Biologie (UPOL), lesnictví (mendelu), všeobecné lékařství


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.01.2017 00:33:25, Anton, zhlédnuto: 533x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Zdravím,
přemýšlím jak nejlépe zvolit VŠ a rád bych znal nějaké informace.
Jsou dvě varianty, o kterých přemýšlím.
Buď medicína, ale tu asi dopředu vzdávám, buňky na to sice mám, ale asi bych nedal tu praxi během studia, především na gynekologii. Dokonce jsem měl jasnou vizi jít na psychiatra nebo patologa. (Vím, že je nutné nejdřív studovat 6 let a poté se až vybírá odbornost k atestacím)
Pravděpodobnější variantou je studium Experimentální biologie nebo molekulární biologie na UPOL a souběžně s tím dálkové studovat lesnictví na MENDELU.
K té druhé variantě mám několik dotazů. Lze během studia biologie studovat ještě dálkově tu lesárnu? Mám namysli zda-lí se to dá stihnout. Lze si poskládat studium biologie třeba do 4 dnů? Od pondělí do čtvrtka? A jaká je zhruba náplň oboru biologie? Učí se třeba i obecně o zvířatech nebo je to celé jen o "podrobnostech"? Myslím to tak, jestli se třeba učí i o vlastnostech zvířat apod. nebo je to především o různých rozborech a zkoumání pod mikroskopem apod.
Předem děkuji za Vaše rady a postřehy.
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2017 08:47:40, x) Ahoj,
  medicínu nevzdávej, zejména pokud máš problém spíše s praxí - zejména na "velkovýkrmnách" (1.LF UK, LF MU) je praxe poměrně nedostatečná, zejména v chirurgických oborech. Takže pokud sám neprojevíš aktivitu, nebudeš moc vystaven běžné rutině - navíc pokud je tvým problémem gynekologie, tak věz, že mediky odmítají i pacientky, takže nikdo tě do ničeho nutit nebude.

  Biologie ti dá mnohem více času se zaměřit na to, co tě doopravdy baví, protože je studium do jisté míry volnější. Předpokládá se ale (alespoň na UK), že aktivní student se zapojí do vědecké práce pracoviště. Co se týče náplně studia, tak pohledej na webech fakult, přinejmenším PřF UK a PřF MU mají vystavené studijní plány, na PřF MU jde snadno nahlédnout i do informačního systému na náplň předmětů.

  Co se týče souběžného kombinovaného studia dalšího oboru, tak to je v zásadě možné - a není to až tak neobvyklé ani na medicíně (i když tam vede souběžné studium chemie, elektrotechniky a ekonomicky orientovaných oborů). Je to jen o tom, kolik jsi ochoten obětovat studiu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2017 18:57:58, Anton) Děkuji za vyčerpávající odpověď.
   Mám tedy ještě jeden dotaz ohledně praxe na medině. Do jaké míry je tedy medik v praxi zapojen, je spíše pozorovatel nebo toho hodně pod dozorem vykonává? Teď nemám namysli teorii typu náhledů do dokumentací čí případné poznámky jak bych postupoval, ale samotný fyzický kontakt s pacientem. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2017 19:21:21, x) První dva roky vůbec, to se učí biologie člověka. Ve třetím roce se vedle patologie a patologické fyziologie objevuje i klinická propedeutika. V interní propedeutice jde hlavně o to, aby se student naučil mluvit s pacientem a základní vyšetření (pohled, poklep, pohmat, poslech), případně interpretovat základní výsledky. Na chirurgii je to ideálem to, že se medik naučí mj. alespoň trochu šít - ale pokud už, tak jen neoprén. Vlastní klinická výuka začíná až od 4. ročníku - historicky se tomu říkalo klinická fáze. Na menších fakultách je kontakt s pacientem těsnější, ale na velkovýkrmnách není dost pacientů, takže výuka je z velké části prohlubování znalostí patologie (té skutečné, ne patologické anatomie, které se z důvodu ješitnosti profesorů říká také patologie), patofyziologie a farmakologie cestou přednášek a seminářů (kde se vyžaduje aktivní účast), pacienti se spíše demonstrují, je to málo na získání nějaké rozumné klinické zkušenosti. V chirurgických oborech se k držení háků dostanou jen ti, co mají zájem. Kontaktu s pacientem samozřejmě uniknout nejde, medicína je především o pacientech, pak až o biologii člověka a podobných věcech. Jen to není tak hrozné, jak se může zdát např. z amerických filmů/seriálů (navíc tam jsou někdy jako medici líčeni i rezidenti, tedy vlastně absolventi v přípravě na americkou obdobu naší atestace).

    Jinak pokud máš zájem, tak na 1. LF UK je tuto sobotu do 10:00 do 13:00 den otevřených dveří. Myslím, že z prezentace některých pracovišť si uděláš mnohem lepší obrázek. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.01.2017 16:35:21, Anton) Děkuji za všechny informace. Ještě to všechno hodně zvážím a promyslím. reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Biologie na UK či MU? - Výběr vysoké školy
 2. MUNI nebo UPOL? - Přf, Molekulární biologie - Výběr vysoké školy
 3. Biologie na UPOL nebo MUNI - Výběr vysoké školy
 4. Biologie nebo Molekulární biologie a biochemie organismů na UK? - Výběr vysoké školy
 5. Studium genetiky/molekulární biologie - Výběr vysoké školy
 6. Zdanění - VŠE versus MU-ESF-Veřejná ekonomika versus PeF Mendelu-ekonomicko.manažer. - Výběr vysoké školy
 7. MU - Experimentální biologie živočichů a imunologie - Výběr vysoké školy
 8. Časová náročnost studia molekulární biologie? - Ostatní
 9. NSZ z biologie a chemie - farmacie ?? - Přijímačky, přípravné kurzy
 10. Chemie vs Biologie - uplatnění - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.02.2024 09:28:09.