VŠE - Arts Management vs. Mezinárodní vztahy a diplomacie


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.06.2015 13:19:19, Evča, zhlédnuto: 1300x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Ahoj,
potřebovala bych poradit od studentů těchto oborů. Dostala jsem se na oba a teď musím rozhodnout, co vlastně půjdu studovat.

ARTS: Jak je studium náročné? (říká se že je to nejjednodušší obor na VŠE). Jak je to s nějakými volitelnými předměty, je tam možnost nějaké "umělecké činnosti"? Jak je to s těmi odbornými předměty jako dějiny umění a podobně, jsou náročné? Je tam matematika?

DIPLOMACIE: Jak je to s matematikou? Jak dlouho se vyučuje a co se vyučuje (slyšela jsem že hlavně rozšířená středoškolská matematika jako derivace, integrály, matice atd. v prvním semestru). Jak vysoká je třeba úroveň druhého jazyka, stačí A2-B1 - s němčinou na tom zase tak dobře nejsem :D

Celkově ještě budu moc ráda když mi napíšete jakékoliv informace ke studiu.

Předem díky moc za všechny odpovědi :)
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2015 14:47:03, ****) Ahoj,
  nejsem studentem ani jedné fakulty, ale pokusím se ti alespoň trochu pomoci pro případ, že by se nikdo neozval. Na FPH v roce 2009 na Arts Management přijali 134 lidí o 3 roky později bylo 92 absolventů (69%). V roce 2010 pak přijali 114 a o 3 roky později bylo 60 absolventů (53%). Na FMV diplomacii bylo v roce 2010 přijato 112 lidí a o 3 roky později bylo 74 absolventů (66%). V roce 2009 bylo přijato 104 lidí a o 3 roky později absolvovalo 80 lidí (77%). Čísla je nutné brát velice obrazně, protože jsou náchylná na ovlivnění prudkou změnou počtu přijatých…. Pro trochu přesnější srovnání je třeba vzít agregovaná data za více let, nebudu je ale uvádět, protože se mi nechce prolézat 16 výročních zpráv. Skutečnost je taková, že FMV je mezi fakultami VŠE nejjednodušší navíc s velice výrazným náskokem, rozdíl oproti Arts managementu však není nijak výrazný. Obtížnost studia bych proto nebral jako relevantní kritérium. ;-)
  Co se týká složení, tak vyloženě umělecké tvorby tam moc není. Doporučuji projít si studijní plán a případně vyhledat sylaby jednotlivých předmětů (obvykle stačí do googlu zadat ident).
  http://fph.vse.cz/studenti/bakalarske-studium/bakalarsky-obor-arts-management/studijni-plan-akademickeho-roku-20142015/
  Možnost uměleckého vyžití ti ale může nabídnout vedlejší specializace. Na magistrovi se v rozsahu 30 kreditů volí blok nějakých předmětů mimo tvůj hlavní obor jako vhodné doplnění (například účetnictví, statistika, operační výzkum, audit, data mining, finance, ekonomická teorie…). VŠE FIS nabízí vedlejší specializaci přímo pro Arts managment s názvem Multimediální komunikace. Obsahem je třeba focení, úprava fotek, tvorba studentských filmů, tvorba nějakých grafických propagačních materiálů (loga, plakáty…).
  http://gml.vse.cz/studium/vedlejsi-specializace/
  Co se matematiky týče… Už si nepamatuji kdo to byl, ale jeden z děkanů VŠE FIS (myslím Seger?) při rozhovoru ke konci jeho období řekl něco ve stylu, že největší výzvou mu po všech těch letech byla výuka statistiky bez matematiky. V plánu matematiku nemají a vypadá to, že mají nějakou upraveno statistiku. Podle sylabu neobsahuje statistika pro arts managment kapitoly z teorie pravděpodobnosti a matematické statistiky… omezuje se pouze na statistiku popisnou.
  Doporučuji projít studijní plán i u diplomacie.
  http://fmv.vse.cz/studenti/bakalarske-studium/
  Co se týká matematiky na diplomacii… V povinném rozsahu je celoškolská matematika a statistika. Matematika má ryze početní charakter (bez požadavku na nějaké matematické myšlení) a do jisté míry se překrývá s výukou matematiky na gymnáziích. Doporučuji mrknout na sylabus.
  Mimochodem, s výroky „rozšířená středoškolská matematika jako derivace, integrály, matice atd.“ bych byl hodně opatrný… Integrálnímu a diferenciálnímu počtu se třeba jen v základu na MFF UK věnují 4 semestry (celkem 36 kreditů)… dohnat to do extrému, tak označit třeba Lebsegeův integrál jako středoškolské učivo by byl nemalý „trolling“. (Nemluvě u způsobu výkladu i „středoškolských“ partiích.)
  Co se jazyků týče, na jiných oborech by úroveň A2-B1 byla naprosto dostačující, na diplomacii se ale trochu zapotíš. Na konci studia bys měla mít oba hlavní jazyky na úrovni C1, takže to bude chtít nějaké úsilí.
  Jestli mohu něco doporučit, vykašli se na nějaké posuzování obtížnosti, podívej se na obsah studia a vyber si to, co ti přijde zajímavější.


  reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2015 19:48:19, I+) FMV je nejlehčí fakulta na VŠE - je to taková filosofická fakulta se základy ekonomie a účetnictví.
  Vybral bych si dle zájmu, na diplomacii to nebude těžké, ale na konci studia budeš muset ovládat dobře dva jazyky, arts taky nepatří mezi těžké obory, ale mně osobně by ty nesmysly nebavily.
  reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. otazky na VŠE FMV Mezinarodni studia a diplomacie - Vysoká škola ekonomická v Praze
 2. Arts Management - Vysoká škola ekonomická v Praze
 3. Mezinárodní obchod VSE kontra FF Olomouc - Ostatní
 4. Podniko.-Finance-Mezinárodní obchod-ZČU,výhody a nevýhody? zkušenosti ?? - Výběr vysoké školy
 5. UK Sociologie a sociální politika vs. Politologie a mezinárodní vztahy?? - Univerzita Karlova
 6. Mezinárodní vztahy... - Výběr vysoké školy
 7. ARTS MANAGEMENT VŠE - Informace o studiu
 8. ARTS MANAGEMENT - Vysoká škola ekonomická v Praze
 9. Arts management navazujici - Přijímačky, přípravné kurzy
 10. Management leteckých podniků - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.07.2024 17:00:57.