Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Reklama.
Přidej se k nám.
Anketa.
Dle čeho volíš mezi veřejnou nebo soukromou?

Veř. je kvalitnější (25%)
 
Souk. je lehčí (10%)
 
Souk. je kvalitnější (15%)
 
Veř. je zdarma (37%)
 
Na souk. mě vezmou (11%)
 

Celkový počet odpovědí: 3103.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.
Reklama.

Aplikovaná Informatika


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.01.2016 10:52:39, Milan, zhlédnuto: 2842x, reakcí celkem: 15Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravim,

máte skúsenosti s odborom Aplikovaná Informatika na VŠE FIS?
oplatí sa študovať? aká je obtiažnosť?
diky

Email: krkowickagmailcom
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2016 11:39:25, Pavel Bureš) Zkus kominickou fakultu v Plzni. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2016 10:32:11, Petr) Informatika se dá také studovat na FEL ČVUT a velmi kvalitně :-)
  Obory jsou tam dva: Otevřená informatika a Softwarové inženýrství a technologie.
  SIT je spíše praktický, nebude mít navazující magisterské studium a je nový.
  OI je naopak spíše teoretické a zabývající se oblastmi, kterým se na FIT tolik nevěnují (umělá inteligence, embedded systémy, počítačová grafika). Je tam také mnohem méně lidí v ročníku než na FIT (cca 300 jich jde k bakalářským státnicím, na FEL méně než 100). Na OI je také větší možnost volitelnosti v rámci 180 kreditů a absolovat ke svému hlavnímu "major" oboru také vedlejší specializaci "minor". reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2016 18:27:00, proč) Znalostní inženýrství je až Mgr. program, na bakalářích není. Berou málo lidí a ti se určitě, pokud bude třeba, LaTeX naučí. Jsou tam poněkud závažnejší věci ke studiu.
  Ale původní otázka Milana zněla, zda má jít na VŠE FIS. Doporučuju pročíst obdobné diskuze na rootu, kde to je věčné téma, kam, co atd. Měl by určitě uvážit své celkové směřování. Také může samozřejmě bc. někde, mgr. (ing.) jinde.
  Je také klidně možné, že někomu by vyhovovala UC ( kterou zminuje Marek) jako škola ryze praktická a nijak špatná. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2016 17:09:51, x) Samozřejmě LaTeX není nezbytný a samozřejmě každý časopis nabídne víc možností - důležitý je obsah, ne vzhled, když dodáš článek, který by mohl aspirovat na Nobelovu cenu, tak ti ho časopis vezme i v T602. Takže s Wordem si nepochybně vystačíš. Jenže jakmile začneš psát něco trochu komplikovanějšího, tak najednou zjistíš, že úsilí potřebné na vyprodukování srovnatelně vypadajících dokumentů, je u těch nástrojů někde úplně jinde, zejména když se stane, že první časopis o článek nebude mít zájem a ty to budeš chtít poslat do druhého nebo třetího. S LaTeXem musíš investovat mnoho úsilí na to, abys byl schopen vyprodukovat aspoň něco, ale jakmile umíš tenhle základ, tak už to je snadné. Ekonomickou terminologií, kterou bys po prvním semestru na VŠE měl znát: LaTeX má vysoké fixní náklady, ale nízké variabilní a mezní náklady; Word a podobné editory to má opačně.

  Btw., v tom vidím právě rozdíl mezi VŠ a SŠ: SŠ tě naučí Word, jako když bičem mrská. S VŠ sice ten Word budeš umět jen zcela povrchně, ale budeš mít představu, v čem se liší Word, LaTeX a ještě tři další systémy; budeš schopen zhodnotit, který z nich bude pro úkol, před který tě právě posadili, nejvhodnější; a v neposlední řadě, když už si jeden z těch systémů pro zadaný úkol vybereš, bude pro tebe naučení těch technikálií detailem, který za chvíli zvládneš, zatímco chudák SŠ bude odsouzen použít ten svůj jeden naučený program, protože o tom druhém třeba ani nebude vědět, že existuje a že by mu pomohl. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2016 17:00:40, x) "Stačí nějaká střední škola" v tom smyslu, že dotyčný může programovat, může se tím uživit a jeho práce může mít smysl. Na druhou stranu, ve své praxi vidím hodně velký rozdíl mezi prací různě vzdělaných programátorů (VŠ vs. SŠ). Není to o tom, že by se SŠ nemohl naučit programovat, v žádném případě, ale postupy při analýze a implementaci požadovaných činností jsou velice velice odlišné v neprospěch těch SŠ. A s praxí se to jenom zhoršuje - na začátku má SŠ tu výhodu, že už má za sebou X let praktického programování, zatímco jeho VŠ kolega je prakticky začátečník (ten čas strávil studiem teorie), ale za pár let se tento rozdíl setře a zatímco VŠ se dál rozvíjí, SŠ typicky přešlapuje na místě.

  A co je zajímavé, tento rozdíl není vidět jen u programátorů, ale i u jiných IT profesí. Pracuji s řadou lidí na pozici techniků (instalace HW, SW, support zákazníků apod.) a i tam je hmatatelný rozdíl mezi těmi, kdo po SŠ šli rovnou do praxe, a mezi těmi, kdo podstoupili VŠ vzdělání. Ti s VŠ jsou mnohem lépe schopni pochopit požadavky uživatelů a buď jim navrhnout řešení rovnou, nebo zpracovat podklady pro lidi, kteří to řešení vytvoří.

  Neplatí to samozřejmě stoprocentně, že každý SŠ je "jen dělník" každý VŠ "skvělý programátor", jsou i naprosto opačné případy, ale když budu mít deset SŠ a deset VŠ a z každé skupinky náhodně vytáhnu jednoho člověka, tak v průměru ten rozdíl bude takový, jako jsem popisoval. reagovat zde


Podobné příspěvky:
 1. VŠE FIS - Aplikovaná informatika - Vysoká škola ekonomická v Praze
 2. FIS aplikovana informatika - Vysoká škola ekonomická v Praze
 3. Aplikovaná Informatika - Univerzita Palackého v Olomouci
 4. Elektrotechnika nebo aplikovaná informatika/automatizace - Výběr vysoké školy
 5. Informatika VŠ Bánska ostrava - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
 6. VŠE FFÚ Finance nebo VŠE FIS Aplikovaná informatika - Výběr vysoké školy
 7. PEF MENDELU vs. FP VUT (Informatika) - Výběr vysoké školy
 8. Aplikovaná Biochemie MUNI - Informace o studiu
 9. UHK aplikovaná informatika vs UPOL obor Informatika - Výběr vysoké školy
 10. Aplikovaná informatika - Slezská univerzita v Opavě

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 26.09.2023 12:44:34.