Výhled do budoucnosti


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.05.2016 11:20:54, Petr, zhlédnuto: 988x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Ahoj
aktuálně mám dvě přihlášky na VŠ jednu na VUT Brno obor Chemie pro medicínské aplikace a druhou na VaFU také Brno obor Ochrana zvířat a welfare. Chtěl bych se zeptat jestli nevíte jak je to s budoucím uplatněním, slyšel jsem že pro chemiky z VUT je to bída, ale obor se týká mého zaměření na SŠ. A jak je to s ochranou zvířat? tam jsem si zas dal spíše skrz to že mě baví biologie a chtěl bych se dostat do ZOO. Moc děkuji za odpovědi Petr :)
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.07.2022 16:30:22, Hana) Ahoj Petře,
  dcera zrovna váhá mezi zootechnikem na Mendelce a Welfare na VFU. Tedy pokud jsi následoval doporučení a šel na VFU, byl bys tak moc hodný a napsal pár vět o své zkušenosti... zkouším hledat, ale zatím jsem narazila pouze na dotazy ohledně tohoto studia.. děkuji za Tvou reakci H reagovat zde
  Email: hana.luxseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.05.2016 15:43:01, Petr) Moc děkuji za odpověď, nad UK jsem uvažoval ale bohužel to pro mě zatím nebylo možné kvůli financím. Ale moc jsi mi pomohl/a s výběrem :) Doufám že se ozve ještě někdo :) Díky Petr reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.05.2016 14:46:15, x) S chemií je to složitější, jako bakalář se skutečně moc neuplatních. Jako inženýr resp. magistr budeš muset vyrazit za prací. Pokud si uděláš i PhD a vyrazíš do světa, rozhodně neskončíš jako čistič bot.
  Co se týče VFU, tak zcela zásadní problém je ten, že VFU nijak aktivně nebojuje za to, aby absolventi nelékařských oborů získali kompetence jako inspektoři ve Státní veterinární správě, takže s uplatněním je to skutečně bída. Co se týče uplatnění v ZOO, tak to je problém. ZOO je atraktivní, takže se tam dostává obtížně. A pokud už nejde o ošetřovatele (pozor, dost těžká práce), tak jsou vítaní spíše zootechnici nebo zoologové. Ale nezoufej, vysoké školství je flexibilní. Po bakaláři si můžeš udělat navazujícího magistra teoreticky na jakékoliv jiné vysoké škole, která nemá další omezení. Například jako bakalář z VFU můžeš klidně nastoupit na navazující magisterské studium na zoologii.

  Takže moje doporučení: I když je to horší s uplatněním, jdi na VFU. Při tom si ale pořiď solidní učebnice zoologie (napč. Gaislerova Zoologie obratlovců) a dosti intenzivně studuj nad rámec vlastních osnov. Uvědom si, že musíš být hodně dobrý, pokud chceš jít na navazujícího magistra na zoologii. V tomto kombinování je mnohem přátelštější PřF UK v Praze. A po absolvování navazujícího magisterského studia zjistíš, že máš i jiné možnosti: Věděl jsi například, že existuje Ústav biologie obratlovců Akademie věd? Věděl jsi, že zoologický výzkum dělají i některá pracoviště na České zemědělské univerzitě? ... reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. „REKREOLOGIE – STUDIJNÍ OBOR BUDOUCNOSTI“ - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 11.06.2024 20:52:12.