(18.07.2015 12:07:39, jelito)
Zdravím,
jednoznačně bych doporučil VŠE FIS. MUVS má nejistou akreditaci a pochybnou pověst. Program matematické metody patří na FISu k nejjednodušším. Vyšší průchodnost mají už jen multimédia v ekonomické praxi, na druhou stranu se však jedná o průměrně obtížný obor se zbytkem VŠE. Kouknul jsem do výroční zprávy a například v roce 2010 nastoupilo do prvního ročníku 99 lidí. O 3 roky později absolvovalo 46 lidí. To je průchodnost asi 46%. Na magistrovi to pak dokončí jež téměř všichni. Mám kamaráda, který právě skončil navazující magisterské studium (Ekonometrie a operační výzkum). Studium si vcelku pochvaloval, jen přechod na magistra byl trochu o hubu (tak trochu oser). Bývá do 50 absolventů a obvykle otevírají méně než 30 míst, velká část absolventů se proto na magisterské studium nedostane.
Co se týká uplatnění, tak zaměření již samo o sobě předurčuje absolventy na vcelku dobře placené pozice. Jde však převážně o pozice ve velkých firmách a centrálních institucích, počítej proto s tím, že práci adekvátní práci oboru mimo Prahu a Brno nejspíše nenajdeš. Konkrétně to můžou být pozice prognózování a plánování ve větších podnicích, kde má smysl optimalizovat výrobu, dopravu atd. Dále pak na analytických pozicích finančních institucí a konzultačních společností (banky, pojišťovny...). Zkrátka aplikovaná matematika a statistika v ekonomice. :-)
Během studia se budeš učit převážně exaktní disciplíny, což je velká výhoda oproti ostatním spíše humanitním ekonomickým oborům (což je jednoznačně případ MUVS), protože verbálně pěstované disciplíny lze doplnit mnohem jednodušeji. Mimochodem, obdobné obory nabízí i MFF UK a ČVUT FJFI, jen s tím rozdílem, že většina ekonomických předmětů je nahrazena obecnou matematiku. (Na FJFI snad předměty k ekonometrii a operačnímu výzkumu vyučují lidi z FISu). Uvádím to jen pro jiné budoucí zájemce, teď už se asi nikam jinam moc nepřihlásíš.
Na VŠE je na magistrovi navíc nutnost volit vedlejší specializaci, která tě může dále nasměrovat ke konkrétní práci, dle toho, co bys ráda dělala. Například kombinace ekonometrie a operačního výzkumu doplněného o finanční inženýrství by tě mohla velice dobře předurčit třeba na manažera rizik v bance.
Doporučil bych ti projít si materiály nejen k bakalářskému oboru, ale mrknout i na navazujíc magisterský „Ekonometrie a operační výzkum“ a případné projít i vedlejší specializace. Uznávám, je to trochu předčasné... ale včasné plánování neni nikdy na škodu.

Vedlejší specializace najdeš vždy na stránce konkrétní fakulty. Dle oboru, který máš na MUVS by tě nejspíše mohly zajímat vedlejší specializace z FFU, FPH a FISu. ;-) Jinak funguje to tak, že si na magistrovi volíš 30 kreditů (1/4 studia) ve formě vedlejší specializaci a studuješ něco mimo tvůj hlavní obor. Informatik si tak například může doplnit znalosti z práva, manažer z FPH z oblasti operačního výzkumu, nebo student financí ze statistiky. Z vedlejší specializace se pak skládají i státnice.
Tady příkládám odkazy na vedlejší specializace
http://ffu.vse.cz/studium/vedlejsi-specializace/
http://fis.vse.cz/studium/vedlejsi-specializace/
http://fph.vse.cz/studenti/vedlejsi-specializace/
Snad jsem pomohl.
reagovat zde