Kam po bakaláři-radiologická technika?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.08.2016 23:11:11, Petr, zhlédnuto: 427x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Ahoj,
příští rok končím studium bakaláře na FJFI-radiologická technika a nějak nevím kam dál. Chtěl bych ještě dál studovat, ale absolutně neznám svoje možnosti. Nevím, zda vůbec chci pracovat jako radiologický technik v nemocnici, i když mě to docela zajímá a baví (radiologie, jaderná fyzika, problematika ionizujícího zářeni apod.) A to především kvůli platu, nedokážu si představit, že s takovým tabulkovým platem (9.-11. platová třída) živím rodinu, to vážně lidé s vysokoškolský titulem nastupují s 16 tis. hrubého? (pokud je v tom nějaké kouzlo a ty tabulky fungují jinak, rád se nechám poučit http://kupnisila.cz/radiologicky-asistent-technik-fyzik/). Dokážu si představit, že dělám někde ve zdravotnictví nebo oborech blízko radiologie/IZ, ve správě, administrativě, apod.
Pokud tu někdo dokáže poradit kam dál směřovat, budu moc rád za radu.
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.08.2016 01:50:32, x) Vítej v realitě českého zdravotnictví. Protože je radioasistentů málo, nejspíš bys dostal přidáno na osobním ohodnocení, ale rozhodně ne tolik, aby to neuráželo. Jo a jako radiologického asistenta by tě nejspíš čekala stejná statistická lest, která dělá lékařům obrovské platy: Služby značně nad rámec zákonného limitu.

  Pokud ti jde o nějakého navazujícího magistra, který by tě připravil spíše na administrativní práci ve zdravotnictví, tak se podívej na obory na Fakultě biomedicínského inženýrství. Sice to není žádná sláva, jako absolvent jaderky bys propad vnímal téměř bolestivě, ale alespoň něco. Další možností je pokračovat např. na FEL na biomedicínské inženýrství s výhledem na to, že jako biomedicínský inženýr dosáhneš na 12. nebo 13. platovou třídu. Případně se informuj o možnosti pokračovat na jaderce na oboru radiologická fyzika, jako radiologický fyzik (také nedostatková profese) bys také dosáhl na 12. resp. 13. platovou třídu. Případně můžeš zvážit i studium na MFF UK (jaderná a subjaderná fyzika). Radiologickým fyzikem se totiž může (pozor, mění se legislativa, možná to bude jinak) stát jakýkoliv fyzik, jen je to trochu složitější než přímo z FJFI. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.08.2016 19:25:34, Petr) díky za odpověď, trochu jsem něco takového čekal. Na FBMI jsem se už díval, zaujal mě tam obor systémová integrace procesů ve zdravotnictví, ale vůbec netuším na jaké úrovni se to pohybuje a jakou možnost práce z toho člověk získá (nějakou představu mám, ale bojím se že na "manažerské" dovednosti upřednostní člověka s čistě manažerskými schopnostmi a na tu zdravotnicku stránku povolají lékaře nebo jiného odborníka) Vůbec netuším jak funguje soukromá sféra v tomto oboru (zdravotnictví, radiologie), ve které bych teoreticky našel uplatnění (jak se vlastně člověk v tomhle může zorientovat?)
   Na radiologickou fyziku se moc necítím, znamenalo by to dodělat všechny "béčkové" předměty v matice a fyzice a upřímně si myslím, že na to prostě nemám.
   Ještě mě napadlo pár možností a)vystudovat ne úplně navazující magisterský obor a rozšířit si tak uplatnění b) poohlédnout se po studiích např. v německu c)zkombinovat a) a b) Jenže otázka, jak najít obor, na který bych mohl přestoupit a mělo to nějaký smysl s ohledem na budoucí uplatnění a plat...
   reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Biomedicínská laboratorní technika - Výběr vysoké školy
 2. bakalare po bakalari - Informace o studiu
 3. ČVUT FBMI: Radiologická asistence - České vysoké učení technické v Praze
 4. Biomedicínská laboratorní technika - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
 5. Zapsání magisterského předmetu v bakaláři. - Informace o studiu
 6. VUT Biomedicínská technika a bioinformatika - Výběr vysoké školy
 7. Radiologická asistence v Liberci - Technická univerzita v Liberci
 8. Fakulta humanitních studií - bakaláři - Všechny oinformace! - Univerzita Karlova

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.05.2024 23:03:26.