit lehký průchod, a pak se VUT nevyrovnají, ale pokud si sami zvolí těžké, ale užitečné věci, tak mají větší potenciál stát se "mistry v oboru" než VUT? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.05.2018 21:53:06, Koda) Sice pozde, ale jako byvaly student FI MUNI i FIT VUT pridam sve dva centy. Treba se to bude hodit budouci generaci. Spis nez o ucelenou recenzi jde o me zkusenosti ze studia a nasledne praxe. Jsi inteligentni clovek, finalni zaver je na tobe. Take podotykam, ze od studia uz uplynulo vic jak pul dekady, takze informace nemusi byt aktualni.

    Vite, jaky zvuk udela student, co v Praze spadne do kopy hnoje? Čvut!

    Tento hloupy vtipek je bohuzel jedine, co vim o FIT CVUT. Mel jsem ale kolegu ze stredni, ktery na ni sel. Nemohl si ji vynachvalit, a z jeho uspesne profesni historie bych se o kvalitu rozhodne nebal.

    Shrnuti FI po jednom roce studia: Informatika je podmnozina matematiky.
    Shrnuti FIT po dvou letech studia: Doruc, nebo zemri.

    Na FI je matematika vsude. Infomatika? To je matematika. Funkcionalni programovani? Matematika. Kvetinace na chodbe? Matematika. Ze by si chtel neco kodit uz od prvniho semestru? Sorry, pro "normalni" programovaci predmety jako je C, je prerekvizita Uvod do Informatiky a Funkcionalni programovani. Jako prvak si muzes zapsat tak maximalne Pascal. Ten se ti bude v zivote urcite hodit.
    Na FIT jsou projekty vsude. Uvod do programovani? 4 projekty. Operacni systemy? 4 projekty. Uvod do softwaroveho inzenyrstvi? 2 projekty. Databaze? 3 projekty. Skriptovaci jazyky? 2 projekty. Embedded systemy? 2 projekty. Labiny? 4 projekty. Nedorucil si projekt v terminu? Ahoj za rok!

    FI mi za jeden semestr neuspesne matematiky dala dostatek vedomosti pro 2 semestry matematiky (3. opet neuspesny) na FIT.
    FIT me za pulku prvniho semestru nechala naprogramovat vic, nez FI za rok.

    Co se uplatneni tyka, priklad z praxe:

    Zaklatel firmy, pro kterou ted pracuji, vystudoval FI MUNI.
    Nas CTO a Product VP vystudovali FIT VUT.
    Ja, bez titulu, uz nekolik let pracuji na nasi zahranicni pobocce na jinem kontinentu. (A jen diky maturite z Anglictiny to neni)

    Absolutne netusim, kolik mych kolegu je FI nebo FIT. Ale mame absolventy z obou skol. Vsichni jsou ve svych oborech spicky. Proc? Protoze z profesionalniho hlediska me (i firmu) zajima, jestli umis. Ne, jakou barvu a tvar ma razitko na tvem diplomu.

    Me doporuceni?
    Chces zit v Praze? => CVUT
    Chces zit v Brne, a mas rad matematiku? Jsi z gypmplu? => FI se ujisti, ze predtim nez ti dovoli neco naprogramovat budes vedet jak spravne programovat. A to vetsinou solo.
    Chces zit v Brne, a mas rad programovani? Jsi z prumyslovky? => FIT te vrhne do kodeni hned od zacatku, a teprve az se naucis zakladni postupy programovani a praci v teamu, do tebe zacne tlacit pokrocilou teorii informatiky.

    Oba pristupy maji sve vyhody a zastance, a ja osobne si myslim, ze tento rozdil v pristupu je, proc je FI chybne povazovana za jednoduzsi. Neni. Ani nahodou neni.

    Ale at jen nechvalim:

    FIT je lepe organizovany nez FI. Prvni mesic prvniho semestru na FI ve me zanechal vylozene spatny prvni dojem. Zazil sem napriklad spatne definovane prerekvizity pri registraci, kdy nove zavedeny seminar z C mel byt pro studenty tretiho semestru, a mit hlavni predmet C jako prerekvizitu. Nekdo to jaksi zapomel zadat do IS, takze C sem se musel nadrtit sam za tyden, bez skript, a drzet krok s lidmi, co uz programovat umeli. A nebo jsem zazil prvni test z uvodu do informatiky, ktery zkousel neco uplne jineho (algoritmizaci), nez se probiralo na prednaskach a bylo popsane ve skriptach (relace mnozin). To je neco, co se mi na FIT nikdy nestalo. Musim ale podotknout, ze slo o prvni dojem. Po tom prvnim mesici byl zbytek uz bez problemu.

    FI ma lepsi vztah ke studentum nez FIT. Na FIT sem si u nekterych vysoce postavenych clenu profesorskeho sboru pripadal, ze se vylozene vyzivaji ve svem postaveni a moci nad studenty. A nejspis sem nebyl sam. Moralka studentu na FI mi tak prisla o dost lepsi, nez na FIT. Na FI mi profesori rikali kolego. Bez sarkasmu. Musim ale podotknout, ze se jedna o jednotlive cleny FIT. Vetsina sboru je skvela, stejne jako na FI.

    Zbytek jen bodove:

    Obe skoly udrzuji kvalitni vztahy s prumyslovymi partnery a zamestnavateli v regionu i zbytku CR. VUT se zameruje spise na soukromy, MU pak na statni sektor.
    MU ma lepsi kulturni a vzelavaci akce pro studenty.
    VUT ma lepsi menzy, koleje a "kulturni" akce. Nezazil sem novy kampus MU, ale za me bylo zazemi MU mimo "high profile" fakulty jako je pravnicina dost spatne. Beze srandy, VUT sme zavideli jidlo.
    Na studiu na FI se mi libila svoboda volby, co vlastne chci studovat mimo hlavni predmety.
    Na studiu na FIT se mi libilo siroke pokryti informaci probiranych v predmetech a zamereni na prakticke programovani a kvalitu kodu. Ja matiku nerad.

    Jedina vec, kterou bych doporucil zvazit z praktickeho hlediska je, jestli se bojis, ze studium nezvladnes. Diky rozdilu v pristupu FI a FIT k praxi a teorii ti totiz i jeden rok neuspesneho studia na FIT da do zivota vic, nez FI. To je podle me duvod, proc je videt a slyset tolik neuspesnych studentu te "tezke" FIT. Zustavaji totiz v IT a pracuji na entry level pozicich.

    Pokud by si chtel vice detailu, co presne tim myslim:

    Z FI jsem se z hlavnich predmetu naucil zaklady Bash a Haskell, a ze binarni relace dvou mnozin jsou reflexivni, symtericke a tranzitivni. Good luck s timhle nekde prorazit. Me tenkrat nastesti pomohla skvela znalost Anglictiny, ktera jeste nebyvala tak obvykla jako ted.
    Z FIT jsem mel po roce zaklady Bash, C, SQL a teorie softwaroveho inzenyrstvi. To je o dost lepsi sance uplatneni, nez Haskell.

    Pokud si jsi na 100% jisty, ze studium zvladnes, tak je jedno, kterou skolu zvolis. Obe jsou kvalitni, a produkuji spickove odborniky s mezinarodnim uplatnenim.

    Jem prosim nepodcen Anglictinu. Omlouvam se za hrubky, ale moje Cestina uz neni co byvala. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.05.2018 00:47:56, Informatik) Páni, to je docela šok, že někdo po skoro roce odpověděl na můj příspěvek a ještě takhle obsáhle. Tak přidám i své zkušenosti po téměř roce na vysoké, snad to těm budoucím generacím tedy pomůže pochopit, jak jsem nejdříve tápal, a teď, po roce, jsem naprosto spokojený s výběrem. Proto díkybohu, že jsi nenapsal tento příspěvek před rokem (možná by mě přesvědčil, ať jdu raději na FIT VUT, i když to asi není tvůj úmysl).
      Vybral jsem si FI.

      Citace:
      "Shrnuti FI po jednom roce studia: Informatika je podmnozina matematiky." - k tomu není co dodat. Ano, ano, ano.

      "Na FI je matematika vsude. Infomatika? To je matematika. Funkcionalni programovani? Matematika. Kvetinace na chodbe? Matematika. Ze by si chtel neco kodit uz od prvniho semestru? Sorry, pro "normalni" programovaci predmety jako je C, je prerekvizita Uvod do Informatiky a Funkcionalni programovani. Jako prvak si muzes zapsat tak maximalne Pascal. Ten se ti bude v zivote urcite hodit." - Skoro. Tohle je FI. Vyznívá to tak, že jsme chudáčci, co tam dělají jen nudné věci, zatímco kamarádi z FITu programují, tak my počítáme rovnice. Není to tak, předměty jako Matematické základy informatiky anebo Algoritmy a datové struktury (kde sice "programujeme", neboli "implementujeme", ale složitější algoritmy a datové struktury s použitím základních konstrukcí Pythonu. Cčko je možné zapsat si už od 2. semestru (a protože je to (asi) nově i povinný předmět, tak to spousta lidí také udělala).

      "Chces zit v Brne, a mas rad matematiku? Jsi z gypmplu? => FI se ujisti, ze predtim nez ti dovoli neco naprogramovat budes vedet jak spravne programovat. A to vetsinou solo." - ano, ale nejsem ani z průmky, ani z gymplu. Každopádně ano - kdo má rád matematiku, ať jde na FI. Matematika tu není žádný "nepříjemný vedlejšák", který přetrpíme, i když ho nemáme rádi. Je tu, její tu hodně a je sakra těžká.

      "FIT je lepe organizovany nez FI. Prvni mesic prvniho semestru na FI ve me zanechal vylozene spatny prvni dojem" - nevím, jestli je FIT lépe organizovaný, každopádně FI je organizovaný výborně. Tady si není na co stěžovat.

      "Nezazil sem novy kampus MU, ale za me bylo zazemi MU mimo "high profile" fakulty jako je pravnicina dost spatne." - přímo na FI je PC hala a knihovna a dole v budově A i židle a pohovky s malými stolky pro pár lidí nebo židle a stoly pro dva. Nevím, jaké jiné zázemí bych potřeboval, ale v tomhle si nemůžu na nic stěžovat.

      "Na studiu na FI se mi libila svoboda volby, co vlastne chci studovat mimo hlavni predmety." - jeden z hlavních důvodů, proč jsem zvolil FI.

      "Jedina vec, kterou bych doporucil zvazit z praktickeho hlediska je, jestli se bojis, ze studium nezvladnes. Diky rozdilu v pristupu FI a FIT k praxi a teorii ti totiz i jeden rok neuspesneho studia na FIT da do zivota vic, nez FI. To je podle me duvod, proc je videt a slyset tolik neuspesnych studentu te "tezke" FIT. Zustavaji totiz v IT a pracuji na entry level pozicich." - potvrzuji, dělám podruhé matematiku a pokud ji nedám, tak mě vyrazí. Naštěstí už mám tolik bodů, že ji dám. Ale byly to nervy.

      "Z FI jsem se z hlavnich predmetu naucil zaklady Bash a Haskell, a ze binarni relace dvou mnozin jsou reflexivni, symtericke a tranzitivni. Good luck s timhle nekde prorazit. Me tenkrat nastesti pomohla skvela znalost Anglictiny, ktera jeste nebyvala tak obvykla jako ted." - myslím, že kdo opravdu poctivě chodil na přednášky prof. Hliněného z Matematických základů informatiky, tak už nikdy, vůbec nikdy, nezapomene, co je to reflexivní, tranzitivní, symetrická, antisymetrická, ireflexivní relace :D Potvrzuji.

      "Pokud si jsi na 100% jisty, ze studium zvladnes, tak je jedno, kterou skolu zvolis. Obe jsou kvalitni, a produkuji spickove odborniky s mezinarodnim uplatnenim." - ve smyslu uplatnění to jedno je. Ale jsou to školy dost rozdílné - je potřeba si ujasnit, jestli to člověka víc táhne k matematice (FI) nebo programování a HW (FIT).

      "Jem prosim nepodcen Anglictinu." - z didaktického testu z maturity jsem měl v AJ percentil 95, z ústní části mi chyběl 1 bod do plného počtu bodů. Odmaturováno s jedničkou. Takže jsem angličtinu podcenil. Do kurzu English I jsem se jen těsně dostal (kdybych měl o 3 body méně, tak bych se nedostal) a zápočet jsem dal až na druhý pokus. Momentálně se hrozím blížící se zkoušky z angličtiny. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2018 11:22:52, Koda) Obvykle bych na rok stary prispevek neodpovidal, ale tohle vlakno vybehlo na prvni strance Googlu, kdyz sem hledal nejake informace. Jako clovek se zkusenostmi z obou fakult a praxe sem nemohl odolat.

        Sme v podstate on the same page co se nazoru tyka. Tech par veci kde se mozna neshodneme bych pripsal navrub subjektivnim zkusenostem, a skoro dekade co od meho studia na FI uplynula. Takze za me souhlas se vsim.

        Co se zazemi tyka, narazel sem hlavne na to, ze za me FI nemelo jidelnu, jen bufet. Obed se v nem nevaril, ale vozil se do nej z jine menzy. Fronta se pak stala chodbou az do vnitrobloku. Ale aspon byl duvod chodit casteji do Pizza Nostra. A mist k zeseni v nem bylo zhruba tolik, ze uz tri tydny do semestru se zacaly sepisovat neoficialni pravidla slusneho chovani kdy je OK v bufetu sedet a pracovat (IT laby vecne plne), a kdy je dobre najist se a GTFO. Ach, nostalgie. Na FIT sem tenhle problem nikdy nemel, a navic IT lab nebyla jedna velka hala, ale jednotlive mistnosti. To ale predpokladam nova budova uz vyresila.

        Jinak urcite sem se te nesnazil presvedcit, jestli je FI nebo FIT lepsi. Ja sam to nejsem schopny za sebe rict. Studium na obou se mi libilo a dalo mi uzitecne veci do zivota. ;)

        Btw, tu anglictinu mas lepsi jak ja. Na FI sem prolezl s E, protoze se mi nechtelu se drtit laundry list frazi. To doufam uz po vas nechteji. Ted sem hrdy vlastnik IELTS C2.

        Hodne stesti ve studiu. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.05.2018 22:42:45, Informatik) Ano, pc hala je už jedna velká místnost, kde jsou počítače i volná místa k sezení pro ty, co mají vlastní notebooky (těch je většina, takže hodně lidí sedí u pc, odsunou klávesnici a vytáhnou svůj notebook). Jsou tam pc s Linuxem (těch je nejvíc), iMac (ty vypadají fakt luxusně, ale ještě jsem neviděl, že by je někdo používal, takže se na ně vesměs je práší) a myslím, že i pár windowsů, ale to si nejsem jistý 100% (ještě jsem žádný neviděl, ale bylo by divné, kdyby tam žádný nebyl; každopádně na fakultě windowsy někde jsou).

          Bufet je teď provozovaný nějakými soukromníky, takže jídlo se tam ani nedováží, dělají tam hamburger, hranolky, párky v rohlíku, panini a pak jsou tam kuřecí tortily a spousta baget a caesar salát. Lidi chodí do menzy na právnickou fakultu nebo dojíždí na moravské náměstí. Někdo asi i do té Pizza Nostra (já tam byl 2x a ani jedna pizza mi nechutnala, takže už tam nejdu víckrát :D).

          List frází (Phrase list) tam taky nějaký je, ale osobně mi dělají problém jiné věci (například to, že nám dají papír a my máme na každém řádku říct, jestli tam je slovo, které tam být nemusí, aby věta byla korektní (ne nesmí, ale opravdu nemusí; může a nemusí). Nebo jestli tam není. To, když jsme procvičovali, tak jsem se za celý semestr trefil správně párkrát, takže u zkoušky bude sranda :D

          A díky moc :) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2018 01:55:02, Koda) Na FIT to bylo rozdelene. Bezne pristupna byla labotor o velikosti cca 2/3 pocitacove haly na FI (ve skutecnosti dva laby spojene mobilni stenou), s jednou pulkou pro notebooky jen s kabely, a druhou pulkou rozdelenou 2:1 na PC / Linux dual boot a Mac (ktere udajne mely tripple boot i do Win / Linux, ale taky se na ne spis jen prasilo). Takze zadne "pocitace nevypinejte, muze tam byt nekdo vzdalene prihlaseny" :D

            Pokud byl extra velky zajem, treba pred odevzdavanim projektu, otevrela se stejne velka labina o patro vyse / nize (pamet uz neslouzi) uz jen s PC / Linux stations. A pokud byl jo napor, daly se otevrit jeste dalsi dve dvoupatrove budovy. Tam uz ale byly specializovane laby, takze si clovek musel zazadat o povoleni tam jit u nekoho zmocneneho. Osobne sem to nezazil. Takze cca 2x tolik mista co na FI. Hardware porovnat nedokazu. Dokud to zkompiluje a spusit kod projektu pod pul minuty, tak je studentovi jedno, co v te krabici je. Jedina vec co mi tam trochu vadila byla nutnost se prezouvat v satne. To sem si rikal je v dnesni dobe uz trochu prezitek. Jdu do pocitacove laboratore, ne clean roomu (ten je btw jen na MU, uz nevim fakultu :D).

            Jinak Linuxovy server byl na obou fakultach. FIT mel jeste navic i UNIXovy. Pokud si spravne pamatuju, tak na FI je jen Linuxova Moira, a pro Unix, sme se museli vzdalane prihlasovat na jednotlive pocitace v labu. A neob to bylo obracene. Ted uz nevim.

            Co se te menzy tyka, FIT ma vlastni normalni menzu, kde se daji koupit obedy podle denniho menu. Tahle moznost byvala i na FI, akort se obedy dovazely v dannou hodinu, misto aby se varili na miste. Pokud i tohle ta nova spolecnost zrusila, a uz vari jen rychlovky, doporucuju naostrit vidle, zapalit pochodne a zburcovat studentske nepokoje na FI forum :)

            Neni vubec zac. Taky si rad poslechnu, jak to tam vypada ted. Nostalgie je mrcha. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2018 19:15:40, Informatik) Jak říkám, už to není menza. Je to spíše obchůdek, soukromý. Mají tam kávovar (ten je moc potřeba zejména ve čtvrtek odpoledne, kdy od 12 do 18 hodin jsou přednášky UNIX, Algoritmy a datové sturktury a Počítačové sítě), případně v úterý ráno, kdy je Úvod od logiky, ale tam jsem byl dvakrát a v obou případech jsem usnul po pár minutách. Ani tam není prostor, kde by ta menza mohla být. V těch případech, kdy jsem prostě ve škole tak dlouho, že si nemůžu odskočit na právnickou fakultu to menzy, tak si tam koupím nějakou bagetu nebo tortillu a sním to na přednášce. Je nás takových asi hodně, protože ráno je tam toho moc a večer už je skoro vyprodáno.

              Pc hala nebyla nikdy tak plná, že bych tam sám nenašel místo, případně dvě volná místa vedle sebe, pokud jsme dva. Větší skupinky už někdy mají problém, hlavně v půlce semestru, kdy se téměř každý večer píše nějaké vnitro (hlavně z matiky), to je pak narváno.

              Je určitě zajímavé, že můžeš porovnat FI/FIT. Ty jsi byl rok na FI a poté jsi přešel na FIT nebo opačně? Proč jsi to udělal? reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.05.2018 11:41:20, Koda) Kdo vi, mozna se zmenil "duch doby", a studenti uz radsi vysedavaji a kolaboruji z domova, nez z pocitacove ucebny :D

                Ja byl rok na FI, pak rok a pul pracoval, a pak byl dalsi dva roky na FIT. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.09.2018 11:33:04, Rejd) Až se mě někdo zase zeptá na rodzíl mezi FI a FIT, ukážu mu tento komentář. Díky :) reagovat zde
      Email: oikosmetin2seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2020 20:31:33, Marcel) Hledal jsem si někdo hned po škole v Praze práci v IT? Přesně po studiu na fakultě informatiky? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.02.2020 14:18:48, Jakub) Já se živím už několik let jako linux admin, a také trochu fušuji do C++. Práci jsem nedávno měnil díky agentuře z Prahy, kterou mi doporučil kamarád. Registroval jsem se tam, a hned jsem začal chodit na pohovory přesně podle toho co umím. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2020 15:25:35, Marcel) Jak dlouho to zhruba trvalo, než jste si díky této agentuře našel práci? a kde přesně jste se musel registrovat? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.02.2020 21:58:02, Jakub) Hledal jsem si práci přes agenturu www. coolpeople .cz, podívejte se na jejich stránky, tam najdete i přihlašovací formulář, kde se můžete registrovat, a práci jsem našel cca za měsíc, chodil jsem na hodně pohovorů, protože jsem díky nim dostal opravdu hodně nabídek. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Fyzika: PřF MUNI vs MFF CUNI - Výběr vysoké školy
  2. MUNI FF Anglický jazyk a literatura magisterské studium- přijímačky - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. Uplatnění absolventů TF ČZU x FS ČVUT - Výběr vysoké školy
  4. VUT FIT vs MUNI FI Programování a vývoj aplikací - Výběr vysoké školy
  5. Biofyzika na MUNI - Výběr vysoké školy
  6. ESF MUNI vs. PEF MENDELU (Finance) - Výběr vysoké školy
  7. FIS VŠE nebo ESF MUNI? Dvě výborné školy, má cenu dojíždět? - Výběr vysoké školy
  8. VUT (FP) vs MUNI (ESF) - informatika - Výběr vysoké školy
  9. VŠE fph vs. Muni ESF vs. UTB Fame - Výběr vysoké školy
  10. PEF IS/ICT administrace vs MUNI Kyberbezpečnost - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.