zkrácené studium po VOŠ


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 29.04.2015 15:18:29, Andy, zhlédnuto: 2088x, reakcí celkem: 18Reagovat na příspěvek
Končím právě studium hotelové VOŠ v Havířově a chtěla bych si dodělat Bc. a zajímalo by mě, na jaké VŠ a za jakých podmínek je to možné při zkrácené délce studia. Nejlépe v Ostravě. Prosím, poraďte.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.04.2015 09:31:50, Sup12) Studovat zkráceně po vystudování VOŠ je jistě možné, jen veřejné vysoké školy nejsou tomuto příliš nakloněny a ve většině případů mají problém s uznáváním zkoušek z vyšších odborných škol. Proto ti asi nezbývá nic jiného než si vybrat některou ze škol soukromých. A tady bych ti poradil důkladně prozkoumat jejich studijní programy a najít takovou, která bude mít obor nejbližší tomu, který jsi studovala na VOŠ. Bohužel nejsem z Ostravy a tak ti ve výběru konkrétní školy moc neporadím.:( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.04.2015 12:02:14, Inkvizitor) Studium na vysoké škole - tedy na skutečné vysoké škole - není o odsezených letech, ale především o znalostech v alespoň rámcově definované šíři i hloubce. VOŠ je jiný koncept studia, proto je paušální uznávání chyba a většina škol se do toho nepouští. Dokonce už ani soukromých, protože přílišným uznáváním studia na VOŠ si koledují o odebrání/neprodloužení akreditace.
    (Jen taková soukromá poznámka: V našem systému se VOŠ ukázaly jako nepovedený hybrid, v případě kvalitnějších by mohly být klidně "praktickými VŠ jen s bakalářskou úrovní studia", horší by měly být zrušeny nebo transformovány na pomaturitní kurzy bez naznačování, že jde o akademické vzdělání)

    Na druhou stranu je pravda, že nějaké znalosti z VOŠ máš, takže by pro tebe studium příbuzného oboru nemuselo být až takovou novinkou, jakou je pro čerstvé absolventy. Tím bys mohla mít lepší startovní podmínky pro asi nejdůstojnější řešení tvé situace: Kombinované bakalářské studium v oboru, který je alespoň rámcově blízký oboru, na kterém získáš absolutorium. Jen pravda, bude to náročnější a bude to trvat tři roky. Výhodou ale bude, že budeš mít diplom, za který se ti každý zaměstnavatel nevysměje.

    reagovat zde
    Web: https://www.youtube.com/watch?v=5vUSZASQ1Nc
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.05.2015 02:24:22, Lord Voldemort) Otázka jestli má hotelnictví potřeba VŠ, protože z nich častou neumí: Ekonomii provozu, dva cizí jaziky na úrovní B2, dokonalé znalosti stolování a přípravy pokramů.... Atd... Je to bullshit, slečna chce mít patrně vyvážnější vyzitku až bude roznášet piva... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.05.2015 07:47:27, cha cha) Absolvent jaké školy píše vyzitka, jaziky? LF? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.05.2015 14:08:01, true Lord Voldemort) Koukám že si zde někdo vypůjčil "můj" nick, zajímavé :). Ty jazyky a vizitka jsou skutečně inovativní :))...Nadruhou stranu, obsah není tak moc vedle, Bc. na hotelovou VŠ asi nebude úplně věcná záležitost... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.05.2015 17:12:28, Misha) Ale existujú VŠ na ktorých sa dá študovať cestovný ruch, čo má možno niečo spoločné s hotelníctvom, ja tiež končím VOŠku v Bratislave a zvažujem dokončenie Bc., v Ostrave je novootvorená škola HVSO, nemám o nej veľa info, len v porovnaní s inými VŠ ktoré zvýhodnené programy pre absolventov VOŠ poskytujú mi zo študijného oddelenia odpísali vždy rýchlo a malo to hlavu a pätu, kombinované štúdium pre voškárov trvá 1 rok, cez víkendy, majú tam medzinárodné vzťahy a cestovný ruch, neviem však viac o tej škole keďže ju otvorili asi pred 2 rokmi, len to že je pobočkou poľskej VŠ a tu vzniká otázka ako to bude s uznaním diplomu . . . hoci podľa bilaterálnej dohody, ktorú medzi sebou uzatvorili Česko, Chorvátsko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko a Rumunsko by to vraj nemal byť problém. Chystám sa tam ísť pozrieť na deň otvorených dverí. reagovat zde
            Email: michaela.kamenistacentrumsk
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.05.2015 14:30:38, Sup12) Co se týče uznávání diplomů vydaných polskou VŠ: Na základě dohody mezi vládou České republiky a vládou Polska o vzájemném uznávání částí studia, rovnocennosti dokladů o vzdělání a dokladů o vědeckých hodnostech a titulech vydávaných v České republice a v Polské republice mohou držitelé tyto doklady přímo použít na území ČR bez potřeby dalšího uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání českou veřejnou VŠ nebo Ministerstvem školství. Bude-li to však držitel těchto dokladů přesto požadovat, je Ministerstvo školství povinno jeho žádosti vyhovět a uznat zahraniční vysokoškolské vzdělání a kvalifikaci. Takže v tom bych neviděl vůbec žádný problém :). reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.05.2015 11:56:33, Inkvizitor) Problém je jen jeden: Potenciální zaměstnavatel se bude na takového absolventa, zejména pokud neukáže, že velmi dobře ovládá polštinu a jeho primární motivací bylo si tento jazyk procvičit, dívat jako na premianta zvláštní školy. Tedy hodí na něj bobek. reagovat zde
              Web: https://www.youtube.com/watch?v=xg4AHoBJgvY
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2015 09:51:23, koz) Již tento pátek 22.05. 2015 u nás ve škole proběhne DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Tak by určitě nebylo na škodu, kdybyste se vy, kteří uvažujete o dalším studiu, přišli na Hornoslezskou vysokou školu obchodní podívat. Od 10:00 do 17:00 bude možnost si školu prohlédnout, dozvědět se informace o studiu a setkat se s akademickými pracovníky školy. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2015 11:33:10, lulu) Byla ses tam u nich na té Hornoslezské škole podívat? Poskytli ti nějaké informace o množství uznaných předmětů? Sama teď sháním školu, na které bych chtěla udělat Bc. po VOŠce a zatím všude, kde jsem se ptala, mi nebyli schopni říct nic konkrétního a skoro všude by studium trvalo 4 semestry. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2015 21:38:20, Zdeněk) A kolik semestru byste jeste chtela slevit??! reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.03.2016 08:40:03, LaLina) Mám dotaz - studuje někdo z vás na té polské VŠ? Jaká je kvalita vučujících a jak probíhá výuka? Je v češtině? Letos budu absolvovat na voš a uvažuju co dál. Mám nabídku nastoupit do práce a k tomu bych chtěla ještě dále studovat. Dá se to obojí zvládnout? Pište ti, co tam studují. Nepotřebuji obecné informace o nekvalitě soukromých škol :-) reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.03.2016 14:48:30, x) Kvalita nic moc a konkrétně ty to nezvládneš. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2016 11:00:41, Jarka G.) Pro studium při práci je tato škola ideální. Výuka probíha co 14 dni v pátek od 15:00 a v sobotu od 8:00 hod. Výuka je samozřejmě v češtině. A podle nového vysokoškolského zákona mají studenti od nového ak. roku status studenta. Budu teď absolvovat a mužů říct, ze jsem se úrovni studia a hlavně s přístupem školy ke studentům spokojena. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2017 22:37:12, Mirek P.) Funguje ještě ta polská škola? Nějak jsem o ní poslední dobou neslyšel. Hledám možnost studia při práci a vyhovovala by mi výuka v pátky odpoledne a v soboty. Ostatní školy v kombinovaném studiu nabízejí buď celé pátky nebo soboty a neděle. A to mi bohužel nevyhovuje. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.06.2017 08:52:34, Jarka G.) Fungují. Pokračuji tam teď v navazujícím magisterském studiu a jsem spokojena. Tak kdybys měl ještě nějaké dotazy, klidně napiš a já se ti pokusím odpovědět na všechno, co vím. ;-) reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.07.2017 09:17:24, Mirek P.) Ahoj ještě jednou, pár otázek mám, jen nevím, jestli mi na ně budeš umět odpovědět ty. Zajímalo by mě, do kdy je potřeba podat přihlášku a jaké dokumenty z Vošky jsi musela předložit? Díky za odpověď. reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2021 06:04:08, Lucie Stachová) Ahoj ,prosím, mohla bys mi poradit ,zda na tu polské vyšce/ měla by se jmenovat Dolnoslezká univerzita/ uznávají i diplom z vošky a popř. na koho ze studijního odd se můžu obrátit.telefon nebo email.diky reagovat zde
                      Email: stacheenacentrumcz

Podobné příspěvky:
  1. zkracene dalkove studium Bc pro DiS. - Výběr vysoké školy
  2. Zkrácené bakalářské studium - Ostatní
  3. Zkrácené bakalářské studium po Voš - ekonomický obor - Výběr vysoké školy
  4. Zkrácené studium Bc. - Výběr vysoké školy
  5. Kam ze sportovní VOŠ na zkrácené bc.studium - Informace o studiu
  6. Zkrácené Bc. studium - Informace o studiu
  7. Zkrácené studium Bc. zdravotnický obor - Výběr vysoké školy
  8. Zdravotní sestra - zkracené studium Bc. - Informace o studiu
  9. Zkrácené bakalářské studium pro absolventy VOŠ - Výběr vysoké školy
  10. Zkrácené Bc. studium - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.