Nevím jakou vysokou školu studovat


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.01.2017 23:21:28, Tereza, zhlédnuto: 1938x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Ahoj, jsem tady pro nějakou dobrou radu. Vím, že skoro každý má problém s tím se rozhodnout na jakou VŠ půjde a já nebudu vyjímkou :D :(
Každopádně se nemůžu rozhodnout, která fakulta by pro mě byla nejlepší. Určitě mě z předmětů a z těchto oblastí nejvíce zajímají a baví jazyky- aj,nj,ru a pak základy společenských věd. Ale musím říct, že kromě humanitního oboru by mě zajímal i obor lékařství, něco jako neurovědy a tak. Ale moc nevím, jestli úplně všechny lékařské obory obnášejí na všech fakultách i praktickou zkoušku - pitvu, z toho jediného bych měla doopravdy strach a to by mě odradilo.
Přemýšlela jsem o právnické fakultě, o fakultě humanitních věd a lékařských fakultách.
Máte nějaké rady, tipy, zkušenosti? Ať už z jednotlivých fakult nebo zkušeností. Byla bych moc vděčná :)

Email: teeery54gmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2017 23:45:58, ...) Jen dotaz - co očekáváš, že ti lidé poradí? Baví, případně zajímá, tě očividně docela široké spektrum věcí. Ono by nebylo úplně špatné, kdybys třeba napsala na jaké jsi škole. Jestli jsi na ekonomce nebo průmyslovce, tak na medicínu asi můžeš zapomenout, alespoň tento rok v tuto chvíli (tolik se toho nedoučíš, zvlášť před maturou).
    Jestli jsi na gymplu, tak jaké máš semináře? Humanitní, jazykové, přírodovědné?
    Přemýšlej nad uplatněním. Jazyky dnes nejsou nic speciálního a výjimečného, jeden jazyk (angličtina) je samozřejmostí a druhý v mnohých oborech (ekonomika např.) také. To, že tě baví je sice pěkné, ale baví to spoustu dalších lidí a přitom uplatnění samo o sobě (bez jiného vysokoškolského oboru) je mizerné.
    Začala jsi o VŠ uvažovat za minutu dvanáct teda. Za chvíli už se uzavírají přihlášky. Z tvého příspěvku vyplývá, že se spíše snažíš rozhodnutí přenechat někomu jinému. Ptáš se cizích lidí, kteří o tobě vědí jen to, že tě baví jazyky, láká lékařství, ale bojíš se pitvy, co máš v budoucnu dělat. Zkus to sama promyslet. Mysli na uplatnění, ale i na to, co tě baví a co ti jde. A také na to, že na medicínu a práva je těžké se dostat, na obě ses už dávno měla intenzivně připravovat. Potřebuješ nějakou zálohu. Znám jednoho, který si řekl: "Buď práva v Brně nebo v Praze nebo nic". Měl samé jedničky, představoval si zářnou budoucnost a neúspěch si nepřipustil, takže žádná záloha. Po střední skončil rovnou na pracáku.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2017 10:27:25, x) Za mých mladých let pokud někdo skutečně nevěděl, kam jít na vysokou, tak na ni buď nešel, protože by zaručeně šlápl vedle, nebo šel na rok na jazykovku, kde měl rok na to, aby si dobře vypiloval dva cizí jazyky a přitom měl dost času, aby prošel knihovnu (stačí knihovna okresní) a seznámil se s tím, co na střední škole zanedbal. Pokud jsi na gymnáziu, tak jsi se vážně měla zajímat dříve než na poslední chvíli.

    Co se týče studia medicíny, tak to se studuje jeden obor, studium je do jisté míry prakticky orientované. Během studia se musíš naučit anatomii vč. anatomické pitvy, patologickou pitvu se medici z legislativních důvodů neučí. Studium medicíny je zaměřené spíše na internu, tj. praxe je zaměřena hodně na vyšetření pacienta z interního hlediska, chirurgické výkony jsou méně vyjádřené, ale absolvent medicíny by měl být schopen např. ošetřit drobný úraz vč. toalety menšího úrazu. Specializace jde lehce ovlivnit výběrem volitelných předmětů, ale probíhá až po promoci. Samozřejmě z medicíny se jde věnovat i stejné vědě jako např. po absolvování biologie (a méně i jiných oborů), jen je to obtížnější (a zajímavější) cesta.

    Co se týče fakulty humanitních studí, tak to bych si dovolil varovat, pokud nemáš vztah k oboru a zázemí. FHS UK má poměrně nízký průměrný plat absolventů i poměrně vysokou nezaměstnanost (tj. známka klesajícího zájmu o absolventy na trhu práce), navíc podle informací ze zákulisí fakulta zřejmě upadá i po odborné stránce. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2017 15:35:50, Robin Hudeček) Osobně myslím, že rozhodně je lepší nemít zbytečně nízké ambice. Jasně, na humanitní obor tě vezmou určitě, a škola bude celkem pohoda, ale potom už to taková pohoda být nemusí. Tak v tomhle případě se fakt nepodceňuj, já si třeba taky vzal těžší školu, a i možná těžší než bych mohl zvládat, ale třeba u bakalářky mi pomohlo: http://www.vsprace.cz/bakalarske-prace a určitě to využiju i do budoucna. Prostě se dá, nějak si pomoct. reagovat zde
    Email: robinhudecekcentrumcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2017 13:50:43, x) Nemám malé ambice != Jsem hlupák, lenoch a opovrženíhodný lump, který si nechá zpracovat bakalářskou práci. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.11.2017 11:15:31, Petr Prokeš) Nevidím na tom nic špatného, co píšete není pravda. Taky jsem této možnosti využil a určitě ne proto, že bych byl lenoch, ale protože jsem u studia podnikal a měl jiné ambice, než sedět v knihách. A teď se mi narozdíl od věčných studentů pracovně daří.. reagovat zde
        Email: prokespetan1centrumcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.11.2017 12:29:46, x) Podvod, základ úspěchu. Tak určitě... reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Nevím na jakou vysokou, pomoc ! - Výběr vysoké školy
  2. Nevím na jakou vysokou, co dělat? - Výběr vysoké školy
  3. Co studovat, jakou vybrat VŠ? + Jazyky - Výběr vysoké školy
  4. JAKOU DALŠÍ ŠKOLU MOHU STUDOVAT PO LF - Informace o studiu
  5. Nevím kam na vysokou školu, střední kosmetička - Výběr vysoké školy
  6. Jakou vysokou školu? - Výběr vysoké školy
  7. kam na vysokou ? - cestovní ruch ? - Výběr vysoké školy
  8. jakou školu (vš)? - Ostatní
  9. Nevím, kam na vysokou. :-( - Výběr vysoké školy
  10. Jakou školu vybrat - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.