ČVUT FBMI


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.03.2017 12:49:15, Dominik, zhlédnuto: 1484x, reakcí celkem: 12Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
taky bych se chtěl s Vámi, co o to stojí, podělit o své pocity a zkušenosti při studiu na "vysoké škole" v Kladně.

Budu se vyjadřovat o studiu hlavně na oboru zdrav. záchranáře na této fakultě. Každý si z toho vezměte svoje.
Jako mnoho studentu na této fakultě i mně se nevyhnulo prodloužení studia o 1 rok. Upřesňuji, bylo to po neudělaném JEDNOM pokusu na zápočet z farmakologie. Díky tomu, jsem nemohl na jiné předměty.
pozn. další rok změnili kantora na farmakologii a učil nás to nejmenovaný optik, který neměl ani ponětí, co vlastně v sanitce je za léky a jak se dávkují. Předmět byl o ničem a nudný.
Takže díky jednomu předmětu, jsem musel prodloužit. Když jsem se zkoušel ptát kantora, zda mě nevyzkouší ústně, či to ještě nějak nejde, absolutně ho to nezajímalo. Řekl mi, ať se obrátím na vedení školy, pokud to oni dovolí, že v tom nevidí problém. Na vedení školy mi bylo řečeno, že to záleží na kantorovi, i když je směrnice na škole jaká je. Obrátil jsem se zpět na kantora farmakologie s tím, co mi řeklo vedení.
Po takovém doporučeném postupu mi chodily maily o tom, jak v medicíně není prostor na chyby a jak jsme neschopní studenti . Snad proto jsme studenti, učíme se to.
pozn. Každý mail, který mi byl poslán, měl dalších 5 příjemců, tedy z vedení školy. Nakonec jsem z toho vyšel tak, že se snažím obejít kantora, i když on sám mi tento postup doporučil. Nikdo se za vás ve škole nepostaví. I když vám budou říkat "kolego", jste pro ně jenom kus ho***.

Mohl bych tu napsat spousty situací, které se mi staly nebo jsem jim byl světkem. Zkrátím to.
- Někteří vyučující se neobtěžovali dojít na vyučování, protože byli až z Plzně a nebudou sem jezdit. Takže bylo normální, že ze 7 plánovaných hodin na semestr se uskutečnily 3. Byli to stežejní předměty, kterýma se fakulta ráda oháněla. Možnost absence pro studenta 0. Museli jsme mít 100% účast.
- Občas se stalo, že vám při nastupu na ZK řekli, že pokud nemáte index, můžete jít domů. I když jste přihlášeni v systému. Někdo se ozval, že ho má na zápisu u jiného kantora, tak mohl jít na zkoušku, ale ostatní nikoliv.
- Kurzy jsou katastrofálně odbyté, jen aby proběhly. Pořádně z toho nic pořádně nemáte.
- Výuka některý předmětů je na směšné úrovni. Anatomie + fyziologie => na anatomii vám pošlou doktoranta, který přijde, rozdělí vám prezentace a jdete domu. Pak každou hodinu pár lidí něco povykládá a jdete domů. Anatomie splněná, další semestr to stejné a na konci test. Na Fyziologii vás učí ukrajinka, které nerozumíte a když se na něco zeptáte, tak vám to neumí vysvětlit, nebo nerozumí otázce. To na anatomii ani fyziologii nestačí, čekal bych větší nalejvárnu. Pak se všichni ostatní diví, že tuto problematiku neumíme. Dostanete super borca na patafyziologii, který fakt umí a zajímá vás to. Jenže díky tomu, že anatomie a fyziologie stála za prd, nemůžete porozumět..
- občas se kantoři domluví a záměrně vypíší termíny a časy zkoušek stejně. Aby náhodou nedošlo moc lidí a neměli jsme tolik pokusů. Né jednou se mi stalo, že na pokus jsem měl 2 pokusy a né 3. Mimochodem, teď jsou 2 pokusy na ZK normální. Na 3 musíte mít volného žolíka :D
- Běda vám, jak někomu šlápnete na kuří oko na fakultě. Kouknete na test s kolegou a vidíte, že máte podobné odpovědi, ale vy ji máte špatně a on dobře. Poptáte se, na což je vám řečeno jaký jste póvl. Když se zmíníte, že si myslíte, že vám bylo ublíženo na testu, je zle. Začnou vám vypisovat maily o tom, jak to předají právníku atd. atd. Tohle začalo být velice populární na škole poslední dobou.

Posypete si hlavu popelem, že jste to nezvládni na ten jeden pokus. I když jste se na to učili 3 týdny. Poprosíte vyučujícího, že za ním klidně dojedete na jeho pracoviště, že to fakt umíte. Řekne vám něco ve smyslu, že má svejch starostí dost a na záchrance taky, že máte smůlu. Máte sto chutí mu říct, proč leze do školství, když nemá čas.

Já i spoustu dalších mých kamarádů se v 4 ročníku studia radši sbalila a šla dostudovat záchranáře jinam. I přes to, že nejsem žádný flákač a na zkoušky jsem se učil i měsíc, jsem sklonil hlavu a šel jinam. Za ty nervy a intriky na fakultě to opravdu nestojí.



  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2017 17:14:07, x) FBMI je fakultou ČVUT, do startu si své lidi vychovala vesměs jako doktorandy na FELu, dílem snad i na dalších fakultách ČVUT. Pro většinu lékařů, biologů,... je Kladno zabité, půjdou tam jen jako externisté. Nemocnice v Kladně je v zásadě okresní nemocnice, takže tamní lékaři (čest výjimkám) nemají potřebu, chuť a často ani čas plnit podmínky pro zajímavější zařazení a tak to mají spíše jako přívýdělek za pár drobných (bez PhD je to na asistentský úvazek, což je hodně malý základ pro výpočet dílčího úvazku). Smutné je, že situace FBMI není neobvyklá, zejména vysoké školy v nějaké Horní Dolní mají takhle "vyřešenou" většinu oborů... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2017 18:10:37, zs) Na FBMI lékaři z nemocnice Kladno zrovna moc nejsou, externisté jsou z Motola, Ikemu, VFN, LF UK atd...dá se to vcelku snadno dohledat.
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2017 22:09:19, x) S tou nemocnicí jsem se špatně vyjádřil, to bylo spíš vysvětlení toho, proč jezdí externisté z fakultních nemocnic - čistě z formálních důvodů mohou dostat za stejnou práci mnohem vyšší plat. Takže to už pro ně je alespoň trochu atraktivní. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.03.2017 07:25:33, zs) FBMI není lékařská fakulta, je součást ČVUT a má kromě technických oborů ( biomedicínský technik, optik, informatik...) také řadu oborů ze Specializace ve zdravotnictví. Tam patří právě záchranář. Je normální, že na určité specializované části se bere vyučující z venku, z praxe, z AV, z jiných škol. To dělají mj. všechny slušné vysoké školy, pokud potřebují pár přednášek z nějakého speciálního oboru, vezmou si externistu nebo někoho na částečný úvazek. Ty méně slušné to šmudlají svými pracovníky, kteří pak učí něco, čemu moc nerozumějí.
          Mj. považovat nemocnici Kladno za nemocnici okresního formátu je zvláštní, je to krajská pro střední Čechy a řadí se mezi cca 20 největších nemocnic v ČR, hovořím pouze o velikosti (lůžka, počet hospitalizovaných). reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.03.2017 11:32:20, x) Asi jste nepochopil systém, ve zdravotnictví většině oborů dominují lékaři jako vrcholoví odborníci, proto je jasné, že většinu klinicky orientovaných předmětů i předmětů teoretického základu učí právě lékaři, ať již z klinik nebo z teoretických pracovišť. Výjimek je poměrně málo, vč. oboru záchranář. Řeč byla právě o tomto.

            Další věc, Dominik nepsal o "pár přednáškách", ale o podstatném podílu externistů. To už je problém, v zásadě stejný, jako když výuka stojí hlavně na doktorandech. To mě donutilo se podívat na webové stránky FBMI a např. Katedra zdravotnických oborů stojí a padá s externisty, i když jsou mnozí z nich deklarováni jako interní zaměstnanci, na Katedře přírodovědných oborů je to lepší, ale mezi docenty a profesory je také několik faktických externistů a/nebo důchodců. To jen pro ilustraci toho, že kritika Dominika, i když každý neúspěšný student je přehnaně kritický ke škole a málo kritický k sobě, nemusí být úplně mimo realitu, když hovoří o velkém podílu externistů bez zájmu.

            Co se týče okresního charakteru nemocnice Kladno, to neplyne z velikosti, ale z toho, jak funguje. Není důvod, proč v Kladně budovat specializovaná pracoviště nebo realizovat rozsáhlejší klinický výzkum (což by mělo patřit do náplně práce nemocnice krajského charakteru), když vše se s většími prostředky realizuje na několika fakultních pracovištích v nedaleké Praze. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2017 19:40:29, CyberGuy) Problém zdravotníckých oborů na FBMI není v počtu externistů. KZOOO zkrátka nabírá každého, kdo je zrovna k mání. Neřeší, zda jeho profesní životopis odpovídá předmětům, které má vyučovat, nebo zda umí česky natolik, aby mu bylo rozumět. Velká část výuky je skutečně na doktorandech, kteří kromě učení mají na starosti i mnoho dalších věcí. Samostatný příběh jsou létající profesoři, kteří nemají čas ani chuť do chodu FBMI příliš zasahovat a jsou na škole vedeni spíš z formálních důvodů reagovat zde
              Email: cyberguypostcz
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2017 19:57:08, x) Tak to je smutné, nezdálo se, že Kladno bude tak daleko od Prahy, aby mělo problém přitáhnout kvalitní a relevantní kmenové akademické pracovníky... reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2017 20:48:53, CyberGuy) Kladno sice není daleko od Prahy, ale není ani v Praze, což je jedna ze zásadních nevýhod téhle „proevropské“ lokace. Proč jít do Kladna ke kováříčkovi, když mohu v Praze ke kováři… Navíc oni třeba i někoho seženou, ale málokdo jim vydrží delší dobu. FBMI má mnoho strukturních problémů, které začínají u vedení fakulty, pokračují přes personální záležitosti, nešťastnou organizaci, atmosféru na škole až k takové zvláštnosti, že nesídlí ani ve vlastní budově. A zrovna na KZOOO se potkává skoro všechno od pedagogiky a psychologie až po fyziku, což podle mého názoru prostě nejde na vysokoškolské úrovni se ctí zvládnout. reagovat zde
                  Email: cyberguypostcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2017 22:27:09, Yzda) jéééé - natrefil jsem na další zajímavou diskusi o FBMI
    no teda nechtěl bych být ve třeťáku nebo čtvrťáku a každou minutu se bát, aby mi nepřišel nějaký mail, že si ty roky studia můžu naložit do láku
    jo to kolega zabil - to je fakt - žádný člověk, který nás měl na cvičení nebyl Čech nebo expert a pobavily hlavně hlášky typu "já to umím, vy ne!"
    jinak Anatomii a Fyzilologii učí dr. Matlach - kterého zná celá ČR z Blesku z případu s Kramným a pak se zdravotní sestrou z Rumburka, a dr. Matlach byl po těchto kauzách vyřazen ze seznamu soudních znalců. Není to nic proti dr. Matlachovi, ale v souvislosti se zmiňovaným divným fungováním FBMI se to zdá jako velmi zajímavá náhoda
    a největší "znalec" bude děkan, když dopustí takové věci, o kterých se píše tady v těch diskusích :D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2017 23:36:37, x) Počkej, já myslel, že Matlach se "akademicky" ventiloval někde v Ústí nad Labem... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2017 19:11:24, Yzda) To nevím, ale v Kladně určitě.
        Ale co jsem tak slyšel a pozoroval, tak větší problémy dělají docenti a profesoři z vedení, než ti probíraní externisté. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.05.2017 14:14:27, CyberGuy) Dr. Matlach v Kladně skutečně učí. A samozřejmě je svata pravda, že za stav FBMI, včetně počtu extremistů, odpovídá hlavně vedení a jeho politika, hlavně akreditace nových oboru. reagovat zde
          Email: cyberguypostcz

Podobné příspěvky:
  1. ČVUT FBMI: Radiologická asistence - České vysoké učení technické v Praze
  2. FBMI - ČVUT !!! - České vysoké učení technické v Praze
  3. Studium ČVUT FBMI - ano či ne? - Informace o studiu
  4. Dopravní fakulta ČVUT- prosím poraďte!! - České vysoké učení technické v Praze
  5. ČVUT - FS - Přestoupit nebo zůstat? - České vysoké učení technické v Praze
  6. Kam? ČVUT(FEL/FIT) X VŠE(FIS) X ??? - Výběr vysoké školy
  7. ČVUT FJFI - Výběr vysoké školy
  8. Matika na FEL CVUT - České vysoké učení technické v Praze
  9. Rozhodování se mezi ČVUT FEL / FJFI - Výběr vysoké školy
  10. Výbět IT vysoké - MU, VŠE, VUT, ČVUT? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.